sohbet odaları

Google Adsense Ödeme Takvimi 2019

similarweb

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
24 Ağustos 2015
Mesajlar
132
Reaksiyon
7
Puanları
0
98 Aydır Üye
Google ödemeleri hangi tarihte yapılır? 2019 yılında da Google ödemeleri, Google ödeme çizelgesine uygun olarak yapılacak Google kaç lira kazancınız olduğunda ödeme yapıyor? İşte Adsense ödemeleri ile ilgili merak edebileceğiniz bilgiler.

AdSense ödeme döngüsü aylıktır. Ay boyunca tahmini kazançlarınız tahakkuk eder, takip eden ay başında kazançlarınız kesinleşir ve "İşlemler" sayfasındaki bakiyenize eklenir.

Bakiyeniz ödeme eşiğini aşarsa ve herhangi bir ödeme bekletmeniz yoksa ödemeniz ayın 21'i ila 26'sı arasında yapılır. Google genellikle her ayın 21'inde bankalara ödemeleri gönderir.

Ödemeyi tam olarak ne zaman alacağınız konusu her ay sorun olabiliyor. 21. gün ödemeler yatmadıysa kesinlikle şu problemlerden biri vardır.
Bulunduğunuz saat dilimine, ayın 21. gününün hafta sonuna veya bir tatil gününe denk gelip gelmediğine ve hangi ödeme şeklini seçtiğinize dikkat edin.

Örneğin, Mart ayı boyunca tahmini kazançlarınızın tahakkuk ettiğini varsayalım. 3 Nisan'a kadar, 1-30 Mart dönemine ait kesinleşmiş toplam kazançlarınızın "İşlemler" sayfasına kaydedildiğini görürsünüz.

Ardından Mart ayı kazançlarınız ve bakiyenizdeki diğer tüm krediler için 21 Nisan'da veya buna yakın bir tarihte size toplu ödeme yapılır. Ödemeniz gelmediyse bununla ilgili yukarıdaki koşulları da göz önüne alarak Google Adsense hesabınız üzerinden destek bildiriminde bulunabilirsiniz.

"İşlemler" sayfanız, ödemelerinizin durumunu gösterecek şekilde güncellenir. Ay boyunca, kazançlarınız kesinleştiğinde ve ardından ödeme yapıldığında satır ögeleri eklenir ve bu ögeler güncellenir. Çeşitli ödemeler ve krediler için başka satır ögeleri de görebilirsiniz. Özelleştirilmiş ödeme zaman çizelgeniz şöyle ifade edilebilir.

Google Adsense Ödeme Takvimi 2019

adsense-odemeler-2019.png
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst