İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google ben sana deyim

Starturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Arkadaşlar biraz önce siteleri kontrol ederken google reklamlarının görünmediğini farkettim, hemen hesabıma bağlanmaya çalışırken şöyle bir mesajla karşılaştım;

Hesap Durduruldu
AdSense hesabınız bu giriş için şu anda devre dışı bırakılmıştır. AdSense hesabınızın durumu ile ilgili göndermiş olabileceğimiz iletiler için e-posta kutunuzuı kontrol etmenizi öneririz. Bazen iletilerimiz e-posta filtrelerine takılabilir. Bu nedenle e-posta hesaplarınızın Bulk/Spam klasörlerini de iletilerimiz için kontrol ettiğinizden emin olun.

hemen maili kontol ettim ve açıklama :

Sayın Kullanıcımız,

Kayıtlarımızı inceledikten sonra, AdSense hesabınızın geçersiz etkinlik oluşturma riski taşıdığını saptadık. AdWords reklamverenlerini, geçersiz etkinlikler nedeniyle suni olarak artan maliyetlerden koruma sorumluluğumuz bulunduğundan, AdSense hesabınızın devre dışı bırakılmasını gerekli gördük. Ödenmemiş bakiyeniz ve Google'ın payına düşen gelir, etkilenen reklamverenlere tümüyle iade edilecektir.

Google'ın reklamcılık sisteminin ve özellikle reklamveren-yayıncı ilişkisinin etkinliğini korumaya devam etmek için atmamız gereken bu tür adımları anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. Bunun sizin açınızdan bir takım sıkıntılara yol açabileceğinin farkındayız. Gösterdiğiniz anlayış ve işbirliği için şimdiden teşekkür ederiz.

Kesinlikle hile falan yapmazken komple hesabımı banlamışlar, Eee Google ben sana ne deyim şimdi, hakkımı helal etmiyorum. Diyecek bişey bırakmadılar ...

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Dostum öncelikle geçmiş olsun. Aynı reklam kodlarını birden fazla site de kullanıyor muydun?

Cnkrt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Geçmiş olsun bro.

Kardeşim bu google son 2 aydır özellikle şubat ayında da bu tarz mailler ile birçok kişinin hesabını banladı.

İnşallah yeni hesap alabilirsin. Ayrıca bu google böyle yaptıkça acaba yayıncı bulabilir mi hiç bilmiyorum. :)

Starturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Bir çok sitede kullanıyordum aynı reklam kodlarını, fazla para yoktu içinde ama 30 dolar falan olması lazımdı

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Bir çok sitede kullanıyordum aynı reklam kodlarını, fazla para yoktu içinde ama 30 dolar falan olması lazımdı

Dostum bununla ilgili bir açıklama yapmıştım. Bu sene ile beraber, güncellenen siteler ve stabil sitelerin reklam yayınlarını aynı kodla yapmayın diye. Bu cidden büyük risk taşıyor ve farkında olmadan banlanmanıza yol açıyor.

sonefsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Dostum Google Otomatiğe Bağlamıs Sebepsiz Banlıyor Gecenlerde Bende Yazdım 3 Tane Hesabımı Sebepsiz Aynı İletilerle Banladı 80 dolar Oluyo Ban Canı Cehenneme Googlenin

cilginsolist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Gecmis olsun bütün webmaster siteleri bu banlanma konularinla dolu,Türk site sahiplerine karsi bir cifte standart uygulamasi olarak görüyorum bunu kesinlikle.

burak28889

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
ben hile yaparak 263 lira aldım kardeşim sende bişey yapmışın ki banlanmışsın bilmeden de olsa yapmışın demekki

çatlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
ben hile yaparak 263 lira aldım kardeşim sende bişey yapmışın ki banlanmışsın bilmeden de olsa yapmışın demekki

merak etme yarın sıra sanada gelcek Tüm Türkiyedeki google ads hesapları balanacak hiç merak etme sebeb bu değil sabeb başka kusura bakma ( (bence ))

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Banlanma Sebeplerinizden Birkaçı ;

1 - Reklamverenler İçin Geri Dönüş Sağlayamıyorsunuz. Yani Reklam veren kişiler sizin sitelerinizden gelen tıklamalar sonucu satış yapamıyor.

2 - Önyargı. Türk site sahipleri senelerdir sitelerinde reklama tıkla kazan , sahte tık , hile vb. şeylerle kazanç elde etmeye çalıştı ve artık bunları "Google" yemiyor.

3 - Yanlış Yerleşim ve Yanlış Reklamcılık : Sitelerinizde Reklamları yanlış yerlerde "Google" Kurallarına aykırı bölümlerde , Telif haklarını Çiğneyen Sitelerde , Boş Tıklamalara sebebiyet verecek dizilişte kullanmanızdan.

4 - Türk Olmanızdan Kaynaklı.. Türk Olmanız Dediğim Kesinlikle Irkçılıktan Dolayı Değil , Bizim Milletimizin Senelerdir Emek ve Çaba Göstermeden İnternetten Yanlış Yöntemlerle Para Kazanmaya Çalışması ve Kolay Zengin Olma Çabaları Bu Sonuçlara Sebebiyet Vermekte..

Bilinçli Üretici ve Tüketici Olduğumuz Hiç Bir Konuda Sıkıntı Yaşamayız...

AkvaryumZevki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu tarz reklam olaylarına uzun zamandır karşıyım. Çünkü genelde hep hüsran olur sonuçları. Daha doğrusu yüksek oranda hüsran ile sonuçlanıyor.

Ben şahsen bu tarz reklamlar yerine sitemizin çeşitli yerlerinde makul ücretlerle banner reklam yayınlanmasından yanayım. Duruma göre karşılıklı ve ya ücretli olmak koşuluyla o tarz reklamlar daha etkilidir. En azından paranızı peşin alıp reklamınızı yayınlıyorsunuz.

Adsense ve aynı strateji ile iş yapan pek çok firmalar mutlaka bir sebep bulup size ücret ödememek için üyeliğinizi iptal eder. Ben web işlerine ilk başladığımda 7-8 sene öncesiydi. O dönem bana şöyle bir sebeple ve istatistikle hesabımı kapatmışlardı.

''Sitenizin gösterim/tıklanma oranlarındaki dengesizlik.'' Yanına da 1 haftalık statistikleri eklemişler.

işte mesela 1000 Gösterim 20 tıklanma, 700 gösterim 25 tıklanma olmuş adamlar bunu ban sebebi görüyorlardı. Yani gösterim düşmüşse tıklanma da düşecek tarzında bir mantık. Yani bunların banlamak için sebep ve bahaneleri çok :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5