İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Aramalarında Profil Resminizi Çıkarma

Seomtrak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google Aramalarında Profil Resminizi Gösterme
Seo 'da tıklama oranları çok önemlidir.Sitenizin yanında profil resmi bulunması tıklama oranlarını artırmaktadır. Siz de aramalarda sitenizin yanında profil resminizin çıkmasını sağlayabilirsiniz.Bu çıkan profil resmi google plus'daki resminiz olacaktır.Bu resim 250x250 boyutlarında kendi resminiz veya herhangi bir fotoğraf olabilir.

Özet olarak sitenizin indexdeki karesinin yanına, istediğiniz 250x250 boyutunda bir resim ekleyeceksiniz.Örnek olarak ben kendi profilime vendetta maskesini ekledim.Neden mi vendetta ? Çünkü ben bu adamdan ilham alıyorum.Evet biraz saçma olabilir ancak çok etkileyici replikleri ve inanılmaz bir filmi var.En çok etkilendiğim filmdir.Resimi 250x250 olarak yüklemelisiniz.Tabii bu boyutlarda yapmak için kullandığım programı da söyleyeyim ; photoscape.Çok kullanışlı ve direkt olarak boyutlarda oynama yapılabiliyor.Velhasıl resminizin olması neler sağlayacak, yani bunun ne yararı var kardeşim? o kadar uğraşacağız ne olacak yani ?

Diyorsanız eğer bunu bir eleştirelim.Arama bölümünde site sahibinin yanında resiminin bulunması tıklama oranını yaklaşık olarak %30 arttırmaktadır.Bu oran tecrübeyle sabittir.Kin daha çok tıklanma oranı olmasını istemez ki ? O zaman devam edelim.Daha önceden wordpress tabanlı sistemlerde uygulanırken artık istediğiniz sistemde kullanabilirsiniz.Yapmanız gerekenler, 1 adet 250x25 profil fotosu bulmak ve google plus profilinizi biraz elden geçirmek.

İlk adım
Google+ profilinize giriş yapın.Örnek olarak benim profilim ; https://plus.google.com/113860858372189234547/.Girdikten sonra sol menüden profil sekmesine giriş yapın.Üstten hakkında bölümüne tıklayın ve aşşağıya doğru iniş yapın.Katılımda bulunduğu siteler diye bir bölüm çıkacak.Burayı istediğiniz gibi dolduruyorsunuz.Üst kısıma anahtar kelimenizi yazmanız kelime bazlı backlink sağlayabilir.Ben öyle düşünüyorum.Şimdi resime göz atabilirsiniz ;

(Resimlerin üzerine tıklatarak orjinal boyutta inceleyebilirsiniz)
15151.bmp

Bu adımı yaptığınızı düşünerek geçiyorum.Kaydet butonuna basmayı unutmayın.Eğer o bölümü düzenleyemiyorsanız üstten profili düzenle 'ye tıklayın..

İkinci adım
Şimdi sitenize bir link eklemeniz gerekiyor.Bu link google plus profilinize gidecek.Ve yazı yani text olarak da google yazacak.İşte kod ;

<a href="plus profil linkiniz?rel=author">Google</a>

kendinize göre düzenleyin.Üstte verdiğim profilimin linki gibi (kendi profilinizin linkini) ekleyin ve sitenize yapıştırın.Daha sonra bu linkden kontrol edebilirsiniz.Enter a web page URL to see how it may appear in search results: yazan yere sadece linkinizi ekleyin ve preview 'e tıklayın.
İşte ben yaptıktan sonraki sonuç vendetta maskemiz geldi ;

561222.bmp

sariyumurta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bilgilendirme için teşekkurler.
kaç gunde google aramalarında cıkıyor resım bılıyormusunuz?

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
kaç defadır karşılaşıyordum nasıl olur diye merak etmiştim :)

Seomtrak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3-5 gün içinde çıkıyor arkadaşlar.Sitemi inceleyebilirsiniz aramalarda.

karasuvari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kardeş ben denedim richsnippet de resim çıkıyor görünüyor ama google da hala resimsiz çıkıyor. 10gğn geçti, Acaba anasayfa index almadıgından mı diye düşündüm ama indexlenmiş?

Rosenrot

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer wordpress kullanıyorsanız bunlarla uğraşmanıza gerek yok.

Admin paneli > Kullanıcılar > Profiliniz bölümünden kolayca halledebilirsiniz.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Ayrıca not düşeyim;3-5 günde çıkmazsa biraz daha bekleyin.Bazen 1 ay bile sürebiliyor.

salihrocker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim yöneticisi olduğum blogun yazıları bazen iki ya da üç yazar tarafından ortaklaşa yazılıyor. Bir yazarın resmi ve diğerlerinin adlarını falan nasıl yazdırabilirim arama sonuçlarına bir bilgisi olan var mı?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5