İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Bot Logger

bytuncay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mrb
Kendi sitem için yazdığım daha sonra başkalarınında ihtiyaç duyabileceğini düşündüğüm bir projemi sizlerle paylaşmak istedim

dediğim gibi tamamen kendi ihtiyacım için yazdığım bir sistem. Ancak benim gibi google botun sitesine nezaman geldiğini hangi sayfaları dolaştığını merak eden birçok webmaster olduğunu düşünerek bu projeyi hayata geçirmeyi uygun buldum.

sistem oldukça basit, www.googlebotlog.com a üye olup aldığınız kodu sitenize koyuyorsunuz GoogleBotLog Sitenizdeki Tüm Google Bot hareketleriniz size tarih saat bazında raporluyor. aynı kullanıcı adı altında tüm sitelerinizi kontrol edebilirsiniz.

Sistem yeni test aşamasında, daha da geliştirip diğer botları da zamanla ekliycem

Sistem hakkındaki yorum ve görüşlerinizi yazarsanız sevinirim

Sistem Demosu ve üyelik için

www.googlebotlog.com

konu yanlış yerdeyse mod arkadaşlar taşıyabilir.

umarım tüm webmaster arkadaşlara faydalı olur.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Düşünce olarak gerçekten çok güzel..
Siteye kayıt olup denemedim ama kullanıcılar için kullanışlı ise birçok webmasterın işine yarar.

Kolay gelsin..

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Aslında istatistiki açıdan güzel bir şey;
Ne zaman gelmiş, ne yaptıktan sonra gelmiş, ne kadar sayfa gezmiş, kaçını indexlemiş vs vs bilip, ona göre davranılır

Turkishboy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben üye oldum kodu ekledim ama raporda hiçbir sey cıkmadı. log secin diyor ama bulamadım logları

bytuncay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mrb arkadaşlar sisteme bir kaç bot eklendi bilgilendirmek istedim.

www.googlebotlog.com artık aşağıdaki botları da takip etmekte ve loglamaktadır.
Eklediğiniz kodlarda değişiklik yapmanıza gerek yoktur. Bilginize..

GoogleBotLog takip ettiği ve logladığı botlar.

GoogleBot : Google Bot(Google.com)
MsnBot: Msn ve Bing Bot (Bing.com)
Yahoo! Slurp: Yahoo Bot (Yahoo.com)
ia_archiver: Alexa Bot (alexa.com ve http://www.archive.org)
webmoose: Msn.com Bot (MSN.com)
scooter: Altavista Bot (AltaVista.com)

Eklenmesini istediğiniz botları bildirmeniz durumda sisteme eklenecektir. görüş ve önerilerinizi, eleştiri ve yorumlarınızı bekliyorum. Saygılar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi