İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Chrome Donma Sorunsalı :)

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
bir yerde okumuştum şöyle diyordu: "Bir webmaster için chrome kullanmak aptallık değilse bile ahmaklık ve iş bilmemektir.sen googleye karşı yükselmek için çalışacaksın, onun örümceklerini sitene getirmek için uğraşıp duracaksın kalkıp chrome kullanacaksın olacak iş değil " yazmışlardı.

SENLE ALAKALI DEĞİL HACIM NERDE BİR CHROME KONUSU GÖRSEM BU AKLIMA GELİYOR

soruna gelince bende düzgün görünüyor senin pc ayarlarıyla alakalı olmasın?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bir yerde okumuştum şöyle diyordu: "Bir webmaster için chrome kullanmak aptallık değilse bile ahmaklık ve iş bilmemektir.sen googleye karşı yükselmek için çalışacaksın, onun örümceklerini sitene getirmek için uğraşıp duracaksın kalkıp chrome kullanacaksın olacak iş değil " yazmışlardı.

nedir mantığı bunun? tam tersine bir webmasterın chrome kullanmaması "ahmaklık" olarak değerlendirilmemeli mi?

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
nedir mantığı bunun? tam tersine bir webmasterın chrome kullanmaması "ahmaklık" olarak değerlendirilmemeli mi?

pardon anlayamamışım :) mantığı yaptığın herşeye chrome sayesinde erişebilir olmasındandır büyük ihtimal

bu arada arkadaşın sorununa da çözümler bekliyoruz.konu dağılmasın bizim yüzümüzden.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
anlaşamadık cümle anlamlarında :) bence chrome kullanması değil kullanmaması ahmaklık olmaya daha yakın.

google firefoxtan para verip bazı bilgilere erişirken, kendi yazılımında herşeyi kullandığını biliyoruz
en basitinden ie de sık kullananlara eklemekle chrome da eklemek arasında varsayımsal da olsa bir fark olabilir. googleın algoritmalarında yer alıyor olması hiç mantıktan uzak değil ama tamamen varsayımlar şu an için. tüm google ürünleri senkronizasyonu, son olarak da +1 olayı devreye girince bunlar daha önemli olabilir.
analytics kullanmayı bu anlamda nerede görüyorsanız, chrome kullanmak da o noktada görülebilir. analyticsi özellikle soktum çünkü üzerinde siteleri etkilediği şeklinde çok tartışma var.

eskiden googlea manuel site kaydeder, bir sürü yerden linklenir, bir süre listelenmesi beklenirdi. şimdi 3-5 kere siteye girin aramalarda hemen listeleniyor. buradan mesela browserın kullanıldığı düşünülebilir. ?!

mrtogz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
ya kusura bakma:) konuyu baltaladım. bu arada bende bi sorun çıkmadı yani dediğin gibi yaptım.ama herhangi bir donma yaşanmadı.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
anlaşamadık cümle anlamlarında :) bence chrome kullanması değil kullanmaması ahmaklık olmaya daha yakın.

google firefoxtan para verip bazı bilgilere erişirken, kendi yazılımında herşeyi kullandığını biliyoruz
en basitinden ie de sık kullananlara eklemekle chrome da eklemek arasında varsayımsal da olsa bir fark olabilir. googleın algoritmalarında yer alıyor olması hiç mantıktan uzak değil ama tamamen varsayımlar şu an için. tüm google ürünleri senkronizasyonu, son olarak da +1 olayı devreye girince bunlar daha önemli olabilir.
analytics kullanmayı bu anlamda nerede görüyorsanız, chrome kullanmak da o noktada görülebilir. analyticsi özellikle soktum çünkü üzerinde siteleri etkilediği şeklinde çok tartışma var.

eskiden googlea manuel site kaydeder, bir sürü yerden linklenir, bir süre listelenmesi beklenirdi. şimdi 3-5 kere siteye girin aramalarda hemen listeleniyor. buradan mesela browserın kullanıldığı düşünülebilir. ?!

evet aynı mantık hocam.ben o yüzden analistik de kullanmadım.kullanmayı da hiç düşünmem.

anlamayanlar için şöyle özetleyelim.

kaliteli siten var ve sen en alta sayaç koymuşun rakiplerin ne yapar oraya bakarak seni çökzer.google için de aynı şey blog backlink kasdın diyelim chrome ile anlaması mı kolay firefroxla mı?ya da başka yapay hit alıyorsun ama bir şekilde arada kaynatıyorsun. x sitesinde site.com/sayfa buraya hit aalıyorsun buraya sayacı koymuyorsun sonra da site.com/sayfa bir site içi link koyuyorsun bunu firefroxda yemesi kolaysa chromede hayli kolaydır.

ayrıca bu tartışma amatörce uğraşanlar google bugün şu tıka bunu verdi tartışmasını yapanları aşar :) siz takılmayın bunlara.

E

Erturk

Misafir
Chrome ilk çıktığından bu yana kullanıyorum. Şu ana kadar bir kere bile donduğunu görmedim. Bahsettiğiniz şeyi dikkatlice kontrol ettim ama yine bir donma yaşamadım.

Ayrıca Chrome bence şu ana kadarki tarayıcılar içerisinde en hafif ve en hızlısı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5