İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google adsense

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wow_cek' Alıntı:
uyarın için teşekür ederim benimde aklımda böyle bir soru vardı aklımda çok güzel bir fiki var arkadaşım birşey sormak istiyorum ödemelerin bir limiti varmı yani adnense dermi ben 1000 dolardan fazla ödeme yapmam diye birşey olabilirmi biraz saçma bir soru ama aklımdaki soruların cevabını bulmam lazım

Adsense de 100 dolar limiti var her ay odemen almak icin. Eger bir ayda 100 dolari bulamazsan o paran obur aya aktariliyor, eger gene 100 dolari bulamassan obur ay oyle gidiyor. Eger aralikta hala 100 dolari bulamadiysan google o prayi gonderiyor (isterse 1 dolar olsun)

M

malatyasporlu

Misafir
vay anasını hotweb senin siten ne içerikli bari onu söylede ona göre bişey düşünelim..

kurallara aykırı kim seni bulacak

W

wow_cek

Misafir
hotweb arkadaşım galiba sorumu iyi vurguluyamadım benim ögrenmek istedigim şey mesala çok iyi bir sitesin aylık adsense den mesala aylık 5 bin dolar kazanıyorsun adsense ben bu parayı ödemem diyebilirmi

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wow_cek' Alıntı:
hotweb arkadaşım galiba sorumu iyi vurguluyamadım benim ögrenmek istedigim şey mesala çok iyi bir sitesin aylık adsense den mesala aylık 5 bin dolar kazanıyorsun adsense ben bu parayı ödemem diyebilirmi

Yeni bir site o kadar kazanamaz. Kazanirsan google gonderir. o demin bahsettgim webmasterworld da 40.000 dolar civari her ay cek alan bir iki kisi var.

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
malatyasporlu' Alıntı:
vay anasını hotweb senin siten ne içerikli bari onu söylede ona göre bişey düşünelim..

kurallara aykırı kim seni bulacak

beni kimse bulamaz ama, kurallara karsi yinede gelmem.

Ben site yaparken surayi inceliyorum: http://uv.bidtool.overture.com/d/search/tools/bidtool/

Google bir tiklamanin kac para ettigini aciklamiyor, yukaridaki google un degil ama yinede fikir veriyor. Hangi kelimeler kac para. Mesela "dedicated hosting" bunu arat. Bir tiklama, ilk sirada, su an icin 25 dolar. Google dada buna yakindir. Yani dedicated hosting sitesi iyi bir adsense sitesi olabilir.

M

malatyasporlu

Misafir
valla bişi anlamadım bu yazdığın siteden..

ya içerik istiyorum senden

ne var senin sitende...

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
malatyasporlu' Alıntı:
valla bişi anlamadım bu yazdığın siteden..

ya içerik istiyorum senden

ne var senin sitende...

Onu kendin bulacaksin, nelere ilgin var, nelerden anliyorun. Eger php den anliyorsan php sitesi yap, (benim yeni sitelerden birisi php ile alakali, obur ay biticek).

Benim siteler hep webmaster siteleri. Directory turunden.

M

mgurkut

Misafir
Arkadaslar belki konu disinda oldugunu dusunursunuz ama cok su anda adsense ye uye olupda herseye cevap werebilecek cok az kisi war sanirim form da.. o yuzden hotweb arkadasimiza sizinde merak edebileceginiz ve belki ilerde uye oldugunuzda basiniza gelebilecek bi sorun aktarmak isterim..
hotweb eger bakarsan benim sitem (www.gurkut.com) arabalarla ilgili bir site.. fakat google in bana werdigi kodu siteye yerlestirdigimde benim icerigimle ilgili herhangi bir sitenin reklami cikmiyor aksine acaip ilgisiz sitelerin reklamlari cikiyor.. mesela saglikla ilgili.. ben bunu cozemiyorum bi turlu.. ingilizcem cok iyi degil okuyorum bazen anliyorum bazen anlamiyorum fakat neden boyle oluyor anlamiyorum :)

