İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google bunu indexleyebilir mi ? - javascript:__doPostBack('TazAllDgrd$ctl19$ctl02',' '

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sorunun özü google ile ilgili olduğu için buraya soruyorum. "Programlamada sorun yok."

Şimdi asp.net dilinde sayfalama yaptığımda ikinci sayfaya geçeceğimde Linkim statüs barda şu şekilde görünüyor :

javascript:__doPostBack('TazAllDgrd$ctl19$ctl02','')

Acaba Google Robotları bunu bir link gibi görmeyip indexlemeyebilirler mi ?
Böyle bir ihtimal var mı sizce ?

Not: Sayfayı mouse ile yeni pencerede açtığımda yukarıdaki kod görünüyor adres çubuğunda. Ama normal tıkladığımda normal http://www.aaa.com/...... şeklinde sayfayı açıyor.

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bildiğim kadarı ile google script içeriklerini indexlemeyi sevmiyor. bu script içinde birşeyse indexlemeyebilir.

SonSahne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
GoogleBot Javascriptleri Görmez bildiğim kadarıyla, Böyle bir özelliği var.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Googlebot ve diger botlar basit Javascriptleri görürler sanirim. Onclick open url gibi ama kendi fonksiyonlarinizi bulup derleyip ona göre yorum yapmazlar. Zaten söylerler mümkün oldugunca basit tutun.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Asp.net in genel bir mantığı bahsettiğim şey.

Asp.net kullanıcılarının %98 inin kullandığı bir yöntem bu.. Google böyle birşeyi göz ardı etmiş olamaz sanırım. Tabi buradaki onclick open url değil. Daha karmaşık bir ifade.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ASP.net'i bilmiyorum ama google da dediğin şeyin baş kısmını arattığında çıkmıyor tabi ilk sen kullanıyorsan böyle bir kod indexleme olasılığı olabilir..

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Çok kötü bir durum.
Asp.net JavaScript ile iç içe çalışan bir dil.

JavaScriptli Asp.net kullanmazsam asp.net in kolaylaştırıcı özelliklerinden faydalanmamış olucam..

Sizin verdiğiniz cevaplara bakıldığında o zaman webmasterlar ve arama motorları için asp.net çok dandik bir programlama dili ? ve malesef köstek oluyor ?:)

Asp.net'de datagrid kullanarak sayfalama yapan birisi kendi sitesini google da aratıp sonuçları paylaşırsa sevinirim.

Romantlk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakanizm' Alıntı:
Sorunun özü google ile ilgili olduğu için buraya soruyorum. "Programlamada sorun yok."

Şimdi asp.net dilinde sayfalama yaptığımda ikinci sayfaya geçeceğimde Linkim statüs barda şu şekilde görünüyor :

Not: Sayfayı mouse ile yeni pencerede açtığımda yukarıdaki kod görünüyor adres çubuğunda. Ama normal tıkladığımda normal http://www.aaa.com/...... şeklinde sayfayı açıyor.

indexler ama cok geç indexler aynı şeyi zamanında bende yaptım 2 3 ay sonra index aldı.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
RomantIk söylediğin pek mantıklı gelmedi.

Yani teknik olarak ya indexleyebilir, ya da indexleyemez.. Ama geç indexleme durumu farklı etkenlere bağlıdır bence java script geç indexlemede bir etken olmamalı.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim yazilanlardan anladigim indexlemiyor ama gordugum kadari ile indexliyor
adwords reklam verdigim site 400-500 sitede indexlenmis sekilde

trichnosis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hakanizm' Alıntı:

googlebot yalnızca HREF ve SRC taglarını izler. senin kodu bunların içideyse indexleyebilir diye düşüyorum.

turkmale

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google kendini sürekli geliştiriyor. javascript ve flashı indexlediğini gördüm. ama indexlenmesini istediğin yerlerde riske atmayıp linkbuton yerine asp deki gibi linkleri kullansan daha iyi olur bence

Romantlk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakanizm' Alıntı:
RomantIk söylediğin pek mantıklı gelmedi.

Yani teknik olarak ya indexleyebilir, ya da indexleyemez.. Ama geç indexleme durumu farklı etkenlere bağlıdır bence java script geç indexlemede bir etken olmamalı.

istersen dene bi sayfa yap birinde html link ver digerinde ise javascript ile link ver google hangisini daha erken indexlicek gör.

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
googlebot javascript lerin içeriğini indexlemiyor. benimde aspx ile yazdığım birçok sitem var.

kolay indexlemesi için sayfalamayı aspx deki senin verdiğin hazır şekilde değilde (yani datagridin hazır sayfalama şekli değilde), parametreli yaptım. x.aspx?sayfa=2 , x.aspx?sayfa=3 .... gibi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5