İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google arama yapıp girdiğim sitelerde kimlik bilgilerim görünüyor..

sendegit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkese Merhaba,sorunumla ilgili bilgi toplamaya çalışırken sizlere rastladım.Meger büyük bir kayıpmış benim için.Aranıza yeni katıldım.Ciddi bir problemim var ve nasıl çözümlerim bilmiyorum.Çok iyi bir kullanıcı sayılmam ama tarif edilirse birlikte çözümleyebiliriz diye umuyorum.Google arama motorundan
pc'mden giriş yapılan gerekli gereksiz sitelerde ismim soyismim görünüyor.Benim dışımdada pc yi kullananlar oluyor,ilgili sitelere giriş yapılmış olabilir ancak kimlik bilgilerimi kullanarak giriş yapılmadığından ve kayıt olunmadığından eminim...google ismimi soyismimi yazıp arama yapan arkaaşlarım uygunsuz sitelerde ismimi görünce bana bildirdiler..şokk nasıl yani..pc de bir yerde ismim mi yazıyor..ayarlardan mı otomatik gitti,bilmiyorum..ama imdat yardım istiyorum bir an öncede ilgili sitelerdeki ismimin görünmememsini istiyorum...yardım ederseniz sevinirim...Şimdiden teşekkür ederim..

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle isim soyisim benzerliğinden farklı biri olabilir.. ayrıca konuyla ilgili site sahibine mail atarak bu kişinin sen oldugunu ve bunu kaldırmasıı gerektiğini belirtmelisin.. bu durumda site sahibi 2 şey yapar.. ya kaldırır yada kaldırmaz kaldırmaması durumunda mahkemeye gitme hakkın var..

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Valla benim adım + soyadım 'a sahip onlarca kişi var
Google da adımı soyadımı bir aradığım zaman ne kadar xxx sitesi varsa hepsine kaydolmuş olduğunu görüyorum

bybart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bencede isim tesadüfü olabilir. Bende tam ismimi bir bende var biliyordum, facebook sağolsun 6 tane benimle aynı isim soyisim çıktı : ) Benzer olarak bir arkadaşlık sitesinde kendi resmimin kullanıldığını görüp site sahibiyle görüşüp davacı olacağımı falan bildirmiştim üyeyi sepetlemişlerdi. bir soluklan ne gibi gereksiz sitelermiş bunlar merak ettim? Sizi tanıyan biride kıllık olsun diye sizin adınızı kullanmış olabilir sonuçta...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
en basitinden üye olunan sitelere mail atın durumu izah edin isminizin kalkmasını isteyin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi