İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google AdSense: Sitenizde değişiklik yapmak için 3 iş gününüz var‏

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Adsense'den böyle bir e-mail aldım, fakat web sitemde herhangi bir ihlal bulunmuyor, uzun süredirde adsense kullanıyorum. sebebi ne olabilir anlam veremedim.

BULUNAN İHLALLER:

DÜZEN YANLIŞLIKLA TIKLAMA YAPILMASINA YOL AÇIYOR: Yayıncıların, kullanıcıları Google reklamlarını tıklamaya teşvik etmesine hiçbir şekilde izin verilmemektedir. Buna, reklamların flash oyunlarının veya gezinme çubuklarının yakınına yerleştirilmesi veya reklamların ve site bağlantılarının birbirine aşırı yakın bir şekilde yerleştirilmesi gibi, yanlışlıkla tıklama yapılmasına yol açacak her türlü uygulama da dahildir.

İSTENEN İŞLEM: Lütfen önümüzdeki 72 saat içinde gerekli tüm değişiklikleri yapın.

Yukarıda belirtilen süre zarfında ihlaller düzeltilirse, reklam sunumu etkilenmeyecektir. Değişiklikler yapılmazsa ve/veya inceleme sürecinde başka politika ihlalleri ile karşılaşılırsa, sitenize reklam sunumu devre dışı bırakılacaktır.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Yanlışlıkla reklam tıklanmasına yol açan bir çok şey olabilir. Scrooll'a yakın reklam, linke yakın reklam, tıklanacak herhangi bir nesneye yakın reklam. Sorunun kaynağını bulup çözmeniz halinde banlanmazsınız.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
anasayfa adresimi vermişler, navigasyon menünün altında 1 tane ve flaş manşet alanının altında 1 tane olmak üzere 2 tane 468-15 link reklam vardı bunları kaldırdım, referans olarak;

http://www.google.com/support/adsen...uide.cs&guide=29872&topic=29875&answer=187666

linkini dikkate aldım, ayrıca detaylı bilgi istedim.

Ekleme:
Yanlışlıkla reklam tıklanmasına yol açan bir çok şey olabilir. Scrooll'a yakın reklam, linke yakın reklam, tıklanacak herhangi bir nesneye yakın reklam. Sorunun kaynağını bulup çözmeniz halinde banlanmazsınız.

hiçbir ihlal mevcut değil malesef, zaten scroll'a bir şekilde yakın reklam konulmak zorunda, yukarıdaki örnek linktede 160-600 reklamı kendileri scroll'un yakınına koymuş.

ek olarak yazı içerisinde sağda reklam vardı aşağıdaki kodla single.php'den eklemiştim;

HTML:
<div style="float:right"> 

adsense kodu

</div>

fakat bu şekilde reklam ile yazılar bitişik çıkıyor, reklam ve yazı arasında bir miktar boşluk bırakmak için nasıl bir kod eklemem gerekiyor?

örnek

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5