İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Aramalarını Sitede Göstermek

***mahmut***

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba arkadaşlar son günlerde sık sık karşıma çıkar oldu wordpress altyapısına sahip bazı siteler google aramalarını aynı arama sayfası şeklinde sitelerinde gösteriyor bu bir eklenti mi acaba bilen varsa paylaşabilir mi?

Örnek: http://i.imgur.com/vPzG2.png

BlaxeR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
bu google'ın bir özelliği zaten.
Google Özel Arama Olarak Aratırsan Birçok Kaynak Bulabilirsin Bu Konuda.

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Google Search API ile yapıyorlar. Black-SEO için de arama sonuçlarını HTML olarak kaydedip Google'a indexletiyorlar sende bir ama yaptığında atıyorum ikea çalışma masası diye aramalarda www.sacmasite.com/search/ikea-calisma-masasi.html şeklinde çıkıyor. Sende tıklıyorsun ne var diye sonra bakıyosun saçma sapan kendi sitesindeki arama sonuçları ve %99 sonuç bulunamadı çıkıyor sende sitenin sahibinin ebeveynleri hakkında kötü şeyler söyleyip back yapıyorsun :)

Benim analizim böyle :) başkalarının ki farklı olabilir.

***mahmut***

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu google'ın bir özelliği zaten.
Google Özel Arama Olarak Aratırsan Birçok Kaynak Bulabilirsin Bu Konuda.

Ben aradım fakat öyle birşey bulamadım.

Google Search API ile yapıyorlar. Black-SEO için de arama sonuçlarını HTML olarak kaydedip Google'a indexletiyorlar sende bir ama yaptığında atıyorum ikea çalışma masası diye aramalarda www.sacmasite.com/search/ikea-calisma-masasi.html şeklinde çıkıyor. Sende tıklıyorsun ne var diye sonra bakıyosun saçma sapan kendi sitesindeki arama sonuçları ve %99 sonuç bulunamadı çıkıyor sende sitenin sahibinin ebeveynleri hakkında kötü şeyler söyleyip back yapıyorsun :)

Benim analizim böyle :) başkalarının ki farklı olabilir.

Haklısın hocam ama malesef artık hit aslanın ağzında. Büyük sitelerin çoğu zaten konularla hit çektiği yetmiyor gibi bu yöntemleri de kullanıyor bizlere de bir seçenek bırakmıyorlar ne yapalım :)

Bu eklentiyi kullanarak yapabilirsin.

Çok teşekkürler hocam ayrıntılı ve harika bir anlatım olmuş repini verdim

• Like
Reactions: Eif

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Peki kullamalımıyız sizce arkadaşlar? Ben görüntü kirliliği oluşturuyor diye kullanmıyordum. Ama bir nevi otomatik etiketleme gibi işe yarıyorda olabilir. Deneyenler yorum yaparlarsa sevinirim. Çok kararsızım sitemde kullanmaya.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5