• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

sohbet odaları

Google çalışanı Emma Haruka Iwao Pi sayısı rekorunu kırdı

Selim96

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
20 Ocak 2019
Mesajlar
104
Reaksiyon
41
Puanları
0
Şube
Erbil
53 Aydır Üye
Google çalışanlarının ne kadar zeki olduğunu hep konuşuyoruz. Ben de bir Google çalışanı sayılırım. Maaşımı Google'dan alıyorum. Ama bu kadar zeki miyim bilmiyorum. Teknoloji haberlerinde görüp de hayran kaldığım bir gelişme bu. Google çalışanlarından Emma Haruka Iwao Pi sayısının en yüksek basamaklı hesabına ulaşmayı başardı.

Pi sayısının yüksek basamaklı olarak hesaplanması bir yerden sonra imkansıza dönüşebiliyor. Ancak Google çalışanlarından Iwao 31,4 trilyon basamaklı Pi sayısını hesaplayarak rekor kırdı. Pi sayısı sonsuza kadar devam eden bir sayı olsa da, bu hesaplamada Emma Haruka Iwao, Google'ın bulut hesaplama sistemini kullanarak buna ulaşmayı başardı. Bu büyük rekor Google yayınladığı blog yazısıyla dünyaya duyuruldu.

Emma Haruka Iwao- Google.jpg


Eski Babillilerden bu yana, insanlar π, bir çemberin çevresinin çapına oranını 3,1415 ile başlayan ve sonsuza dek süren rakamları hesaplıyorlar. Pi Day onuruna, bugün 14 Mart (dünyanın birçok yerinde 3/14 olarak temsil edildi), π ile 31,4 trilyon ondalık basamaktan başarıyla hesapladığımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz - 31,415,926,535,897 veya π * 10 13 . Bu, bir GUINNESS WORLD RECORDS TM ünvanını bozdu ve ilk kez bulut kullanılarak rekor kırıldı ve Google Cloud'un altyapısının uzun ve hesaplama ağırlıklı işler için güvenilir bir şekilde çalıştığını kanıtladı.


https://cloud.google.com/blog/produ...digits-of-archimedes-constant-on-google-cloud
 
Tüm sayfalar yüklendi.
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst