İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google 'de ust sirada cikma taktikleri ...

GeneraL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Türk sitesi derken Türkçe yapıLmış anLamında degiL Türk tarafından yapıLmış bir
İngilizce siteden kasdettim.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
web hosting kelimesinin sonuclarinda bir turk sitesinin cikmasi tamamen google opt. baglidir.

1.) PR Yuksekse
2.) aratilan kelime title vs. ( yukarda aciklamistik ) bu kisimlarda yer aliyorsa
3.) Index sayisi yok denilecek kadar degilse.
4.) Site guncelleniyorsa ( Google Site Guncellemelerinide Onemsiyor )

Ilk sayfada cikma olasiligi var fakat bizim hosting firmalarimiz google opt. ye de google de siralamada cikmayada pek onem vermiyorlar ...

Iyi calismalar ..

rockaltin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bahsettiğiniz sitenin "webhosting" aramasında 1. sayfada çıkmasının tek nedeni php nin resmi sitesinin türkiye yansısının kendi sub domaini ve kendi sunucularında bulunmasıdır. http://php.progen.com.tr

Yoksa adamların sitelerinde müthiş bir optimizasyon yada harukilade bir SEO çalışması yoktur.

Saygılar

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Progen 'in kodlarini incelemeni tavsiye ederim ...

+

webhosting ve web hosting kelimelerinin aratilmasi arasinda cok buyuk farklar var ...

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:)
@yoktur hosting ile ugrastigini bilmiyordum

Iyi calismalar ...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yaw buradaki bilgiler çok genel.
türkçe kelimelerde birinci olmak çok kolay.hiç optmize yapmaya bile gerek yok.
önemli olan dünya klasmanı. :p

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
25.300.000 sonucu olan bir hostin kelimesinde 6.çıkıyorum dünya klasmanında bir türlü üste çıkamıyorum.ne yaptıysam olmadı. :p

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google yarışmaları var.yurt dışında.
belli bir süre içinde ana sayfaya gelen sitelerin webmasterlarını işe alıyor yurt dışındaki firmalar.Ödüllü hemde. :p

rockaltin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben mesajımı yukarıda bir arkadaşın google aramalarında "web hosting" kelimesinde bir türk sitesi çıkıyor dediği için yazdım. Google aramalarında "web hosting" de değil "webhosting" de bir türk sitesi çıkıyor. Bu iki anahtar kelimenin arasında fark olduğunu söylememeliydin. Zira 9 yaşında bir çocuk değilim. Tekrar ediyorum Progen'in sitesinde ahım şahım bir SEO çalışması yoktur. Senelerdir Php.net in resmi Türkiye yansısı oldukları için Google tarafından ödüllendirilmişlerdir.

Page rankı 8 olan http://www.php.net/mirrors.php adresinde senin de göreceğin gibi Progen'in adresi bulunmaktadır.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biliyorum ProGen 'in ne kadar surelik bir firma oldugunu uzun yillardir bu piyasada. Soyledigin gibi ahim sahim bir SEO calismamasi olmadigi halde ilk sayfada cikmasi google nin bir guzelligi. Ama bizim bahsetmis oldugumuz sey bu tip guzellikler olmadan ust siralara cikmaya calismaktir. Kimseyi kirmak icin yazi yazmamistim. Hic bir zaman kirici degil yapici olmaya calistim. Eger bir kusurum oldu ise ozur dilerim. 9 yasindaki cocuk muamelesi yapmamis sadece bir bilgiyi yenilemistim.

Iyi calismalar ...

rockaltin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Samimiyetin için ben teşekkür ediyorum... Şu sıralar ağır çalışma temposundan ve aşk hayatımın fenalığından olacak çok alıngan oldum :)

Sana da iyi çalışmalar.

GeneraL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Arkadaşlar neden bir Türkün yaptıgı hosting sitesi Googlede EnüstLerde oynamasın varsa ingilizce sitesi oLan yazsın şuraya Bir Türk oLarak eLimizden Geleni yapaLım hemde üLkemize Döviz sokmuş oLuruz hemde birlikte bi şeyler yaparak birliktelik saglarız teşekkürler hepinize iyi calışmalar.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ingilizce siteler arasında yarışmak için:
1- sitenin serverı amerikada olacak
2- sadece yabancı ip adreslerinden link alacak eğer siteniz ingilizce olsa bile türk sitelerinizden link alırsa bu sitenin türk biri tarafından yapıldığını biliyor ve üste çıkartmıyor. www.onlyphp.com var işte forumdaki stick nickli arkadaşın sitesi :p

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
ingilizce siteler arasında yarışmak için:
1- sitenin serverı amerikada olacak
2- sadece yabancı ip adreslerinden link alacak eğer siteniz ingilizce olsa bile türk sitelerinizden link alırsa bu sitenin türk biri tarafından yapıldığını biliyor ve üste çıkartmıyor. www.onlyphp.com var işte forumdaki stick nickli arkadaşın sitesi :p

Macromedia 'ya dunyanin her yerinden link var turk de dahil. Neden ust sirada ...

Sunu soylemek daha dogru simdi sen burda o arkadasin sitesini yazdin farzedelim ki google nin botu geldi dolasirken forumda bu linke cikis yapti turkce bir siteden gidiyor turk bir site o siteye link vermis o zaman o site de ust sirada cikmayacak demek mi oluyor ?

Veya ust sirada cikan sitelere kendi sitelerimizden link verelim google onlari turk yapmis olarak algilasin ilk siradan alsin ?

Yalnis anlama ama o madde pek mantikli gelmedi bana. Mantigima yatmayan seyleri kabul edemiyorum da ...

Iyi calismalar ...

E

Expert

Misafir
google'ın algoritmasını sağlamlaştırma çabasıyla ilgili en önemli veriyi geçtiğimiz günlerde sızan google patent 125 ile öğrenmiş olduk. artık google bir sitenin değerini belirlemek için çok daha fazla veri kullanacak. bunlar:

- sitenin doğum tarihi (arama motorunun farkettiği tarih)
- siteye döküman eklenme veya silinme sıklığı
- sitenin tamamen yenilenme sıklığı
- toplam ziyaretçi miktarı
- geri gelen ziyaretçi miktarı
- sitenin bookmarklanma miktarı
- sitenin arama sözcüklerindeki değişim sıklığı
- sitenin ana metinlerindeki değişim sıklığı
- iç ve dış sitelere linkler, linklerin kalitesi.

(kaynak=bildirgeç)

???

A

altar

Misafir
Zırvadan başka bişey değil, herkesin bildiği şeyler, laf olsun diye yazı yazıyoruz valla.

KerneL32' Alıntı:
Az once bu mesaji bir konuya cevap yazmistim fakat dusundum ki bir konu altina acmak ve akla geldikce guncellemek daha dogru olacaktir ...

Google de arama seklini daha onceden yazmistim okumayanlar icin kisaca bir ozet yapmak istiyorum. Metatag lar onemsiz degil aksine onemli. Nasil diyecek olursaniz alt kismi dikkatli okuyun derim ...

Google 'den bir kelime aratildiginda google listelenecek sitelerde su kosullari onemsiyor sirasi ile :

1.) PageRank
2.) Index
3.) Title
4.) MetaTag ( Desc )
5.) MetaTag ( Keyword )
6.) Site Icerigi

Eger bir sitenin PR 'si yuksek ise aratilan kelime index lenen sayfalarin bir tanesinde geciyor ayni zamanda o index li sayfanin metatag title kisimlarinda geciyorsa ilk sayfadasiniz demektir. Bazi kisimlar da ise index lemeyi arka plana atarak PR title desc keyword kisimlarini inceliyor.

Ornek olarak anlatmak gerekirse :

1. ) www.muziklerim.com
2. ) www.muzikalani.com

Ikisinide ben yaptim http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=ücretsiz+mp3+download&meta= adresinde goreceksiniz ki muziklerim.com 1. sirada

Birinci sirada olmasinin en buyuk nedenleri
a-) PR Yuksek
b-) Kelime Title 'de geciyor
c-) Kelime Desc 'de geciyor
d-) Kelime Keyword 'da geciyor
e-) Kelime Sitede geciyor

Bu nedenlere uydugu icin otomotik olarak google bunu iyi bir site olarak goruyor.

Bunun yani sira sitem muzikalani.com muziklerim.com 'a gore cok daha fazla index 'e sahip. Ustelik indexlenen her sayfanin icinde arattigimiz "ücretsiz mp3 download" kelimeleri geciyor. Ama PR nedeni ile kacinci sayfada oldugumu kestiremiyorum.

Google de ust sirada cikmanin diger bir etkili yolu ise aratilan kelimenin adres kisminda da geciyor olmasi.

Bunun icinde bir ornek vermek gerekirse :

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=mp3+muslum+gurses&meta=

Adresini ziyaret edebilirsiniz. PR si yuksek olan sitelere ziyaden ucretsiz bir siteye ait bir site ilk sirada cikiyor.

Bunun nedeni ise :
a-) Kelime Titlede Geciyor
b-) Kelime Desc 'de Geciyor
c-) Kelime Keyword 'de geciyor
d-) Kelime Adres 'de geciyor

Sanirim az cok aklinizda birsey olusmustur. Son olarak bir kisa aciklama ile bitirmek istiyorum. Muzikalani.Com 'un indexlerini kontrol ederseniz goreceksiniz ki indexleme isleminde her sanatciya ait bir klasor ve bir dosya var bu dosyalar mp3 klasorunde. Her indexlenen sayfa da "ucretsiz mp3 download" "mp3 indir" gibi kelimeler desc, title, keyword, site gibi kisimlarda yer aliyor. Bunu otomotik olarak yapiyor script. ( FAKE DEGIL ) Bu nedenden oturu sitenin 28. Gunu olmasina ragmen siteye ait 800 kusur index var. ( Sadece sanatcilari gordu mp3 leri gormedi cunku bir hata yapmisim ) GPR ise 4. Yeni bir site olmasina nazaran asil besin kaynagi google, msn ve yahoo.

ONEMLI BIR NOT :
1-) Google Index 'inde en onemli ozellik sudur. Indexlenen sayfalariniz da title keyword desc ayni ise cok daha az sayfaniz indexlenir.
2-) Google Index 'leme isleminde Request islemlerini dosya islemlerine nazaran daha gec gorur. Orn : sanatcilar.asp?ID=4879&Sanatci=Bendeniz 1 hafta da indexleniyor ise /bendeniz/bendeniz.asp 2 gunde indexleniyor. ve Size daha fazla cikar sagliyor ...

( NOT : Muzikalani.Com 'un scripti satliktir :) ... )

Sanirim Yeterli Bir Aciklama Oldu ve Birseyler Ifade Edebildim ...

Iyi Calismalar ...

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Altar sana soyleyecek bir sozum yok ...

Cok iyi biliyorsun herseyi ama bilmeyenler var.

Isine gelmiyorsa yazilarimi okuma zirvaymis ...

C

c4®

Misafir
..

-
Zırvadan başka bişey değil, herkesin bildiği şeyler, laf olsun diye yazı yazıyoruz valla.
Hiç değilse bildiklerimizi , bildiklerinizi , bildiklerini yazıyor!
Bu foruma yazı yazmayanlar , yazanlardan en az 10 kat daha fazla , onlar bakalım biliyorlar mı ?
-
Boş keseden konuşmuyor bazı insanlar gibi ....
-
Hee söylemeyi unuttum bu arada ; google 'ın %10 'unu benim bilmeyen varsa duysun... Hemde günde 200 milyon hitimiz var ya , benim payımı böl :
günde 20 milyon hit ; söylemesi ayıptır.

-

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az..

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ister zirvalamak olarak adlandirilsin ister bilgi olarak adlandirilsin ben bildiklerimi her zaman paylasmaktan yanayim. Bu kadar iyi dusuncenin arasinda kalkip bir tane "zirvaliyorsun" tarzinda mesaj cikiyorsa ben kendimden degil o mesaji birakandan supe ederim.

Yukari cikip tesekkur edenlerin mesajlarina bakmani tavsiye ederim @altar

Iyi calismalar ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5