İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google çalışanı Emma Haruka Iwao Pi sayısı rekorunu kırdı

Selim96

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
20 Ocak 2019
Mesajlar
103
Reaction score
41
Konum
Erbil
Google çalışanlarının ne kadar zeki olduğunu hep konuşuyoruz. Ben de bir Google çalışanı sayılırım. Maaşımı Google'dan alıyorum. Ama bu kadar zeki miyim bilmiyorum. Teknoloji haberlerinde görüp de hayran kaldığım bir gelişme bu. Google çalışanlarından Emma Haruka Iwao Pi sayısının en yüksek basamaklı hesabına ulaşmayı başardı.

Pi sayısının yüksek basamaklı olarak hesaplanması bir yerden sonra imkansıza dönüşebiliyor. Ancak Google çalışanlarından Iwao 31,4 trilyon basamaklı Pi sayısını hesaplayarak rekor kırdı. Pi sayısı sonsuza kadar devam eden bir sayı olsa da, bu hesaplamada Emma Haruka Iwao, Google'ın bulut hesaplama sistemini kullanarak buna ulaşmayı başardı. Bu büyük rekor Google yayınladığı blog yazısıyla dünyaya duyuruldu.

Emma Haruka Iwao- Google.jpg


Eski Babillilerden bu yana, insanlar π, bir çemberin çevresinin çapına oranını 3,1415 ile başlayan ve sonsuza dek süren rakamları hesaplıyorlar. Pi Day onuruna, bugün 14 Mart (dünyanın birçok yerinde 3/14 olarak temsil edildi), π ile 31,4 trilyon ondalık basamaktan başarıyla hesapladığımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz - 31,415,926,535,897 veya π * 10 13 . Bu, bir GUINNESS WORLD RECORDS TM ünvanını bozdu ve ilk kez bulut kullanılarak rekor kırıldı ve Google Cloud'un altyapısının uzun ve hesaplama ağırlıklı işler için güvenilir bir şekilde çalıştığını kanıtladı.


https://cloud.google.com/blog/produ...digits-of-archimedes-constant-on-google-cloud
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi
Üst