İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google beğen butonu

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Google şu anda, USA aramalarında yeni bir uygulamayı test etmeye başlamış. Google aramalarını eğer kendi hesabınıza giriliyken yapıyorsanız arama sonuçlarında küçük bir buton çıkıyor. Ve o sonucu isterseniz imleyebiliyorsunuz. Ayrıntılı bilgi buralarda.
http://www.google.com/+1/button/
http://www.google.com/experimental/

Birkaç sitede bu gelişimin google&facebook rekabeti sonucunda oluştuğu yazılmış. Sosyal medya servisi anlamında doğru olabilir. Fakat bir parça spam siteleri engelleme yolunda atılmış bir adım gibi de olabilir. Chrome için de yeni sayılabilecek bir eklenti var. Aramalarda çıkan sonuçlardan beğenmediğiniz olursa yanındaki butona tıklayarak bir daha sizin aramalarınızda çıkmamasını sağlayabiliyorsunuz.

Bu gelişmeler bana bir parça "arama sonuçları için web 2.0" dönemi olarak adlandıracağım bir adım gibi geliyor. Artık google arama sonuçlarını iyileştirmek için yaptığı algoritma geliştirmelerine ek olarak kullanıcılardan da bu çalışmalara katılmasını sağlayacak adımlar atıyor. Eminim ki bu +1 ve engelle butonlarından sağlanacak veriler arama sonuçları üzerine etki edecek biçimde değerlendirilecektir.

İşin özü, bundan sonra ziyaretçi dostu ve gelen ziyaretçinin beğeneceği siteler yapmak bir adım daha öne çıkacaktır. Spam ve sadece gelire yönelik boş siteler ise bundan fazlasıyla zarar görecektir.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
google zaten bi türlü tutturamadı sosyal mecralarını, twitteri satın alacak gibi ayrıca

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5