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mgurkut' Alıntı:
Arkadaslar belki konu disinda oldugunu dusunursunuz ama cok su anda adsense ye uye olupda herseye cevap werebilecek cok az kisi war sanirim form da.. o yuzden hotweb arkadasimiza sizinde merak edebileceginiz ve belki ilerde uye oldugunuzda basiniza gelebilecek bi sorun aktarmak isterim..
hotweb eger bakarsan benim sitem (www.gurkut.com) arabalarla ilgili bir site.. fakat google in bana werdigi kodu siteye yerlestirdigimde benim icerigimle ilgili herhangi bir sitenin reklami cikmiyor aksine acaip ilgisiz sitelerin reklamlari cikiyor.. mesela saglikla ilgili.. ben bunu cozemiyorum bi turlu.. ingilizcem cok iyi degil okuyorum bazen anliyorum bazen anlamiyorum fakat neden boyle oluyor anlamiyorum :)

Az once baktim 2 tane araba radyotor ilani vardi. Tam ilgili ilanlar cikmasi icin google un once crawl etmesi lazim. Googleunda sitenin arabalarla ilgili oldugunu anlamasi lazim. Biraz text ekle. Grafik ve resimlerden google bir sey anlamaz. Hemen cikmaya bilir ama su an cikiyor.
Siten cok guzel olmus. Ama ben olsam adsensi biraz daha yukarilara cikarirdim. Adsensinin buyuklugu, yeni, arka plan rengi filan cok onemli. Birde ben olsam biraz (text) yazi eklerdim. Hem googleundan alakali ilanlar cikmasi icin, hemde, Arama motorlarinin kaydetmesi icin. Hep grafik var gibi. Grafikleri arama motorlari bulamaz.
EK: ben olsam sitenin title deki yildizlari kaldiridim Title ler en onem seylerden biri arama motorlari icin

M

mgurkut

Misafir
text konusunda haklısın buyuk eksıklık war o yönden.. önerilerini dinleyeceğim dostum.. teşekkür ederim..

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir sey degil

siten cok guzel, kullanimi kolay, static, bir suru content

M

mgurkut

Misafir
3 gündür yırtınıyorum işte izin weriyor wermese benim siteyi de kabul etmezdi die.. gerçi yazı çok az war belki o benim awantajımdır bilmiyorum...

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Senin sitede dikkat edersen tum dosya isimlerin ingilizce "cars" "page" "click to enlarge"gibi.(15.000 adet link olduguna gore bu kelimelerin ne kadar cok kullanildigini da hesaba katarsdak) otomobil isimlerinde yabanci dilde :) ve cok sayida sayfan var statik.. zaten sitende turkce text de bir kac satir var sadece.. google siteni tararken ingilizce olarak kabul etmis olmasi normal..

M

mgurkut

Misafir
bende öyle düşünüyorum dostum.. umarım gün gelir sizinkileride kabul eder bu adsense :)

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sağlık olsun be dostum :) kabul etmezse etmesin :) para dediğin nedir ki :) köpeğe atsan yemez (afedersin)..

Bizi dilimizden dolayi dışlayacaksa bu google varsın dışlasın.

biz google'sız da variz :)

M

mgurkut

Misafir
Haha Köpeğe atma yaw bana wer ben bulurum harcayacak yeri :) şaka bi yana ama şu google acaip büyüdü ya hiçbir site durduramaz artık bunları

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiç belli olmaz.. türkün kıvrak zekasi alt edebilir google i.. :) misal adsenseden hille yapmanin yolunu bulur ve google i ekonomik olarak batirir :)

Zaten işlerini iyi yapiyolar.. zirvede olmayi da hak ediyorlar yani.. google adeta bir derya gibi.. içine düşünce boğulacak gibi oluyorsun :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi