İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google adsense hakkında bir kaç soru..

K

kimsinsen

Misafir
merhaba arkadaşlar..

banlanma gibi bi şok la karşılaşmıyım diye, kafama takılanları sormak istiyorum, bilen varsa bi kaç bişi yazarsa memnun olurum..

1- benim kimsinsen.net diye bir sitem var ama bu siteyi google adsense "absürt içerik" diyerek kabul etmedi. sonra ben domaindlx.com dan bi site actım, ingilizce bi site, 10 saat içinde onay maili geldi.. şuan site onaylandı.. reklamlardan kazanmaya başladım..

şimdi ben bu domaindlx.com/xxxx olan sitemi kimsinsen.net/xxxx e taşımak istiyorum.. burda bi sorun cıkarmı.. şimdi onlar aslında domaindlx.com daki siteyi onayladılar ama şimdi reklamlar farklı bir domain altında gosterilmeye başlandı.. ama içerik gene aynı.. aynı site yanı.. sadace domaindlx.com zor olduğu için kendi host u ma atmak istiyorum siteyi. para odemesi yaparken domainin onaylanan domain olmadığını gorduklerinde bi sorun cıkarırlarmı.. onların onay verdiği domaini silicem.

2- şimdi benım onaylanmayan sitem kimsinsen.net e, başka ingilizce bir site ile aldığım kodu koysam nolur?.. yani, yabanci site yaparak uye oldum onayı verdiler.. onay verilmeyen bir siteye bu kodu koysam nolur? çalışır mı?.. o zaman hiç turkce sitelerin onayıyla uğraşmayalım :)) yabanci bi siteye onay verdirelim kodu turkce siteye koyalım.. nasılsa içeriğe gore otomatık reklam yayınlamıyormu.. turkce reklamlar yayınlanmaya başlar.. haksızmıyım :)) ...

3- google adsense login bolumunde Kanallar diye bir bolum cıkıyor ve buraya 100 tane site kaydettirebiliyosunuz.. bu ne işe yarar.. ben acıklamaları okudum ama bişi anlamadım.. istatistik tutturmak için illa kanal a site kaydettirmek mi gerekıyor.. google in bı sayfasında, reklamı istediğiniz bi siteye koyun, biz onu otomatık algılıycaz ve reklamları yayınlamaya başlıycaz, diye bir yazı okudum.. madem otomatık algılıycaklar o zaman nıye kanallar a site kaydettirmek gerekıyor istatistik almak için..
kanala kayıt yaptırmazsak, ordan aldığımız klikler para olarak sayılmıycakmı..

4- Bunlar birer çelişkimidir

arkadaşar bu 3 soru hakkında bilgileri olanlar kısa kısa cevaplar yazarsa memnun olurum..

Saygılar..

M

mfk_1868

Misafir
kanal denilen olay 2.sorudaki olaydır işte bi sitene alırsın diger sitelerine de kanal acarsın ve onlardada yayınlarsın birçok turk site zaten once ing siteye alıp kanal acarak ekliyor. Eger içeriğin cidden uygun diilse atılırsın benim baygame.com once basvurdum içerik uygun deil dediler sonrada bi daha basvurdum hemen kabul ettiler. bu google ı anlamak bazen mumkun olmuor:D ama eger absürt falansa iste atılabilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5