İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google´de sayfa indexi en hizli nasil yapilir

aliraci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar forumda güzel bir konu acildi ve google indexlemiyor, cok basit bir islemle en kisa sürede index nasil yaptirilir bunu anlatmak istiyorum.
google müsterisine aranan kelimede en uygun forumu arar, eger aranan kelimede bir cok forum konusu varsa sitenin PR bakar, sizin sitenizin pagerank degeri düsükse aramalarda cikma sansiniz cok düsüktür, bu dezavantaji nasil tersine ceviririz.
Öncelikle actigimiz konu orjinal olmalidir, alinti olursa zaten google indexinde bu kelimeler oldugundan google sizi ciddiye almaz.
Siteniz ile ilgili konuyu, baska sitelerden kopyala yapistir yapmadan kendiniz yazin.
konuyu actiktan sonra can alici noktaya geldik
maus ile konuya 3 tik yapin ve sag tusunuzla googlede ARAya basin.
konunun birebir aranmasi yani konunun yazilisinin aynisini aramaniz sizin sitenin konusuna yönlendirecektir googleyi.
arama ile bitmiyor.
Konu acildiktan sonra google aramalarinda Tüm sayfalarin en sonuna gelin, google hali ile (aramanızı atladığımız sonuçları içerecek şekilde yeniden yapabilirsiniz.) yazisini size gösterecektir.
Yilmayin ve ilki islemi tekrar tekrar deneyin ama sakin diger konulara tiklamayin, sonuc bulamayan google sitenize dalar ve o konuyu Bootlar.
Misal olarak dün bir arkadasimizin actigi konu var ki google 15 dakikada indexledi ve konu en hit olan birinci sayfada hertürlü aramada cikiyor
http://www.objektiffoto.com/forum/konugoster/7655/mozilla-firefox-nasil-indirilir-nasil-kurulur-ozellikleri-nelerdir-resimli-anlatim.html

dikkat ederseniz konun acildigi saat ile index saati ayni
Googleyi kandirmaya kalkmadan orjinal konu acmak ziyaretci patlamasi yapan konular demektir.
Özellikle grafikleri dogru secin. Konu ile alakalida olsa baska sitelerden resim almayin
Bu dogru kurali devam ettirdiginizde, google size güvenecek vede her konunuz en kisa sürede indexlenecektir

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
bilgi yararlı teşekkürler benim konular 5 dakika içinde indexleniyor ama arama sonuçlarında daima 7. 8. ve 9. sırada

aliraci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
En büyük hatan ne biliyormusun, konu basligi ile konun icinde gecen kelimelerin uyumu..
Misal mantar nedir? konusu actin ve konun icinde cok az mantar kelimesi geciyor, buda zayif bilgi demektir.
Etiket cok önemli ama dozu asmadan, yani arama kelimelerine göre etiket.
Misal mantar nedir konusu ise , konunun en altina aynen bunu yaz. Etitekler: mantar nedir, mantar cesitleri nelerdir, mantar nerde yetisir, zehirli ve zehirsiz mantarlar iste bu, fazla göze batmadan ve googlenin konuyu sahtekar konu olarak göstermeden etiket sart konu basligi gibi konunun icinde gecen yazilarda olmali.

kaptan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
altdomain.wordpress.com şeklindeki bütün domainlerde yazılan konular gördüğüm kadarıyla 10 dk içinde indexleniyor. Sitelerimde hızlı indexlenmesini istediğim sayfalar olduğunda altdomain.wordpress.com şeklinde herhangi bir blogda yazı yazıyorum ve herhangi bir kelimeye sitelerimdeki yeni yazdığım konuyu linkliyorum ve google bot wordpress blogdaki sayfayı indexlerken o linke denk geliyor ve haliyle onuda indexliyor. Bunu çok defa kullandım ve işe yaradı. Resimli sayfalardaki resimlerin indexlenmesi bir veya iki gün sürebiliyor ama yazılarınız büyük ihtimalle yaklaşık 20dk içinde indexleniyor.

kaptan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
wordpress kullananlar için ping listesi var işe yaradığına eminim ama yeni öğrendiğim için tam olarak denemedim isteyen olursa anlatabilirim

Akblog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Konu için teşekkür ederim. Yalnız birşey sormak istiyorum PR değeri olmayan veya Pagerank değeri 0 ve1 gibi olan sitelerin Google'da ilk sıraya çıkması dediğinize göre zor olsa gerek. Backlinklerin kasılması etkili olabilir mi ?
Cevap yazarsanız memnun olurum.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Konu için teşekkür ederim. Yalnız birşey sormak istiyorum PR değeri olmayan veya Pagerank değeri 0 ve1 gibi olan sitelerin Google'da ilk sıraya çıkması dediğinize göre zor olsa gerek. Backlinklerin kasılması etkili olabilir mi ?

Pr değeri 0-1 olan sitelerin ilk sıraya çıkmasının zor olduğunu kim söylüyor önce ona bir net cevap almalısınız .

chalap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
bilmeden ben bunu hep yapıyodum zaten :) demek o yüzden konular hemen indexleniyo benim blogda...

mustix68

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
ben anlamadım:D fazla özgün olmayan bi blogum var konuyu kopyala yapıstır yaptım sadece baslıkta az degistim 15 dakka sonra arka arkaya hitler gelmeye basladı 1. sayfada 4-6 civarına yerlesti 3-4 gün sonra ama alt sayfalara düstü mantıgı anlamıs degilim halen

mustix68

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14

benim pr Sıfır"0" ama ilk sayfada gayet normal cıkıyorum tabi bazı konularda..

edit flood yaptıgımın farkında deildim:S

blogcaner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
içerik copy paste olmasın google webmaster toola ekleyin yeter bence

Akblog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Pr değeri 0-1 olan sitelerin ilk sıraya çıkmasının zor olduğunu kim söylüyor önce ona bir net cevap almalısınız .

Yüksel Arkadaş konuyu açan arkadaş yazdıda ondan öyle yazdım bende. Kendi domainim yeni. Daha önce blogger'ın vermiş olduğu subdomaini kullanıyordum. hitim gayet iyiydi ve pr 5 idi önceleri ve şimdi pr 3 oldu. ancak yeni domain aldım ve yine blogger'ın hizmeti altında sadece domaini yeniledim. Sıralamam düştü. Gerçi eskidende fazla değildi. Günde 70-100 arası giriyordu. ancak şu sıralar 15-25 arası değişiyor. Konuların çok geç indexleniyor ayrıca. konu hakkında bilgin varsa yada bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Grosx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni sitede de aynı işlemi yaptiğimizda sonuç olumlu oluyormu ? Benim 2 Gün Önceki girdiğim konular hala indexlenmemiş ve hepsi özgün içerik. Tüm Seo Ayarlarini yaptim ama bi türlü anlamadım...

blogcaner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar blogger kullanırken bi süre sonra konular 1dk içinde saten indexleniyor google webmaster toolsa ekleyin sitenizi bloğunuzu sonra günde 2-3 tane konu girin hergün düzenli olarak sonra 1 kere pingletin sitenizi bakın nasıl indexleyecek.Eğer siteniz 1-2 aylık ise öyle şak diye indexlenmesini beklemeyin derim bende başta hemen indexlensin üst sıralarda çıksın diye bekliyordum ama zaman geçtikçe içerik özgün oldukça 1.2.3. sıralara kadar çıkıyordum.

bloggerin verdiği domainden kendi domainime geçincede 1 kaç hafta hit düştü ama sonra yine aynı sıraya çıkıyordum Akblog düzelir yani merak etme

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5