İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

GOOGLE adsense ten istekler...

xayvyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Forumda ben gibi yersiz uyarı alanlar oldugunu dusunuyorum. Bu aralar acılan topiclerde goruyorum var ve bende sitelerime girip tıklamak yada program kullanmak bir yana aman yanlıslıkla tıklarım diye fazlasıyla dikkat eden biriyim.

Forumda takip edenler oldugunu soyluyorlar ve sanırım vardırda. Yetkililerden yada yetkililere daha yakın birileri. Acaba google sitemlerinde bi değişiklik yapamazmı basit bişey bence. Google icin daha basit olmalı.

Actıgımız kanalları birileri emailla yolar , kendi sitesine copy paste eder veya kötü amacları icin kullanabilir. Biz bu kanalları deactive ettiğimizde o reklamların calısması dursa yada google a yük getirecek clikler olmasalar ve biz de reklamımızı biri calmısmı sitesine koymusmu gibi endiselerden kurtulsak. Acaba bu konuyu nasıl gundeme getirebiliriz. Email atsam ilginize tesekkurler denip atılacak trash e eminim.

Benim gibi bu konuda bişeyler yapılması gerektigini dusunen kimse yok mu ?

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı konuyu bende düşündüm, aslında bunun çözümü son derece basit, reklamin yayınlanacağı domain panele girilip o domain adresine ilişkin bir rassal kod (kanallarda olduğu gibi) üretilse sanırım sorun çözülmüş olacak.Rassal kod domaine özel olduğundan başka domainde kod çalışmayacak.
Google bu tarz birşeyi neden yapmıyor hayata geçirmiyor anlamıyorum.Banlamak için açık kapı mı bırakıyor acaba?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Google acısında oldukca basit bişey bu 2 yontemde. Herkes acısından guzel olur. Küçük siteler malesef cok zarar goruyor bu durumdan.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba ben bu sorunu direk email yoluyla sordum sorum şöyleydi
Benim sitemi calıp yada bana zarar vermek istiyen insanlar kodu alıp başka yerde uyguluyabilir bununla benim asla ilgim yoktur vede çözüm yokmu dedim daha önce arkadaşımın başına böyle iş geldi ban yedi dedim.

Cevap xxx merhaba endişenizi anliyorum fakat o dedginiz sistem yok bizde bunu siz bulup sitenizi calan kodunuzu calanı bulup sahısa uyarı atcaksınız cekmesi için cekmedigi taktirde bize bu siteyle ilgimiz yoktur diye bir haber atmanızı ve istastiklerinizi supe ettginiz ipleri bildirmenizi istiyoruz amacımız siz ve reklam verenlerimizi korumakdır.

Yani anliycaginiz yok buna care sen sen takip etceksin gördgünü hemen siteyi burda şurda diye haber etceksin yada başda istastiklerini gonderceksin

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Actıgımız kanalları birileri emailla yolar , kendi sitesine copy paste eder veya kötü amacları icin kullanabilir. Biz bu kanalları deactive ettiğimizde o reklamların calısması dursa yada google a yük getirecek clikler olmasalar ve biz de reklamımızı biri calmısmı sitesine koymusmu gibi endiselerden kurtulsak. Acaba bu konuyu nasıl gundeme getirebiliriz. QUOTE]

bu zaten var. kanal açtığınız url de çalışır o kod sadece. url değişir ya da kanal numarası değişirse gösterim de, tıklamalarda gösterilmez panelde ve sayılmazlar! kanallar için geçerli tabii bu.
yani
......
//2006-02-18: xxxxx
google_ad_channel = "xxxxxxxx";
.........

bu sadece açtığınız kanalda çalışır.

bitanem google 'uydu alıcısı satan esnaf' gibi mail yollamaz -fakat o dedginiz sistem yok bizde... :)
(memoya sevgiler)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Hayır kanal haricinde olanlarda ayrıyetten kayıt olur pigeon, yani zarar vermek isteyen zararını verebiliyor...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
hayır demee! ben zarar vermek isteyen veremez demedim! iyi okuyun :)
sadece kanal pub sadece o urlde çalışır. ben kanallar için geçerli dedim yoksa kanal no yu eklemeden sadece pub ı koyar zaten.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Peki abc diye kanal actık diyelim. Kanal acarken bu kanal hangi URL de olacak diye bi soru sormuyor. kuru cıkıyor KANAL ADI giryoruz acılıyor kanal. Bu kod alındı baska siteye habersiz kondu. Ben bu abc kanalın adınımı değiştiricem ? kanalı mı silicem ? Yani 123 diye kanal acıp siteme bunları koysam abc kanalı hala duruyorsa calıscaktır sanırım.

