Google Android ile robot yaptılar! (Video)

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
16 Kasım 2008
Mesajlar
530
Reaction score
21
Konum
istanbul
Tim Heath ve Ryan Hickman cellbot adındaki Robotik Kontrol Platformları projesi yardımıyla Google Android mobil işletim sistemine sahip bir telefona telnet komutları ile 30 dolar gibi ucuz maliyetle robot yaparak kontrol etmeyi demo çalışmaları ile başardılar.

20100307013748_vtandoridroboticstechnologynocopy.jpg

Ucuz Android Arduino Truckbot

Bir robot parçası olarak Android mobil işletim sistemli cep telefonunun kullanma ve seçim sebebi ise maliyetleri aşağı çekmesidir. Çünkü bildiğiniz üzere yeni nesil cep telefonlarında artık standart olarak Wi-Fi, hücresel bilgi merkezi ve bağlantı, bluetotth, kızılötesi, 3g, GPS, ivme algılama ve dokunma, manyetometreler, görüntüler, mikrofon, haparlör, hareket sensörü ve denge sistemi, kameralar gibi sayısız donanımlar ve yazılımlar mevcut. Artık 1Ghz işlemcileri olup, depolama alanları bol miktardadır. Herşey hareketlik dışında bir robot ihtiyaçlarının dışında seyreden herşey cebinizde. Sadece bu işlemleri daha ucuz hale getiriyor.

En basit örnek ile 30 dolara yapılan Karton Truckbot'u aşağıda izleyebilirsiniz. ( youtube.com linkidir.)Genel maliyetler esas alındığında maalesef 175 dolar gibi bir fiyat çıktı. Ama kendi kitini oluşturmak için her biri 4 dolara yakın parçalar takıldı. CAD ve SolidWorksda cihaz tasarlandı ve denendi. Kesimler lazer kullanılarak yapıldı.

VİDEOLAR FLASH :

http://www.veteknoloji.com/google-android-ile-robot-yaptilar-video-28964--.html
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst