İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Adsense hesabım durduruldu.

Swan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba.

Kullanıcı giriş sayfamdaki ibare ;

Google Adsene' Alıntı:
Hesap Durduruldu
AdSense hesabınız bu giriş için şu anda devre dışı bırakılmıştır. AdSense hesabınızın durumu ile ilgili göndermiş olabileceğimiz iletiler için e-posta kutunuzuı kontrol etmenizi öneririz. Bazen iletilerimiz e-posta filtrelerine takılabilir. Bu nedenle e-posta hesaplarınızın Bulk/Spam klasörlerini de iletilerimiz için kontrol ettiğinizden emin olun.

Gelen mail ;

Google Adsense' Alıntı:
Son zamanlarda kayıtlarımızı gözden geçirirken AdSense hesabınızın
AdWords reklamverenleri için önemli bir risk oluşturduğunu fark ettik.
Hesabınızın yayıncı ağında tutulması reklamverenlerimiz açısından
gelecekte mali açıdan zararlı olacağından, hesabınızı devre dışı
bırakmaya karar verdik.

Bunu, reklamverenlerimizin ve diğer AdSense yayıncılarımızın
çıkarlarını korumak üzere alınmış gerekli bir önlem olarak uygulama
düşüncemizi anlayışla karşılamanızı rica ediyoruz. Bunun sizin
açınızdan sıkıntılara yol açabileceğinin farkındayız ve anlayışınız ve
işbirliğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Arkadaşlar. Bu sabah hesaba giriş yapmaya çalıştığımda hesabımın durdurulduğunu gördüm. Konuyla ilgili verebilecek olan arkadaşlara birkaç sorum olacak. Yanıtlarsanız çok sevinirim.

- Hesabım durduruldu. google.com/adsense'ten giriş yaptığımda hesabımın durdurulduğunu yazıyor ancak gelen mailin başlığı hesabınız kapatıldı. Gerekli yasal ekibinin bulunduğunu düşünerek şunu sormak istiyorum. Durdurulduysa yapacağım itiraz metniyle tekrar aktive edilme imkanı var gibi geliyor bana.

- Geçen ödememde 107 $ banka hesabımı değiştirmem sebebiyle diğer ödemeye ötelenmişti. İfade edilen bir sonraki ödeme döneminde 107 $ + 100 $ şeklinde ödeme yapılacağıydı. Sözleşmeye göre bu ayki kazancımı ödememe hakları mevcut. Peki geçmişte kazandığım 107 $'lık ödemeyi alma şansım yok mudur?

- İtiraz mailinde nelerden bahsetmem gerekir?

Bir de dipnot : Sanıyorum bu başıma gelen günlük olarak reklam filtremi uygulamamdan kaynaklandı. Son dönemde hemen her kalitesiz reklamı filtreye ekler olmuştum. Bunu adwords reklamverenleri için tehtid olarak gördü sanırım.

Konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum. İtiraz maili'mi önerileriniz doğrultusunda oluşturacağım.

İyi günler.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
İtiraz gibi bir şey söz konusus degil. Sana Uayrı yapılmadan direk kapama yapmışlar buda gösteriyorki google kurallarında uyarı gerektimeksizin kural ihlalinde bulundugun için banlanmış olabilirsin.

bazen kuralları farklı şekilde cigneniyor bunu google hile degilde sadece hata olarak görüp seni uyarıyor o bölümü düzeltmen için ama farklı işlemlerde uyarı maili yollamaz hesabı durdurur.

şimdi diger ay ödemesi konusuna gelirsek alma ihtimalin az gibi gecen ötelemeyip gecen ayın 15de hesap kesimine işlenseydi paranı alman kolaydı ama 2 sini bir alayım diye ötelediğin için tek ay sayılma ihtimali var.

Ben şahsen bir hata yüzünden hesabım banlandı uyarı gelemişti ben geç maile baktım itiraz ettim cevap vermediler ve içerideki paramı alamadım herkes gelir paran dedi ama gelemdi.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Yaptığınız hataları yazarsanız banlanma sebeplerinde diğer webmaster arkadaşlarda hatalardan korunma yolunda yardımcı olursunuz aslında, siteleri bu yüzden merak ediyorum... Çünkü adsense kuralları çok önemli ve uyulması gereken kurallar fakat bazen gözden kaçabiliyor...

Swan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Google Adsense reklamını kullandığım sitelerimin arasında en başlıcası ;

www.cixiz.biz ( Hesabım inactive olduğundan reklam alanlarında boşluk göreceksiniz. )

Bir diğeri ise ;

http://hadise-eurovision.com/hadise/

Diğerleri çok da gelir getiren siteler değil.

Aslında yapılmış bir hata yok gibi görünüyor osahin. Çünkü siteyi incelediğinizde göreceksinizdir. Forum anasayfasında bir banner reklam, konuların ilk mesajlarında ise 2'li text reklam kullanıyorum. Yani ziyaretçiyi ve/veya kullanıcı yanıltma ayan beyân görülüyor ki söz konusu değil.

Kendimce yaptığım yorum şu ;

Özellikle son bir ay içinde reklam filtreleme özelliğini çok sık kullanır olmuştur. Title'de -diyet- kelimesi geçtiği hâlde reklamlarda gelen birçok siteyi (acicehre gibi baş belaları) filtreye almıştım. Sanırım bu nedenle hesabım durduruldu. Çünkü gerçekten reklama dayalı bir site olsun yada reklam geliri kazanmak için eklemedim adsense reklamlarını. Ufacık bir katkı sağlamasını düşünmüştüm resellerıma.

Ve şunu da belirtmek istiyorum hesabımın durdurulma nedeni geçersiz tıklama etkinliği olsa mantıklı bulabilirim. Ancak sadece filtrelemeyi özenli yaptığım için böyle bir ceza ne kadar uygundur bir düşünmek gerekir. (!)

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Anlıyorum, basit bir incelemeyle sitende Ödev - Tez ve Proje başlıklı bir bölüm görüyorum oysa Google™ adsense reklam politikalarında "Dönem ödevlerinin veya öğrenci makalelerinin satışı veya tanıtımının engellendiği" bir bölüm var bu örneğin banlanmana neden olabilecek bir sebeptir. Hadise, şarkı sözleri vs. gibi konularda Google™ adsense reklam politikalarında sıcak bakılmayan nitelikler, diğer konulardaysa gördükçe söylerim.
Sende o içerikleri üyelere açıp Google™ adsense için engellersen bir ihtimal açabileceklerini düşünüyorum.
+ Adtech reklamlarınında "Google Marka Özelliklerinin Kullanımı" başlıklı makalesinde yazdığı şekli ile google adsense reklamlarını taklit eder nitelikte olduğu için bununda bir etken olabileceğini düşünmekteyim.
+ http://www.cixiz.biz/forumdisplay.php?f=53 başlığında bulunan full programlar gibi içeriklerinde politikalara aykırı olduğunu bilmenizi isterim.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
şarkı sözleri vs sistesinde sorun görmedim şarkı sözleri vss konulara google sorun cıkartmaz cıakrtsa zaten bütün şarkı sözü sitesi banlanırdı.

Ama forum sitende film izle vss ödev gibi kelimeler mevcut sitende programlar bölümünde lisanslı ürünü free şekilde full indir gibi şekilelrde indirtme olayı oldu ise bu sorun teşkil eder.

Banlanlam olayı forum sitende kaynaklı gibi geldi bana..

Swan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hımm anlıyorum.

Peki bu tür içerikleri kaldırabilirim. Hatta durdurulma öncesinde böyle bir kural ihlali uyarısı yapılsa da kaldırabilirdim.

Bir de konu içeriklerimin ziyaretçilere kapalı olması ve kapalı mesajının üstünde Google Adsense reklamının bulunması belki de kullanıcıyı tıklamaya teşvik olarak algılanmış olabilir. Sanırım bu konuda biraz bencilce davrandım. Ancak kaygım reklam geliri değil üye kazanımıydı. Öyle görülebileceğini düşünmemiştim. Mesaj içeriğini de açmalıyım.

Çok teşekkürler osahin çok teşekkürler Permission ilginiz için. Site içerisinde benzeri konu ile ilgili bir itiraz mail'i örneği aradım ancak ulaşamadım. Geçersiz tıklama olmadığı halde bu sebepten ban yiyenler için konusundaki mail formuna dikkat edeceğim ama böyle bir örnek eline geçen paylaşabilirse gerçekten çok yardımcı olacaksınız.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bir örnek olması önemli değil, sonuçta google çalışanlarıda insanlar olanları ve hatalarını en doğru şekli ile kendi ağzından "kibarca" anlatırsan ve gerekli önlemleri aldığını belirtirsen hesabının açılabileceğini ümit ediyorum.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hımm anlıyorum.

Peki bu tür içerikleri kaldırabilirim. Hatta durdurulma öncesinde böyle bir kural ihlali uyarısı yapılsa da kaldırabilirdim.

Bir de konu içeriklerimin ziyaretçilere kapalı olması ve kapalı mesajının üstünde Google Adsense reklamının bulunması belki de kullanıcıyı tıklamaya teşvik olarak algılanmış olabilir. Sanırım bu konuda biraz bencilce davrandım. Ancak kaygım reklam geliri değil üye kazanımıydı. Öyle görülebileceğini düşünmemiştim. Mesaj içeriğini de açmalıyım.

Çok teşekkürler osahin çok teşekkürler Permission ilginiz için. Site içerisinde benzeri konu ile ilgili bir itiraz mail'i örneği aradım ancak ulaşamadım. Geçersiz tıklama olmadığı halde bu sebepten ban yiyenler için konusundaki mail formuna dikkat edeceğim ama böyle bir örnek eline geçen paylaşabilirse gerçekten çok yardımcı olacaksınız.

banlanmış hesaplar için gönderilen maili ilgi gsöterilmiyor uyarı maili lsaydı belki ama artık yapacak bir şey yok soyadı farklı adresi farklı olan birine hesap acmanı tavsiye ederim ve banka hesabıda bu kişiye acık olsun.

Sitelerini tekrar kuralalra uygunluk acısından gözden gecir bazı kelimelerden kaçın full indir full yükle ödev indir vss gidi google tasvib etmediği kelimeleri temizle.

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Telif haklarına aykırı, lisans isteyen programların ücretsiz olarak dağıtıldığı bir sitede kullanılan AdSense hesabının kapatılması kadar doğal bir durum yok.
Bu durumda yasal veya doğal olarak yapabileceğiniz birşey de yok.

Ya başka bir AdSense hesabı alacaksınız veya başka bir reklamveren ile çalışacaksınız.

Eğer yeni bir AdSense hesabı alacak iseniz bu sefer önce kuralları okuyun, sonra hesabı alın. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5