İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Adwords - Mesaj Uzantısı

shazmomedia

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son günlerde popüler olan bu eklenti sayesinde; Google Adwords reklamlarınızda özellikle mobil reklamlarınızda, firmaya mesaj gönder işlemi yaparak, hazır metinde hazırlanmış ve son kullanıcılar için aranmak istiyorum mesaj taslağı kolaylık sağlamış olup, hemde firma sahipleri için aranmak isteyen hedef kitlesinin sms ile mesaj bildirimi almaları internet reklamcılığı alanında oldukça faydalı bir işlem olmasına sebebiyet vermiştir.

Şimdi sizlere Google Adwords reklamlarınızda, Arama ağı odaklı reklam veriyor iseniz bu adımları dikkate alarak Mesaj uzantısı ekleme şansınızın olacağını belirtmek isteriz.

Öncelikle kampanya düzeyinde bu mesaj uzantısı eklemesini yapmanız tüm reklam gruplarınız için bu mesaj uzantısının geçerli olmasını sağlayacaktır.

1.) Adwords hesabınızda oturum açın.
2.) Tüm çevrim içi kampanyalara basıyorsunuz.
3.) Reklam uzantılarına tıklıyorsunuz.
4.) Mesaj uzantılarına basıyorsunuz.
5.) İşletme adı ( Firma Ticari Ünvanı girmek kurumsallık adına daha sağlıklıdır.)
6.) Mesaj gönderilecek (Telefon numaranız - Gsm Numarası olursa süper olur.Çünkü müşterileriniz bu gms tel numarasına mesaj (sms) atmış olacaktır.)
7.) Uzantı Metni ( Dikkat Çekici vermek istediğiniz hizmetin başlığı da olabilir. Örneğin Beyaz Orkide Fiyatları Hakkında)
8.) Mesaj Metni ( Müşteri kendi azından mesaj atıyormuş gibi bir mesaj metni hazırlamak süper olacaktır. Örneğin; Merhabalar Orkide satın almak istiyorum. Fiyatlarınız ve sipariş verme sistemini hakkında bilgi almak istiyorum.Teşekkürler ) Şeklinde olabilir.

Mesaj uzantısı alanında uzantı metni 35 karakterden oluşmaktadır.
Mesaj uzantısı alanında mesaj metni 100 Karakterden oluşmalıdır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5