İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google arama sonuçlarında değişiklik mi yaptı

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Selamlar ,

Bugün siteleri kontrol etme amaçlı google da arama yapıyordum ve sitemin açıklamasının değiştiğini gördüm.

Mesela google.com.tr de pinglet diye arama yaptığım zaman ;

pinglet.jpg

Açıklama kısmı resimde göründüğü gibi çıkıyor. Ne meta description bu şekilde ne de site de bu şekilde bir yazı var. DMOZ'da sitemin tanıtım yazısı çıkıyor artık. Sizlerde de durum böyle mi? Artık DMOZ , Google arama sonuçlarını etkileyebilir diyebilirmiyiz?

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Bir sitemde bu şekilde bir sorun olmuştu. Dmozdaki açıklamasında hata vardı ve google aramalarında Dmoz açıklaması çıkıyordu. Dmozdaki açıklamayı değiştirtmeme rağmen aramalarda istemediğim eski açıklaması çıkıyordu. ( Dmozdaki açıklama değişsede, google dizindeki açıklaması hemen değişmiyor)
Nasıl çözdüm; Sitenin ana sayfasını 2 günlüğüne değiştirdim. hatta başka bir script kurdum ve yeni scriptin açıklaması aramalarda çıkmaya başladı. Sonra eski haline çevirdim ve eski ama asıl title indexlendi sorunum düzeldi.

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Birçok web sitem var DMOZ a kayıtlı ama ilk defa gördüm ben bu şekilde aramalarda çıktığını. Yeni bir uygulama sanmıştım ben :)

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
robots metasına "noodp" yazmazsanız ve descriptionınızı google yetersiz görürse, ya dmoz.org'tan açıklama metnini çeker veya site içerisinde uygun gördüğü bir metni veya parçasını arama sonucunda gösterir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5