İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Ban! :)

T

trgy

Misafir
Saat 11:30 civarlarında google amca beni banlamış. Nedenini ise köprü bağlantı çokluğundan dolayı açıklamış. Eğer o sayfaları temizlersem yeninden değerlendirme talebinde bulunursam inceleyeceklermiş.

Şimdi şöyle bir kaç sorum var.

1-Bandan kurtulan oldu mu daha önce?
2-Neden onca spam site varken geliyor benim siteyi banlıyor.
3-Siteyi atmalı mıyım artık?
4-Site ne diye sormayın imzamdaki gelirli sitem. :)

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
öncelikle geçmiş olsun.büyük ihtimalle birisi siteni şikayet etmiş olabilir , veya şans diyebiliriz.o spam sitelerde birgün mutlaka gümler.

hiç başıma gelmedi,ama değerlendirme talebinde bulun en iyisi.veya google forumlarında bir sorabilirsn eğer burada cevap alamazsan

T

trgy

Misafir
1 kaç adet köprü kuracak bağlantım vardı gitmiş onları görmüş. :) Temizledim onları ve yeniden değerlendirme talebinde bulundum. Link sayısını minimuma indirdim. Yapılacakları yaptım 1 kaç hafta bekliyeceğim sanırım cevap için.

Tahtaya vur başına gelmesin. Gİdiyor şu an paracıklar yanıyor. :)

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
olsun hocam hayat tecrübedir demek lazım :)

şimdilik farklı reklamlar koy istersen.

T

trgy

Misafir
adsense'den banlanmadım. google arama motorundan banlandım Forza_Fb :)

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
köprü bağlantıdan kasıt site içerisinde kendi sitenle ilgili konulara verdiğiniz link midir

T

trgy

Misafir
Köprü bağlantıya açıklık getireyim.

Köprü bağlantı demek mesela bir konu var sitenizde 19 kasım altın fiyatları diye. Siz bir 2. olarak 19 Kasım altın fiyatı diye konu açarsanız ilk konu ile köprü kurmuş olup spam yapmış oluyorsunuz. Bunun ile ilgili geniş bir yazı yazacağım. Şu an araştırmalarım devam ediyor ama size örnek bir resim göstereyim daha anlaşılır olur.

Linkteki benzerliğe dikkat edelim. Site sahibi spam yapmak istememiş fakat kendiliğinden spam oluşmuş. Bunun tek çözümü ise konu eklerken dikkatli olmamız. Ve de kategorilerdeki desc. lara konu başlığındaki kelimeleri girmemeye dikkat etmeliyiz.

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Şincik anladım :) Tşk ettim dostum. Geçmiş olsun bu arada

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Benim sitemde buna benzer bir sebepten banlanmıştı yada aynı durum. Sitede olmayan sayfaları varmış gibi gösterdiği için banlanmıştır yada boş içerik var diye büyük ihtimalle. olmayan sayfaların arama sonuçlarında çıkması çok hit getiriyor bu da googleun dikkatini çekiyor zaten 2-3 sayfa gezdiklerinde anlayıp banlıyorlar. :) senin dediğin şekilde olan siteleri banlasaydı orda resimdekilerini hiç site kalmazdı heralde arama sonuçlarında.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
T

trgy

Misafir
Ozcan ben anlatamadım yine sanırım dediğimi. Genelde etiketlerden kaynaklı bir durum bu. Linkler birbirine yakın olunca köprü oluşturuyor ve spam olarak algılanıyor. Bunu ben demedim google'ın bana gösterdiği banlanma sebebinde bu yazıyor. Bu köprüler çoğu zaman yararlı hatta benim çoğu sitemde de bulunuyor ve gördüğüm sitelerde de bulunuyor. Sanırım google'ın yanlış anladığı bir durum var benim sitemde spam yapmadığım halde linkler o şekilde çıkmış ve spam olarak algılamış.

Ben de çıkacağıma eminim bandan fakat sorun şu spam yapmadığım halde neden göze battı site. Tek ihtimal var şikayet edildim. Bakalım google çalışanı bir Türk buldum onunla iletişime geçtim ne cevap verecek.

Link satmam birşey yapmam. 3 ay önce link satmıştım onun da etkisinin olacağını sanmıyorum.

edit: Ozcan ayrıca verdiğim google linkindeki sitelerin 2 sinde anasayfa köprülerde bu doğal olanı. 1 tanesinde ise başka bir link çıkıyor. Tahminime göre o tehlikede olabilir. Bunun hakkında detaylı bir araştırma yapıyorum bakalım neler bulacağım.

T

trgy

Misafir
Yaptığım araştırmalarıma göre şikayet edilmişim. Bu sonuca nasıl vardım beraber izleyelim.

Bloglarda backlink kasılmış benim sitem adına. Aslında önceden de ben bir kaç adet link eklemiştim bloglara fakat sadece birkaç adet. Siteyi bitirmek isteyen kişi düzenli olarak bloglara linklerimi eklemiş. zeytech.net ten kontrol ederseniz bir çok blog ile ilgili link bulabilirsiniz. (Bazılarını ben eklemiştim)

Başka bir backlik kasma olayı da heklink ile olmuş sanırım. Hiç adını bile bilmediğim pr5 - pr6 sitelerde benim linklerim bulunuyor anlamış değilim açıkçası.

Bunca backlink alınca doğal olarak google bir açık bulup beni banlıyor.

Sitede google adsense reklamları bulunuyordu son 4-5 gündür sayfa to %7.8 lere çıkmıştı. Ben aslında şüphelenmiştim fakat üstüne gitmemiştim. Umarım adsense hesabımı da banlamazlar.

Şimdi ben neler yapabilirim onları öğrenmeye çalışacağım. Aklına herhangi bir fikir gelen varsa lütfen paylaşsın.

İnsanın ekmeğiyle bu şekilde oynanıyor işte en güzel örnek. :)

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
kopru baglanti nedir ilk defa senden ogrendim usta tesekkurler aciklama icin :) bundan cikmanin tek yolu kopru baglanti olarak nitelendirilen linklerden birini google webmaster tools dan url kaldir kismindan sildirmek, tabi once kendi sitenden sileceksin ayni konulardan birini :) sonrasinda silinme talebi kabul edilirse tekrar degerlendime istegi gondeer minumum 1 hafta icerisinde yeni degerlendirmen gelecektir :)

T

trgy

Misafir
Bandan çıktım. Nasıl olduğunu sormayın çok uğraştım bununla ilgili de bir yazı hazırlayacağım. :) 5 dakika önce çıktım daha. :)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
sevindim bandan çıkmana, yalnız imzandan filan kaldırmanı tavsiye ederim sana

T

trgy

Misafir
trgy hayırlı olsun , krpz.net'i napmışın öyle ya:)

Elimden 1 tanesi gidince, hemen yedek olanı devreye sokmuştum. :) krpz.net te değişik birşeyler uyguluyorum. Webmaster kısmından derslere devam edeceğim. Bazı taktikler uyguluyorum da. :)

Teşekkürler bu arada. :)

Cnkrt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
trgy yazılarını takip edicem. Hayırlı olsun bandan çıkışın. İnş birdaha banlanmaz siten. :)

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Aynı sorunu bende yaşamıştım. Filtreye girdi site, tüm tagları sildim ve tekrar inceleme talebinde bulundum. Ertesi gün düzeldi. Tagları daha temiz girdim ve eski hitine de ulaştı. Taglar en fazla 1-2 içerik açıyorsa o site patlar, şikâyet etmeye bile gerek yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi