İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google da arama sonucu

KIRMIZI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sitemi açalı 7 ay oluyor.Uzun bir süre ilgilenememiş olmama rağmen son zamanlarda biraz daha üzerine düşerek şu anda belirli bir şekle getirdim.Fakat şöyle bir durum var.Benden daha sonra açılmış olan,domain ide benimkine benzeyip sadece 1 harf fazlası olan bir site ben google da kendi sitemi arattığımda ''bunumu demek istediniz'' diye her seferinde karşıma çıkıyor.O site ile kendiminkini karşılaştırdığımda aramızda uçurumlar var.Ben her bakımdan ondan avantajlıyım.

1-Biz onlardan daha önce yayına başlamışız,
2- Konu ve mesaj sayımız kat ve kat daha fazla,
3- Alexa sıralamalarımız arasında da oldukça büyük bir fark var.

Fakat google her seferinde bunumu demek istemiştiniz diye onu çıkarıyor karşıma.Geçici bir durumdur belki dedim ama bu aylardır böyle ve değişmiyor.Sebebi ne olabilir sizce ? Diğer sitenin ismini isteyen olursa özelden verebilirim.

KIRMIZI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bilmiyorum ama bu durum aylardır bu şekilde.Pek düzelecek gibide görünmüyor.

E

Entrance

Misafir
Bilmiyorum ama bu durum aylardır bu şekilde.Pek düzelecek gibide görünmüyor.

Bahsetmiş, olduğunuz durum gecicidir 2 ay önce benimde başıma gelmişti sitemin ismi mesela nebiliyimben.net, diğer sitenin ismi ise nebiliyimben.com'du sitemi her arattığımda karşıma dediğiniz yazı geliyordu şimdi ise sorun kalmadı.

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kesinlikle gecici pagerank güncellemesiyle oda değişir

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Biraz backlink (kırmızının sitesi şeklinde değil) lazım.
Biraz da ikinci kelimenin potansiyelini kendi siten dışında da kullanıp kendine link vermen gerek.
Bu halde beklersen bir şey olmaz. Rakibinin kelimeleri dolayısıyla ziyaretçiler googlea seni aradıklarında dahi onlara giderler.

Cewo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
senin sitenin biraz tanınması lazım durum benim başımdada vardı bir süre sonra ziyaretciler senin siteni isim olarak googleda arayınca google aramayı düzeltiyor yeni faliyete geçtigin için sen önce yayında olan siteyle benzedigi içinde google normal olarak tepki veriyor yada ziyaretçiyi uyarıyor farklı pclerden sende kendi sitenin adını yazarak gir kısa zamanda düzelir yada arkadaşlarına yaptır.

KIRMIZI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
senin sitenin biraz tanınması lazım durum benim başımdada vardı bir süre sonra ziyaretciler senin siteni isim olarak googleda arayınca google aramayı düzeltiyor yeni faliyete geçtigin için sen önce yayında olan siteyle benzedigi içinde google normal olarak tepki veriyor yada ziyaretçiyi uyarıyor farklı pclerden sende kendi sitenin adını yazarak gir kısa zamanda düzelir yada arkadaşlarına yaptır.

Fakat ben bahsettiğim siteden daha önce yayına girdim.Ve şu anda aklınıza gelebilecek her bakımdan daha öndeyim.Ziyaretçi sayımdan tutun,içerik çokluğuna kadar,alexa puanından tutun anahtar kelimelere kadar.Ona rağmen hala onu göstermesi biraz garip.Aylardır durum böyle.

mertozgun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
evet fakegamer.com diye domain almıştım localhost'u ypaamadığım için, fakegamer diye aradığında şunumu demek istedinizz facegamer gibi bir kelime çıkıyor, siten tanınırsa veya pr güncellemesinde kalkabilir o...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5