İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Banı Kaldırdı :)

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
googlede sabit birşey yok. bazen domainleri banlayabiliyor bazende hesap kapatabiliyor. çnemli olan bunun ayrımını yapabilmek. hesap kapanırsa aynı bilgisayardan başvuru yaparsanız gene kapanır. domain banlanırsa aynı pcden banlansanız dahi başka siteler için tekrar başvuru yapabilirsiniz.

indy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
bir ek daha yapmak istiyorum.

bir pc den banlandiginiz zaman ayni pc den yeniden ba$vuru yapip kabuledilseniz dahi odeme zamani gelince banlanirsiniz diye yaygin bir inani$ var.bu yaygin inani$in da gercekle pek ortu$medigini belirtmek gerek zira ayni pc den banlanip gene ayni pc den hala odeme alan pek cok insan taniyorum ki ne modem degi$tirdiler ne de bir ba$ka $ey.

hile yapilmadigi takdirde az da olsa kazanabiliyorsunuz ama surekli kazaniyorsunuz.her $eyin cevabi hile yapmamakda yatiyor sanirim.

kisacasi daha once hesabi kapatilan domain ile ba$vuru yapabilirsiniz ve yuksek ihtimalle kabul edilir, daha once banlanmi$ bir hesaba giri$ yaptiginiz pc ile yeniden giri$ yapabilirsiniz, hile yapmadiginiz surece bir sorun ya$amazsiniz.

ben boyle biliyorum ama yanilma hakkimi da sakli tutuyorum.

Forumolaycom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hep böle kandırıkçılık yapıyorlar :) umudunu kırmak istemem ama hesap 50 $ civarını aştımı daha önce geçersiz tıklamalar sebebiyle kapatılmış olan hesabınıza bağlı olarak reklamlarınız durdurulmuş diye mail atıveriyorlar.

inşallah böle bir şeyle karşılaşmazsın.

Bana Olan şeyin Aynısı Yani :D

51 Dolar Demedi... :)

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya arkadaslar, ben komple bir acıklama yapayım. Buraya kadar okudum, sadece KamU nickli arkadas doğrusunu yazmıs. O da detaylara girmemis.

Diyelim ki bir adsense hesabımız var. Abc.com sitemizde de bu adsense hesabımızın kodlarını yayınlıyoruz. Ama gecersiz tık sebebinden, veya atılan bir hesapla iliskisinden dolayı bu hesabımız kapatıldı.

Yeni bir hesap acıyoruz. Kimseye mail vs atmıyoruz. Abc.com a reklamlarımızı ekliyoruz, ve kodlarımız orada calısıyor. Bu bir sorun değil. Google size bunun hesabını soramaz. Sormaz da zaten. Bu zamana kadar böyle yaptım, ve google bana bugune kadar bu konuda birsey demedi.

Yani, "daha önce banlanan bir hesabın kodları abc.com da yayınlanıyordu. O hesap kapatıldı, simdi sizin kodlarınız abc.com da var. Abc.com dan kodları kaldırın" seklinde bir mail almadım. Almamda zaten.

Umarım buraya kadar anlasılmıstır.

Diğer konuya gelince ;

Diyelimki xxx.com diye bir mp3 sitemiz var. Burada adsense kullanıyoruz. Ama google bize mail attı, "xxx.com mp3 sitesidir ve programımıza aykırıdır. xxx.com da reklam yayınlayamazsınız. Domaininiz banlandı" diye.

Bu durumda, xxx.com da reklamlar yayınlanmaz. Reklam cıkmaz yani. Fakat daha sonra xxx.com sitesini, sağlık sitesine cevirdik diyelim. Yani adsense'e aykırı birsey yok sitede. Kodlarımızı ekliyoruz, ama reklamlar cıkmıyor. Iste bu durumda google'a mail atıyoruz. Diyoruz ki, "xxx.com bir mp3 sitesiydi. Ve adsense kullanamıyorum o domainde. Fakat simdi ben o siteyi saglık sitesi yaptım. Ve adsense kullanmak istiyorum."

Onlarda sizlere cevap yazıyor. "Siteniz incelendi, ve banınız kaldırıldı. xxx.com adresinde adsense kullanabilirsiniz" seklinde.

Umarım acıklayıcı olmustur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5