İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Analytics-Extreme-w3counter

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kişisel gözlemlerim sonucu
Örnek herhangi bir sitede herhangi bir güne ait istatistikler;

Tekil ziyaretçi:
Analytics: 1100 Extreme: 1500 w3counter: 900 diyor.

Sayfa Gösterimi:
Analytics: 3000 Extreme: 2200 w3counter: 2800

Extreme'in tekili, analytics'in sayfa gösterimi yüksek. Kişisel tahminim (adsense raporlarındaki gösterimlerle de kıyaslayarak) Google analytics sayfa gösterimini daha iyi/doğru sayıyor. Tekil ziyaretçi konusunda bir tahminim yok. w3counter ise ortalama birşeyler veriyor bazen logosu geç yükleniyor siteyi kasıyor o yüzden daha az güvenilir gibi. En iyi tarafı o an sitedeki online kullanıcı sayısı vermesi. Tabii bu da nekadar doğrudur tartışılır.
En doğru istatistik sistemi en çok sayan mıdır :)

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bence en doğrusu kendi panelindekidir ama herkesin panelindede sayac olmadığına gore bu servisleri kullanıyoruz

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
extreme belirli dakika aralıklarında giren aynı ip leri tekrar sayıyor.O yüzden biraz fazla gozukebilir.Çoğulu az gozukuyor çünkü bir ziyaretçi belirli bir dakikadan fazla gezdigi zaman extreme için yeni bir ziyaretçi oluyor :) Analytics en dogrusudur bence. Google a guvenmek lazım..Adsense da oldugu gibi burada da hile olmaz sanırım :p

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçen gün extreme tekil 33000 iken google 13000 diyordu. extreme yalancı emzik :) w3counter'ı dakaldırdım sitelerden zor yükleniyordu.

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet sayac.tc güzel gözüküyor.. Tebrikler..
"Referer bilgilerir" bilgirerir yanlış olmuş galiba.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
hayırlı olsun. site ağır açılıyor biraz. cevizde de yazıcaktım.

bi de sayaç kodlarını valid html olarak yapsanız daha güzel olur.

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
abi ben googleyi kullanıyorum. çok detaylı bir paneli var. en iyisi o bence. tek üyelikle bütün siteleri yönetebiliyorsun...

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
extreme= 50,000
webservis= 25,000 ortalama yaır yarıya farkedıyor

buyrun burdan yakın

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5