chat ege.net sohbet

google da html nin avantajı ?

Can

Profesyonel
Katılım
29 Eyl 2004
Mesajlar
911
html'ın google da bır avantajı olmayacaktır cunku google butun uzatıları (query harıc) zaten ındexlıyor ama dıger arama motorları ıcın cok yararı olacaktır, cunkı bırcogu .php.asp....vb uzantıları ındexlememektedır..
 
K

K-G

Google sadece PR degerlerine gore sayfalari sonuclar sayfasinda siralar. asp, php, html arasında hic bir dengesizlik ve kayirma yoktur.

Fakat; sayfa-11.php, sayfa.php?id=11 'den daha onemlidir. sayfa-11.php ve sayfa-11.html eşit derecededir.

Durum bu iken, bu sayfalarin gercek onem derecesini BackLinkler, yani PR belirler. Diger onemli bir faktor ise, bu sayfalarin site icerisinde hangi yerde oldugudur. Mesela, siz gittiniz anasayfadan sayfa.php?id=11'e link verdiniz fakat sayfa-11.php'ye ana sayfadan degil de onemsiz bir alt sayfadan link verdiniz. Bu durumda hersey degisir ve sayfa.php?id=11 en onemli sayfa oluverir.
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst