İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Adsense Hakkinda Bir Kaç Soru

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar ...

Kendime tutulacagina inandigim bir site yapiyorum domain ismi ircd serverlerden dolayi ilgi gorebilecek bir domain ve ben bu domain icin google nin reklam olayini yapmayi dusunuyorum fakat bir kac sorudan sonra bunu icraate geçirmek en dogrusu olur diye dusunuyorum. Sormak istedigim sorular sunlar ...

1-) Sitem henuz bitmis degil icerik olarak tamam fakat tasarim olarak yarim google basvuruyu kabul eder mi ?
2-) Google basvuruyu kabul ettiginde daha fazla kazanmak icin hangi sponsor reklamlarini secmeliyim
3-) Turkce icerikli siteler mi daha fazla para kazandirir yoksa yabanci icerikli mi ?
4-) koyacagimiz reklamlarin turkcesi mi daha fazla kazandirir yoksa ingilizcesi mi
5-) bir domain belirterek aldigimiz reklami kendimize ait baska domainlere de koyabilirmiyiz yoksa uyelik islemi uzerinden islem yapmak yeni domain eklemek gerekiyor mu
6-) visual basic de yazdigim bir program ile ufak bir virus tarzi bir program yazip bulasan bilgisayarlarda kullanicinin haberi olmadan arka plandan hergun gidip o bannere bir kez tiklattirsak google bunu ayikir mi ( NOT : virus sadece google reklamina tiklamak icin olacak baska hic bir zarari olmayacak )
7-) google reklamlarina en fazla ragbet goren reklam alani hangisi sizce hangi reklamlar daha fazla ziyaretci ceker.

simdilik bu kadar simdiden zahmet edip zaman ayiran arkadaslara tesekkur ederim ...

T

The_Best

Misafir
Cevaplıyorum
1-İçerik olarak tamamsa dizaynda da bir karmaşıklık yoksa adsense kabul eder.
2-Reklamları sen seçmiyorsun adsense sayfanın içeriğine göre otomatik reklam çıkartıyor
3-Yabancı içerikli siteler daha çok kazandırır ancak ziyaretçilerinin de yabancı olması bu kazancını daha da çok artırır.
4-Yine tekrarlıyorum reklamları sen koymuyorsun adsense sayfanın içeriğine göre reklam çıkartıyor,
5-İstediğin domainde reklamları yayımlayabilirsin bu adsense kurallarında yazıyor.
6-Bu bir hiledir bu soruna cevap vermiyeceğim. Hileye kesinlikle karşıyım.
7-Host affialite gibi reklamlar çok kazandırır, eğer sitenin içeriğine uygun reklamlar sitende çıkıyorsa zaten ziyaretçinin dikkatini çekecektir.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim cevabin icin iyi calismalar ...

S

SILAM

Misafir
1)adsensenin ilk kurallarindan biri..sitenizin tamamen bitmis olmasi gerekmektedir..icerik olsun dizayn olsun bitirmeden basvuru yapma,sansini zorlama derim.

2)icerigin irc icerikse bu %100 ingilizceden faydalanabilirsin ve nette en degerli bildigimiz sey chat ve bu tip reklamlar.bence irc olarak ingilizce reklamlardan bir hayli kazanabilirsin ve bu tur program gibi tanitimlar.chat diyince aklimiza 1 cok isim geliyor.gerisini kendin dusun.

3)tabiki ingilizce icerikli siteden daha cok kazanirsin.

4)sen siteni ingilizce yaparsan reklamin ingilizce,turkce yaparsan turkce cikar..o googlenin bilecegi is.

5)elindeki adsense reklamlarini istedigin domaine ve sayfaya yerlestirebilirsin..bu yasak degil..

6)afedersin ama sen dalgami geciyorsun?bu herhangi bir sponsor veya toplist reklami degil!! sakin oyle 1 seye kalkisma farkedildigin anda googleden silinirsin...

7)diger 2 aciklamadan anlamissindir sorularin cevabini bunu bos geciyorum (..........)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5