İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google bugün kalp krizi geçirtiyordu!!!

hoxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar.

Valla başlığa bakıp nedemek istediğimi anlamanız zor değil.

Bugün 22 ekim 2010 sabahı ofisimde çalışmaya başladım ve emlak haber sitemin index problemini gördüm şok oldum. Sandbox'a düştüğüm konusunda emindim yani ve şok oldum, mahfoldum. Çünkü onca emeğim yok olmak üzerey...!

Hemen webmasters forumda yazı yazdım ve sebebi hakkında bişeyler öğrenmeye çalıştım. Tabii bir cevap bulamadım. Yaklaşık 15 dk önce webmasters ta başka bir kişin daha (wp tabanlı başka bir sitenin) index problemi yaşadığını okudum ve altında bir yorumda bugün daha doğrusu son 2 gündür wp tabanlı biçok sitenin google index sorunu yaşadığını okudum. Sonra binebzede olsa rahatladım.

Hemen panelimde indexlemeye (online kimler var) baktım ve yavaş yavaş sitemin içi doluyordu. Google aramalardan sonuçlarıma baktım düzelmişti. Çok şükür dedim ve ilk olarak burada bu durumu sizlerle paylaşmak istedim.

Çok şükür kalp sorunum yokrizde geçirmedimfakat bu gidişle google öldürürse bigün bizlerden birini artık şaşırmam.

Hepinize bol hitli günler iliyorum.

saygılar

Hakan A.

EmlakPencerem.com

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
yıllardan bu yana bu alemdeyim.azlı çoklu tecrübelerim,malumatım oldu.ulaştığım son nokta:google için site hazırlanmaz,seo bile kullanıcı içindir google için site hazırlarsanız bir algoritma değişikliğinde tepe taklak olursunuz,kullanıcıya yönelik site hazırlarsanız ne olursa olsun yerinizi korursunuz ve zamanla ilerlersiniz :) ulaştığım son nokta bu

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
nedenki wp sitelere filtre mi uygulayacak?

bu site de 2k index vardı şuan sadece anasayfa kalmış

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
nedenki wp sitelere filtre mi uygulayacak?

bu site de 2k index vardı şuan sadece anasayfa kalmış

filtre uygulamasa da ;askeri komuta sistemini düşünün,bir komutan emrinde ki eri över över sonrada yat sürün der süründürür.burdaki amaç övmekte değildir,süründürmekte değildir."sana hükmeden benim,ben ne dersem o olur" anlamındadır.
wordpress'in bu kadar yaygın olmasının en büyük sebepleri,seo'ya uygun yapısı,çabuk indexlenmesi gibi konular.kısacası google wordpress'i bir balon gibi şişirdi şişirdi eninde sonunda gücünü göstermek için patlatacaktır.google'ın web'e hükmetmesi için şart bu

webmasterciler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Arkadaşlar Anlamadım Şimdi Worldpress 'e Google Önem Veriyordu Şİmdi Tam Tersimi Oldu Anladığım Kadarıyla ? :S

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Arkadaşlar Anlamadım Şimdi Worldpress 'e Google Önem Veriyordu Şİmdi Tam Tersimi Oldu Anladığım Kadarıyla ? :S

evet önem veriyordu,zamanla da gözden çıkaracak wordpress'i.arkadaşların sorunları hakkında teknik bir bilgiye sahip değilim ancak tahminim wordpressi gözden çıkarmanın ilk işareti olabileceği yönünde.google webmasterların güvenini kaybetmemek için böyle birden radikal bir gözden çıkarma yapmaz,bu bir sinyaldir

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
evet önem veriyordu,zamanla da gözden çıkaracak wordpress'i.arkadaşların sorunları hakkında teknik bir bilgiye sahip değilim ancak tahminim wordpressi gözden çıkarmanın ilk işareti olabileceği yönünde.google webmasterların güvenini kaybetmemek için böyle birden radikal bir gözden çıkarma yapmaz,bu bir sinyaldir

Google için wordpress olmuş cartpress olmuş önemli değil. Kullanıcılara gerçek bilgiyi versin ve banada içeriğini sitemaplerle yollasın ve ben bu içerikleri alabileyim yeter der. Sanırım genel bir sorun var.
JohnMu Google Employee
isimli google çalışanı konuya cevap yazmış.

http://www.google.com/support/forum/p/Webmasters/thread?hl=en&tid=7908355c3d1637e8&start=80

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Google için wordpress olmuş cartpress olmuş önemli değil. Kullanıcılara gerçek bilgiyi versin ve banada içeriğini sitemaplerle yollasın ve ben bu içerikleri alabileyim yeter der. Sanırım genel bir sorun var.
JohnMu Google Employee
isimli google çalışanı konuya cevap yazmış.

http://www.google.com/support/forum/p/Webmasters/thread?hl=en&tid=7908355c3d1637e8&start=80

katılmıyorum,wordpress bugüne gelmiş ise google'ın desteklemesi ile geldi.

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
katılmıyorum,wordpress bugüne gelmiş ise google'ın desteklemesi ile geldi.

Sorun sadece wordpresste olsa haklısınız. Kısaca sorun şu; Etiket sistemini abartan siteler güm oldu. Blogspottada durum aynı. Benimde bazı sitelerim güm oldu. Bu etiketlerle çok kolay hit çektik. Fakat gelen durmadı hemen çıktı ve yolun sonu geldi. Hani arada bazı sitelerimde aynı kalsada, google etiketlerden dolayı bir bunalım ortamı getirdi. Sitede etiket nasıl kullanılır bilmiyoruz. Bir konuya 30 etiket eklenirse sonuç bu şekilde olur. Bazı sitelerim 17sinde gümledi bazıları 22sinde bazılarına ise hiç birşey olmadı. Hatta piyasadaki wp siteleri kontrol edin bazıları hala ayakta duruyor.

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Sorun sadece wordpresste olsa haklısınız. Kısaca sorun şu; Etiket sistemini abartan siteler güm oldu. Blogspottada durum aynı. Benimde bazı sitelerim güm oldu. Bu etiketlerle çok kolay hit çektik. Fakat gelen durmadı hemen çıktı ve yolun sonu geldi. Hani arada bazı sitelerimde aynı kalsada, google etiketlerden dolayı bir bunalım ortamı getirdi. Sitede etiket nasıl kullanılır bilmiyoruz. Bir konuya 30 etiket eklenirse sonuç bu şekilde olur. Bazı sitelerim 17sinde gümledi bazıları 22sinde bazılarına ise hiç birşey olmadı. Hatta piyasadaki wp siteleri kontrol edin bazıları hala ayakta duruyor.

soran arkadaşların çok büyük bir bölümü wordpress kullanıyordu ona binaen söylemiştim :) onların hitleri düzelecektir ama birdaha eski seviyeyi yakalamaları zor.geçmiş olsun umarım düzelir sizinkiler.boşa etiket kasanlarınki düzelmez inşallah,koskoca makale de sadece 1 yerde kullandığı kelimeyi bile etiket olarak giriyorlar,google da onu üst sıralara taşıyordu.ne yalan söyliyeyim öyle siteye girince sövüp geri çıkıyordum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi