İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Adsense Kazancım ve Fikriniz;

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar 3 gün önce adsense kodunu bir forum sayfasına koydum değerler aşağıda,

Sayfa gösterimleri 1.137
Tıklamalar 40
Sayfa TO 3,52%
Sayfa eCPM [?] US$ 1,59
Kazançlar US$ 1,81

Sizce bu değerler iyimi 3 günde elde edilen bu rakam iyimi? çünkü adsense işine ilk kez girdim rakamlar ve işleyişler hakkındada hiç bir bilgim yok. yorumlarınız önemli benim için. eğer düşükse boşuna eklemim reklamı foruma.

Önemli not : adsense kodunu eklediğim forum sayfasıda sadece 1 aylık bir forum sayfası. herhangi bir hile yapmadım kimseye girin tıklayın filanda demedim.

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..

Saygılarımla,

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
40 tıka 1,81 vermiş bence ne kötü ne iyi..

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
normali nedir mesela (çok iyileri geçelim) 40 tıkın normal hakkı nedir?

Diğer bir konu bu tıkı belirleyen nedir. okudum bu forumda 10 tıkla 1 $ kazanda var 100 tıkla 1 $ kazanamayanda var. ne belirliyor bunu?

Cevap içinde teşekkür ederim..

Saygılarımla,

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
normali nedir mesela (çok iyileri geçelim) 40 tıkın normal hakkı nedir?

Diğer bir konu bu tıkı belirleyen nedir. okudum bu forumda 10 tıkla 1 $ kazanda var 100 tıkla 1 $ kazanamayanda var. ne belirliyor bunu?

Cevap içinde teşekkür ederim..

Saygılarımla,

Sitenin içeriğinden çıkan reklamlara göre kazanırsın. O içerikle ilgili kazancı adsense ve bağlı olarak reklamverenler belirler. Dolayısıyla her içerikte reklam ücretleri ve kazançlar değişebilir.
Genelleme yapılırsa rakamların uygun.

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yazdıklarınıza cevap vermeden önce şöyle bir şey oldu. bugün direk kapalı bir siteden sadece benim görebileceğim bir siteden 2 tıklama yaptım. ve US$ 0,85 kazandım. hosting firması sahibiyim 2 ayrı windows servere uzak erişim yaptım (yurt dışında serverler) ve çıkan reklamlardna özellikle yabancı olanları tıkladım ve bunu kazandım.

Yani buda dediklerinizi tamamen haklı çıkarıyor. bu konuda paylaşım için çok teşekkür ederim.

forum sayfamız vistabb , henüz seo eklentisi kurmadık peki seo eklentisinin bu reklama olumlu olumsuz yararı olurmu? sonuçta madem reklamlar sayfa içeriğine göre çıkıyor ve reklam konular arasında (1 tane) örnek biri plesk panel sorunları şeklinde bir konu açarsa plesk panel veya panel data center reklamları çıkma olasılığı varmı.

Bu konudaki cahilliğim için kusura bakmayın belki çok basit konularda soru soruyorum ama ilk deneyimim. son olarak x.com için başvurdum kurallara uygun (marez değil, hek değil, lisansız değil) başka bir forum sayfasınada aynı kodu ekleyebilirmiyim?

Saygılarımla,

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
başka bi forum sitesinede aynı kodu ekkliyebilrsin ama google kendi tıklama konusunda çok titiz davranıyo eline bi koz veriyorsun tıklıyarak

Lebron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
o gosterıme o tıklama = verdiği miktar az gorunuyor. Ama elde olan bırsey değil çıkan reklamlarla alakalı. Gun gelır 40 tıka 5 $ da kazanabılırsın.

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
reklam konular arasında (1 tane) örnek biri plesk panel sorunları şeklinde bir konu açarsa plesk panel veya panel data center reklamları çıkma olasılığı varmı.

Saygılarımla,

reklamların ilgili şekilde çıkaması için sayfa ismin ve metaların çok önemli.
1-sen "armut" kelimesinde reklam almak istiyorsan ve domain de www.webmaster.com ise
bu kelimede reklam çıkması için www.webmaster.com/armut.htm şeklinde sayfa düzenlemen senin için + olacaktır.
2-Bunun dışında keywords ve decription kısaca metalarda armut kelimesi geçmelidir.
3-Sayfanda Armutla ilgili küçük bir yazı olması, istediğin kelimeye en yakın reklamı almanı sağlayacaktır.

N

NRT

Misafir
Ne diyeyim iyi kazanıyorsun benim sayfa gösteririmim yüksek tık sayısıda idare eder ama sana göre daha az kazanıyorum. (sayfa gösterim oranına göre)

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herkese çok teşekkürler bilgi paylaşımı için. çok yararını grdüm hepinizin yazdıklarından.

son bir soru bu kanal yaratma ne oluyor?

Tekrar teşekkürler..

Saygılarımla,

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bari bunuda ben cevaplayayım :)
Kanal oluşturma google deki site gelirlerini kategorileştimen için bir metoddur.Farklı sitelerden gelen gelirlerini takip edebilmen için.Aynı kodu kullandığın için bir şekilde ayırmak gerekir.
Detaylı bilgi için bakınız çok sitesi olup kanalları kullanan arkadaşlar :)

saygılar..

KaplumBaga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 sayfa öncesinde yazmissin

yazdıklarınıza cevap vermeden önce şöyle bir şey oldu. bugün direk kapalı bir siteden sadece benim görebileceğim bir siteden 2 tıklama yaptım. ve US$ 0,85 kazandım. hosting firması sahibiyim 2 ayrı windows servere uzak erişim yaptım (yurt dışında serverler) ve çıkan reklamlardna özellikle yabancı olanları tıkladım ve bunu kazandım.

Nedense herkes yardimci olmaya calisiyor ama kimse uyari yapma geregi duymamis yada orayi atlamislar Adsense kurallarini tekrar okumani tavsiye ederim.

1- kendi reklamlarina tiklayamazsin
2- Adsense kodlari herkesin girebilecegi sayfalara eklenir

Az ve Öz ama devamli para kazanmak istiyorsan kurallara uyacaksin
Pekiyi Google bunu nasil anlayacak diye sorma sakin bu forumda örnekleri cok.

bol kazanclar

U

Unigenclik.org

Misafir
onu bunu biliyomda 800 tıka 7$ veriyo, 2 hafta öncesine kadar 40$ veririken

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ne diyeyim iyi kazanıyorsun benim sayfa gösteririmim yüksek tık sayısıda idare eder ama sana göre daha az kazanıyorum. (sayfa gösterim oranına göre)

Bencede ii kazanıor ... 500 tık 5 dolar ancak geliyor bana :D 1 tıka 1 cent bunada sükür diyoruz.

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla bende hesabıma bakıyorum da 580 tık var ve 95 dolar vermiş
bu arada bu günlük yada aylık değil 4 aylık tıklamayı söyledim :) düşünün ne haldeyim

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1.415 56 3,96% US$ 1,56 US$ 3,21

olmuş..

bilgiler için hepinize çok teşekkürler..

@Turkmucit

saol anladım kanal olayını sayende.

@KaplumBaga
bilgi için teşekkürler arkadaş, amacım zaten kendi kendime tıklayıp para kazanmak değil yanlış anladın sanırım. sadece benim görebileceğim dediğim yer bakımda olan bir site idi (.htaccess) ile korunuyordu bakım bitti açtım. kendi kendime tıklama nedenim şu idi direk yurt dışında biri tıkladığı zaman daha farklı ücretlendirme mi oluyor şeklinde bir deneme idi. yurt dışındaki serverlerimizden denedim sadece deneme amaçlı.

Saygılarımla,

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkçe site kazandırmaz diye birşey yok.
Kazancınız, insanlığa olan katkınızla doğru orantılıdır.

Dünkü kazanç ( Türkçe bir site ) :

5.620 70 1,25% US$ 1,14 US$ 6,43

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5