......
//2006-02-18: xxxxx
google_ad_channel = "xxxxxxxx";
.........

bu sadece açtığınız kanalda çalışır.
(memoya sevgiler)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Söylemek istediğim şu şu anki kanallar bize istatistiki bilgi vermekten başka bir işe yaramıyor, bir fonksiyonu yok yani.. Bizim istediğimiz daha komplike birşey : ) çalamasınlar, geçersiz tıklamaları saymasın google bizi neden uğraştırıyor bu saçma sapan işlerle anlamıyorumki... Çok saçma bi durum bence bize reklam veriyor ee kurallara biz uyuyoruz, kullanıcı gelmiş tıklamış ben ne yapayım yani? Çözüm üretmek istemiyor google ve sanırım en iyi seçenek senin seçeneğin pigeon bir sürü adsense açıp paylaştırmak

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
olur mu? kanal açarken urlyi verirsin. o no sadece o urlde çalışır. başka yere koyduğu an saymayı keser. yani işlevi biter, alan size bir zarar veremez. kanalı silin, yeniden açın hepsi işe yarar..
tabii kanal açılmış kodu aynen koyan için söylüyorum.. yoksa dediğin gibi isteyen her türlü zarar verebiliyor yoksa.

bu hatayı ben geçen sene kendim yaptım. hesaba girmediğim için bir kanalın kodunu yayınladım başka bir sitemde. 6-7 ay sonra hesaba girdiğimde o siteden hiç para kazanamadığımı keşfettim maalesef.. haybeye gösterip durmuşuz reklamları.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
olur mu? kanal açarken urlyi verirsin. o no sadece o urlde çalışır. başka yere koyduğu an saymayı keser. yani işlevi biter, alan size bir zarar veremez.

Ya iyide ben KANAL olustururken bana URL sormuyor :) normal kanal adı giriyorum olusuyor. KANAL ayarları bolumunden AYARLARA girdim gelişmiş ayarlar vs. hicbirinde Kanal icin URL yok. Ama KANALI DEVRET DISI bırak diye bi secenek var sanırım onu kullanırsak o reklamlar gorunmez veya calısmaz.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
kanal ve url kanalı farklı şeyler.. iyi kontrol edinin panelinizi.
ben adsense kullanmadığım için basamakları şu an gösteremeyeceğim size.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kanal ve url kanalı farklı şeyler.. iyi kontrol edinin panelinizi.
ben adsense kullanmadığım için basamakları şu an gösteremeyeceğim size.

Evet farkettim URL kanalı farklıymıs ama yardım konularını okuduysamda URL kanalı istatistikler harici extra ne getiriyor anlamadım. URL kanalı bize ayrı bir kod sunmuyor sanırım :) eklenen URL ve alt dizinlerin reklam bilgilerini sunuyor sadece.

MerTUraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google vereceği kararları sana iyi olur bana iyi olur diye vermiyor. Önüne aylık-yıllık kar-ciro hesaplarını alıp, strateji uzmanlarıyla alıyor. Google istese bütün bu tür olayları engelleyebilir ama pazar hacmi çok büyük olan bir sektörde küçük kararlar bile milyondolarlara ölçülür... Onun için Google kendi çıkarı varsa yapar :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Evet farkettim URL kanalı farklıymıs ama yardım konularını okuduysamda URL kanalı istatistikler harici extra ne getiriyor anlamadım. URL kanalı bize ayrı bir kod sunmuyor sanırım :) eklenen URL ve alt dizinlerin reklam bilgilerini sunuyor sadece.

url kanalı ayrı kod sunuyor arkadaşlar size. bir inceleyin, kullanın. bu kodla reklamınız başka urllerde gösteriminin önüne geçiliyor işte.
ki bu da konunun açılmasının amacı idi. bu sorulmuş. yoksa bir işe yaramıyor evet :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5