İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Arama Motoru Paylaşımlarınızı Aynı Dakikada İndexlesin

Türk_Che

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Google Arama Motoru Paylaşımlarınızı Aynı Dakikada İndexlesin

indir.jpg

merhabalar bu makalemde sizlere googlede indexinizi cok hızlı hale getirmenizi saglayacak birkac etken sunacagım

googleden bahsedeyim öncelikle sizlere: google devasa bir arama motoru olup sizler yönetmediginizde kendisi gelip sitenizi yönetir
yani anlatmak istedigim düzenli calışmaz istenilmeyen bölgeliri zorlar durur hep ;
bunun önüne gecmek için sitenizin sitemap.xml haritasını googleye tanıtırn Webmarser Toolstan. site haritanız googlenin navigasyon aracıdır
her paylasılan konu site haritasına düşer misal vereyim en son paylastıgınız bir paylaşım site haritanızın en üstünde yer alır ve googleye bir titreşim gönderir google gelip o paylasımı alır..site haritanız nekadar aktif olursa okadar google index atacaktır ve zamanla 1 dk ya düşecektir index süreniz bunu şöylede izah edebiliriz
insan acıktıgında miyde beyine bir titreşim gönderir ve acıkmış oldugunuzu anlarsınız. site haritasıda miyde görevi görür titreşimden kastım buydu…

bütün hocaların söyledigi gibi: ping den kacınınız siteniz degişmemişse sitenize degişik bir tema skript kurmamısanız ping kulanmayınız ping yapmayınız zararlı olur
zaten site haritanız varsa sürekli yeni paylasımlar geldiginde site haritanıza googleyi pingler o sizin artı bir güc göstermenize gerekyok..

bol bol back link yapınız nekadar back linkiniz varsa googlede okadar söz sahibi olursunuz. girdiginiz üye oldugunuz hersiteye back linkinizi vermeden cıkmayınız .

back link meselesinide günümüzden bir örnekle acıklayayım:misal veriyorum bir aga var lakin hic adamı yok o aganın hiçbir sözü gecmez hicbir mecliste .
bir aga daha var adamları bidünya her girdigiyerde ayakta selamlanır back link olayını bununla yorumlaya biliriz

ben örnekleri genelde herkes anlasın diye acık secik yapıyorum edebiyat mezunuyum belkide ondadır:)

ve son olarak sizlere webmaster Toolsaları kulanamnızı öneririm:

bugünkü makalemi burada noktalıyorum lakin önemli konular mevcut onlarıda diger makaleremde bula bilirsiniz
devamı gelecek bölümdedir saygılar hürmetler

Dip Not:
İstirham ediyorum benim makalelerimi baska sitelere paylasırsanız altan nickimi silseniz bile alıntı yazınız kendime ait olan bir makaleyi baska biryede kendisi yazmış gibi gösterenlerle karsılastıgımda çok pis bozuyorum..

Türk_Che

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
112
Çok güzel bir anlatım olmuş teşekkürler.

Türk_Che

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
reca ederim uzun zaman önce kaleme almıstım bu yazıyı işimize yaradıgına cok sevindim dogrusu

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5