İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google.com reklamları hakkında

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Google.com reklamlarını sitenize koydugunuzda google sitenize gelecek reklamı meta dan belirlediğini duydum ben ana syafaya 2 tane banenr koydum ama ilk banenr sürekli cıkıyor ama 2 . banenr hiç cıkmıyor bazı kişilere sordugumda bana meta gücelmmesi yapammı söyledi yani yeni metamı eklmeme lazım ??? ne yapayım rekalm secimlerinden alanlarım sürekli banenr gelemsi için ne yapmalıyım

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google preview tools u kurarsan sayfanda hangi reklamlerın çıkacağını görebilirsin
Sağ tuşu tıkla hedefi farklı kaydet de
gelen dosyayı kayıt et kur
istediğin sayfada sağtuş menüsüne eklenen seçenekten çıkacak reklamları görebilirsin

bu arada meta larada bakar ama sayfanı bütün olarak değerlendirir. Çok karışık sayfalardada adsense gözükmeyebilir..

kolay gelsin

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
çıkan reklamlar metalardan etkilenir ama az etkilenir.Hangi reklamın çıkacağına sayfadaki içerik belirli oluyor.Örnegin dinazorlar üzerine site yapmışsındır.Sen istedigin kadar mp3 kelimeleri doldur metaya google reklamları çıkmaz.
ama bi hosting tanıtım yada script sayfası yapmışsındır.
4 tane koyuyorsun banamısın demiyor hepsi çıkıyor :rolleyes:

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Diyelim ki Atatürk hakkında bir kompozisyon yazacaksın.
Bu kompozisyonun konusu yada alt konusu iki üç kelimede özetlenebilir.
Atanın gençliğini anlatırsın.Okul yıllarını anlatırsın.Savaşları anlatırsın ve Cumhuriyeti kurmasını falan anlatırsın.Gerçek hayattaki bir kompozisyon gördügün gibi bir 3-4 temel konu hakkında oluyor.
Google yi yapanlarda aynen bunları düşünmüşlerdir.
Yani bir sayfanın temel olarak 4-5 konusu olabilir.Hem eg-zotik site,hem webmaster forumu,hem mp3 sitesi,hem hosting sitesi Normal şartlar altında böyle bir sitede olmaz.google de normal şartlar altında ki siteler hep daha şanslıdır.Anormal siteleri pek sevmez google amca.
Şimdi senin keywordlarine baktım.
ohaaa falan oldum.Site içerigin ile uyuşmayan kelimeleri doldurmak çok negatif puan kazandırır sana google bazında.Hemde bi işe yaramaz.Meta tag kısmını
iyice optimize et
http://www.submitexpress.com/analyzer/

bu adresten.hiç kırmızı olay kalmasın

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
yardım

dostum işte benim ne yapmma gerekir şuan baktımda sadece bir tane yeşil var digerleri hepsi kırmızı nasıl düzeltebilrim yani ingilizcem iyi degil sen bana yardımcı olurmusun o kırmızı olanalrı karşılıklarını ve ne yapmam gerekli yardımcı olurmusunuz ?*

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bak orada diyordur ki.Çok fazla kelime var.Biraz azalt.200 karekteri geçme.yeterli.Ana sayfadaki link sayında 100 ü geçmesin yeterli.
hepsi yeşil olana kadar çalış.VE sadece sana gerçekten yararlı kelimeleri seç.
aynı kelimeyi defalarca tekrarlama.

K

KaRyA_

Misafir
Arkadaşım bir sayfada 2 tane google reklam kodu koyamazsın, gösteremezsin google/adsense nin sıkça sorulan soruları ve kuralları okursan orada yazıyor. Meta taglardan bahsetmişsin hiç bir işe yaramıyor. www.mircturk.com tag larında shell ve hosting ile ilgili bir birşey yok ama genelde hep shell ircd hosting reklamları çıkıyor. Aynı kodumu www.muhabbet.org adresimede koydum orada da java ile ilgili şeyler çıkıyor yani webchat java applet olduğu için olabilir.

Sevgiler.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Reklam Yerleşimi
Her web site sayfasında çoklu reklam birimleri gösterilebilir, fakat hiçbir reklam birimi diğer reklam biriminde yer alan reklamı içeremez. Tek bir sayfada iki veya daha fazla aynı reklamın gösterilmesi çifte gösterime girer ve Google tarafından desteklenmez.

karya bu yazı adsense in policies sayfasından alınmıştır. google bu yazısında çoklu reklam gösterilebileceğini ama bu konuda destek sunmayacapını belirtiyor yani yasaktır demiyor...

iyi çalışmalar...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
peki ben tek reklamla ben fazla bir tıklama olmayacak yani günlük 1,50$ gecemiyorum tek reklam oldugu için benim amacım günde 3-4 $ olsa ama tek reklamla olması zor gibi

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
dostum,
önemli olan içerikli sayfaya koymak reklamları.
Örnek veriyorum.Bi script siten olur işte scriptleri tanıtırsın.Örnegin sayaç scriptlerini koymuşsundur.Google reklamlarındada script reklamları çıkar.
Gelen ziyaretçinin amacı script bulmaktır.reklamlardada scriptleri görürse
tıklıyor mutlaka.ben kendimden biliyorum.29 gösterim ile 2$ kazandıgım oluyor.
tek sayfalık script tanıtım sayfam varda :rolleyes:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5