İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google çıldırdı 692 indexten sadece 3 tanesi kaldı !!!

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
n0kta' Alıntı:
ben c/p den olduğunu sanmıyorum google ın işi gücü yok millet şunu başka siteden aldı buraya koydu, yok bunun kaynağı neydi yok söyle yok böyle diye kafayımı yoracak... google da sayfası olan milyonlarca site var...

indexlerin artar yakın zamanda inşallah.

Google bir kişi değil bir sistemdir. Kafayı yormak diye bir şey söz konusu olmaz. Sistemini kopya siteleri elemek üzerine kurar... Bu kadar basit.

R

ramrom

Misafir
bu konuda google'ı küçük görüyosunuz arkadaşlar, hiç benim sayfamın copy paste olduğunu anlamaz falan demeyin, domain alias yaptım benim sitemi copy site diye değerlendirdi, artık siteye geen giden yok, ve gün geçtikçe de index azalıyor.

özellikle son zamanlar artık bir çile halini alan indexleme olayında, google sayfanızı irdeliyor, bot hergün geliyor

ve bir sitenin yada içindeki bir sayfanın indexlenmiş olmasına gerek yok, copy paste olup olmadığını çözümlüyor,

bu konuda tecrübeli arkadaşlar vardır mutlaka, bilgilerini paylaşırlarsa hepimiz faydalanırız.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
6586 sayfa indexli gozukuyordu eski sitede simdi 0sayfa indexli sebeb google Ip adresi banli sitede Normal website si olan arama motorlarindan ziyeretci gelsin diye cabalar haklidir bencede ama bir forum icin google dan ziyaretci gelse ne olur gelmese ne olur

K

KingTR

Misafir
culpable' Alıntı:
6586 sayfa indexli gozukuyordu eski sitede simdi 0sayfa indexli sebeb google Ip adresi banli sitede Normal website si olan arama motorlarindan ziyeretci gelsin diye cabalar haklidir bencede ama bir forum icin google dan ziyaretci gelse ne olur gelmese ne olur

çok saçma bir düşünce bana göre asıl google dan gelezse nerden gelicek ki ziyaretçi :)

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KingTR' Alıntı:
çok saçma bir düşünce bana göre asıl google dan gelezse nerden gelicek ki ziyaretçi :)
Dikkat edersen normal siteden bahsetmedim forumdan bahsettim
bende dgoogle banli iken gunluk yeni uye sayisi 150den asagi dusmuyordu 1 aylik forumdaa
Ama gunluk en az 2GB lik sadece kendimin Uploadim var yani googla Gerek kalmiyor
Icerigine Guveniyorsan Google u at bir kenara icerigin kendi kendinin reklamini yapar zaten ne google a nede reklama ihtiyacin var

K

KingTR

Misafir
culpable' Alıntı:
Dikkat edersen normal siteden bahsetmedim forumdan bahsettim
bende dgoogle banli iken gunluk yeni uye sayisi 150den asagi dusmuyordu 1 aylik forumdaa
Ama gunluk en az 2GB lik sadece kendimin Uploadim var yani googla Gerek kalmiyor
Icerigine Guveniyorsan Google u at bir kenara icerigin kendi kendinin reklamini yapar zaten ne google a nede reklama ihtiyacin var

bende zaten forum sitelerinden bahsetmiştim.Ama yanlış anlamışsın.Ben şahsen içeriğime güveniyorum(absürtta) fakat google olmadan işin tadı olmuyor.niye bu forumda o google search google optimasyıon bölümleri var zannediyorsun.Biz türkler beğendiğimiz siteyi asla takdir etmiyoruz mesela benim extreme tracker en takdir ettiğim bir site her gün düzenli olarak reklamlarına tıklarım.Sayemde en az 100 kişi aktif olarak extreme tracker ı kullanıyordur.Yani biz türklerden bişey bekleme ne varsa toplistlerde ve google da var..

Anlatabildim mi ?

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KingTR' Alıntı:
bende zaten forum sitelerinden bahsetmiştim.Ama yanlış anlamışsın.Ben şahsen içeriğime güveniyorum(absürtta) fakat google olmadan işin tadı olmuyor.niye bu forumda o google search google optimasyıon bölümleri var zannediyorsun.Biz türkler beğendiğimiz siteyi asla takdir etmiyoruz mesela benim extreme tracker en takdir ettiğim bir site her gün düzenli olarak reklamlarına tıklarım.Sayemde en az 100 kişi aktif olarak extreme tracker ı kullanıyordur.Yani biz türklerden bişey bekleme ne varsa toplistlerde ve google da var..

Anlatabildim mi ?
binlerce forum var ve hepsi Birbirinden alip kendi forumlarina koyuyorlar Sen diyorsanki ben icerigime guveniyorum elbette diger forumlar gelip senin icerigini kopy paste yapacaklar buda senin icin en iyi reklam
icerige Guveniyormusun derke bundan bahsediyorum
absürt bir cok forumda var (bende yok) videolarini kendin rarlayip upload ediyormusun ve internette bulunmayan cinstenmi Al sana reklamin en alasi senin bir dosyani alip 5 tane forumda yazmalari sana en az 500 uye kazandirir
1 dosya sana google dan 500 kisi getirmez ama diger forumlardan getirir sanirim ne demek istedigimi anlamissindir simdi

K

KingTR

Misafir
culpable' Alıntı:
binlerce forum var ve hepsi Birbirinden alip kendi forumlarina koyuyorlar Sen diyorsanki ben icerigime guveniyorum elbette diger forumlar gelip senin icerigini kopy paste yapacaklar buda senin icin en iyi reklam
icerige Guveniyormusun derke bundan bahsediyorum
absürt bir cok forumda var (bende yok) videolarini kendin rarlayip upload ediyormusun ve internette bulunmayan cinstenmi Al sana reklamin en alasi senin bir dosyani alip 5 tane forumda yazmalari sana en az 500 uye kazandirir
1 dosya sana google dan 500 kisi getirmez ama diger forumlardan getirir sanirim ne demek istedigimi anlamissindir simdi

ewet yaklaşımın doğru ama google olmadan zirveye oturmuş bir site gördüysen söyle bana :D gidip taktik öğretelim.Yani google sız olmaz sitenizin hiçbir şeyi olmaz ok ?

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
http://www.copyscape.com/ bu adres bile kopya siteleri tespit edebildigine göre google amcadaki teknoloji ile neler yapılabilecegini siz artık düşünün.
google amcanın en önemli silahı veritabanındaki verileri, diger arama motorlarından daha iyi analiz edip kıyaslama yapmasıdır.Veritabanındaki bir siteye ait verileri, başka bir site ile kıyaslamak google için çok zor degil.Zor degil ama zaman alıyor sadece. c/p yapan siteler mutlaka bir gün hak ettigi yere geliyor yani sıralamada altlara düşüyor.
daha önce yazmıştım zaten, forum gelimesi poison keyword tabir edilen ve arama motorlarının sevmedigi türden bir kelime indexleme sorunu her zaman yaşanır.merak edenler eski topiclere baksın

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
evet katılıyorum.yoktur dediği gibi bir çokı sistem denemesi yapılıyor.Sanıyorumki forum indexlemesi arcihve indexlemeside iptal olacak yada en sonlarda yer alacak.Copy siteler içinse şöyle bir önlem zaten var.Copy sitelerde önce pr kıstası aranıyor.Ama google gibi hit kaynağıda yokdur sanırım :)

K

KingTR

Misafir
beceriksiz_acemi' Alıntı:
evet katılıyorum.yoktur dediği gibi bir çokı sistem denemesi yapılıyor.Sanıyorumki forum indexlemesi arcihve indexlemeside iptal olacak yada en sonlarda yer alacak.Copy siteler içinse şöyle bir önlem zaten var.Copy sitelerde önce pr kıstası aranıyor.Ama google gibi hit kaynağıda yokdur sanırım :)

google bi gibi bir hit kaynağının olmadığı kesin.bide anlamadığım sen şeyi demek istiyosun mesela PR 7 olsun google dublicate content e baqmaz eğer öyleyse parayla PR alırı bende sorun değil.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
dün baktığımda gugıl amca sayfaları indexlemişti bugün baktım yine sadece index sayfası gösteriyo. niye ki :(

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
hayır onu demiyorum.Copy sitelerde pr 7 de olsa farketmicek yakında.Adam copy siteyi dibe vuracak.Banlayamaz asla.Banlanır diemez kimse.google absürtta olsa banlıda olsa dataya alıyor.Adamların en büyük amacı aradığında sonuç çıkmama gibi bir durumla karşılaşmamak.ama sounç puanlamasında copy olursa daha altta verecek bu kesin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi