İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google AdSense Efektif CPM 'leriniz ?

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
rockaltin' Alıntı:
:) Eğer Efektif CPM m sizinkisi gibi yüksek olsaydı sitemde günlük 800 dolar kazancım olurdu :) Size özenmedim desem yalan olur... Benim en yüksek 0,31 en düşük 0,03

Günlük tekil hitim 10.000 ve eşek gibi de içeriğim olmasına rağmen benim Efektif CPM min bu kadar düşük olmasını anlamadım ben... Ayrıca reklamlarda tüm sayfaların en üstünde...

Google büyük sitelerden korkuyor ve bu sebeple gideri düşük hesaplamak için alavere dalavere mi yapıyor acaba???

önemli olan çok gösterim degil ki.günlük 300hitli ingilizce sitemizden 40$ kazandıgımız oluyor.

önemli olan sitene giren hedef kitleli kişilerin çıkan hedef reklamlara tıklaması.
sitenin ana sayfasına reklam kesinlikle koyma.Gösterim sayım düşer diye endişelenme cpm yükselir.
egerki biri alt sayfalarına giriş yaparsa o kişi o konu ile alakalı demektir ve çıkan reklamlara tıklama olasılığı yüksek olur

ben kendimden örnek vereyim.günde 50 kez bu siteye giriş yapıyorum.
www.goblinworkshop.com çıkan bütün reklamlara tıkladım çünkü benim ilgi duydugum alanda çıkıyor hepsi:p benim gibi bu siteye giren herkezinde bu reklamlardan birine en az bir kez tıkladıgına adım gibi eminim.
http://www.zirve100.net/info.php?url=www.goblinworkshop.com sitenin ortalama hitide 15.000 ise bu adam günde en az 500$ kazanıyordur.

kazandıgı para helal olsun sitesi çok çok iyi bir kaynak site.adam ugraşmış yapmış.

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
değer robotu

CPM'ler içerik,sayfa yapısı,reklam yerleşimi ile yükseltilebiliyor ancak adsense fiyatlandırma botunun siteyi gezip değer biçmeside gerekiyor.

Bookmark'dan gelen ziyaretçilerin tıklama CPM'leri normal ziyaretçilerin 10 15 katını buluyor.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben de sitemin birinden bir kaç defa 450 küsur gördüm ama, tabi sabah saatlerinde ve 5 - 6 tıklamanın cpm si, soruyu soran arkadaş yanlış anlamadımsa adsense için iyi getirisi olan bi alanda site yapacak, bu böyle olduğu zaman yani adsense için site yapıldığı zaman ortaya kaliteli bi şey çıkmıyor zaten, kaliteli olmadığı için de böyle sonuçlar doğuyor, benim şu anda iyi gelirim var (Allah bozmasın, daha doğrusu google bozmasın :) ama bu siteleri yaparken adsense aklımın ucundan dahi geçmemişti, adsense i duyuyordum ama pek bi şey kazandırmaz diyordum, sonra adsense i ekleyince gözlerime inanamadım, meğer bayağı potansiyelim varmış :)
arkadaşlar belli bir konuda özelleşmiş, reklam verenin bol olduğu, yoktur un da belirttiği gibi özellikle internet üzerinden satışı yapılabilen ki (bu genelde hizmet sektörü diyebilirim ) konular gerekiyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5