İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Apps ile PicasaWeb

rserit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,
Ufak bir sorum var. Öncelikle Google Apps kullanıyorum. PicasaWeb'de kullanmak istiyorum. Yıllık 5$ ver, 20 gb kotan olsun diyor Google. Biz de, çok iyi diyoruz. Ancak ben bunu Google Apps üzerindeki yönetici hesabıma almak istiyorum, alınabilinir. Lakin kafama şu takıldı.
Google Apps üzerindeki yönetici hesabımdan kotayı yükselttim diyelim, bunu bir kullanıcı mı kullanacak? Mesela [email protected] kullanabilecek, diğer kullanıcılar 20 GB kotadan yararlanamayacak.
Havuzlandırma sistemi gibi diyelim. Benim yapmak istediğim şu, yönetici hesabımın üzerinde kotayı yükselteceğim, @siteadi.com domain altındaki kullanıcılar bundan yararlanabilecek.
[email protected] (bu hesap üzerinden alıyorum)
[email protected]
[email protected]
Ahmet ile Mehmet 20 GB kotadan yararlanabilecek.

Bir de şu var, Google bana şunu diyor:

Alan yöneticiniz, kuruluşunuzun Google Apps hesaplarının daha çok tam Google Hesapları gibi çalışması için geçiş yapmayı seçti. Yöneticiniz tarafından size atanan e-posta adresini kullanarak, Google ürünlerinin çoğunluğuna erişebileceksiniz. Yöneticinizin, e-postanız da dahil olmak üzere hesap bilgilerinize erişebileceğini bilmeniz önemlidir. Daha fazla bilgi için lütfen Google Apps Önemli Gizlilik Uyarısı'nı okuyun.

Bununla birlikte, alan yöneticiniz, belirli hizmetleri kapatabilir veya kurumsal hesaba/hesaptan veri taşıma işlevinizi kısıtlayabilir. Örneğin, kuruluş Picasa Web Albümleri'ni açmazsa, fotoğrafları bu üründe @alanadim.com hesabınızla saklayamazsınız.

Google ürünlerine bir yönetici tarafından size atanan bir e-posta adresiyle erişirseniz, söz konusu yöneticiyle olan sözleşmeniz veya yasal ilişkiniz aşağıdakileri etkileyebilir:

Hesabınız üzerinden gönderdiğiniz veya yüklediğiniz verilerin veya içeriğin sahibi
Hesabınıza erişebileceğiniz koşullar veya hesabınızın ne zaman devre dışı bırakılabileceği.
Hesabınızdaki verilere kimlerin erişebileceği veya verileri kimlerin silebileceği.

Google ürünlerine, yöneticinizin size atadığı e-posta adresini kullanmadan da her zaman erişebileceğinizi unutmayın. Bunu yapmak için başka bir Google Hesabı oluşturun.

Benim istediğimi yapmam için ne yapmam gerek? Teşekkürler, kolay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5