İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google + Detaylı İnceleme

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Google +’i daha bugün tadabildim, ve tadabilmeme rağmen Facebook’tan daha çok takılabilirim bütün arkadaşlarımı oraya geçirsem!
Şunu söylemeliyim ki; inanilmaz bir sistem Google +!
Şimdi Google+’i sizin için inceledim ve yazıya aktardım..
Google +’ın anasayfası şu görünümde giriş yaptığınız zaman;

Anasayfa görünümü ve Akış

Şimdi burada gördüğünüz anasayfada yukarıdaki menüyü daha sonra açıklayayım size, aslında görünüm Facebook gibi, evet bunun herkes farkında. Ama çok gelişmiş bi anasayfa görüntüsüdür bu. Sohbet tarafı sol tarafta gördüğünüz gibi. En önemlisi ise, sağda “Geri bildirim” seçeneği ile Google + yöneticilerine ulaşabiliyorsunuz! Evet bu mükemmel bi özellik benim için.

Simdi “Akış” kısmından bi durum yazdım ve “PAYLAŞ”a tıkladım. Tıkladığım gibi kimin tarafından görülmesini istediğim yazıyor, gördüğünüz gibi orada kendimin oluşturduğu gruplar var ve Herkese açık’a tıkladığımda bütün gruplar arkadaşlarım, ailem, dostlarım, iyinettekiler ve takip ettiklerim görebiliyorlar.
Bunun bir +(plus)’ı ise bize şu yönde; “Sevgili” diye bi grup oluşturup karşılıklı kapışabiliriz
icon_biggrin.gif

Ya da arkadaşlarımızla buluşacağımızı yazabilir, konuşabilir, sapıkça resimler gönderebiliriz.
Hayal gücünüze bağlı olarak herşeyi yapabilirsiniz!

Çevre ve Arkadaş Grupları
Çevre ve arkadaş gruplarına geldiğinizde de mükemmel bi görüntüyle karşı karşıya kalıyorsunuz, resmen Mouse’unuz sizi yönetiyor ve Google +’a hükmediyorsunuz. Oynuyorsunuz oyun gibi aynı..
icon_smile.gif

Burada üstte arkadaşlarınızı altta da gruplarınızı görüyorsunuz, şu anda şaşırmış değilsiniz. Sadece garip bi yuvarlak içine yazılmış grup isimleri ve arkadaş isimleriniz, peki şimdi biraz sizi şaşırtalım o zaman.

İstediğiniz kişiye tıkladığınız grup yanında mavi bi ışıkla yanıveriyor! Bunun yanı sıra, direk size bilgi veriyor ufak bi pencere açılıp.. Daha şaşırmadınız mı? Eh devam edelim o zaman.

Artık biraz şaşırmalısınız! Sadece grubun üzerine geldiğimde, kişileri yuvarlak içerisinde gösteriyor ve grubun açıklamasını, gruptaki üye sayısını gösteriyor!
Hala şaşırmadıysanız yapacak pek bişeyim kalmamış demektir çevre konusunda.

Sadece şaka yapiyordum! Şaşıracak hala o kadar çok şeyiniz var ki.. Arkadaşınızı bi gruba almak için sadece tutup sürüklemeniz yeterli..

Yeni kişi eklemek ya da davet etmek
Vee yeni kişi eklemek. Oldukça basit, isterseniz isim soy isim isterseniz mailini yaziyorsunuz ve direk alternatifler gözüküyor.

Tanıyor olabileceğim ve davet edeceğim kişileri seçtim ben mesela bu şekilde, şimdi sizi biraz şaşırtacağım..

SÜRPRİİİİİİİİZ!
Sadece tıklayarak seçtim ve tıklayarak sürüklediğim anda bi ataçla tutuşturulmuş şekilde kişi sayısını gösterdi bana Google +.. Bu özelliğine bayılıyorum özellikle.

Birisini silmek istediğiniz kutucuktan taşıyıp dışarı doğru hareket ettiriyorsunuz. Bıraktığınızda güzel bi görüntü geliyor, onları da gösteriyim size :p

Ehehe. Gördüğünüz gibi.. Üstelik geri de alabiliyorsunuz!

Konular ve İlgi Alanları
Konular ve ilgi alanlarınızı rahatlıkla yönetebiliyorsunuz.. Anasayfada “Konular” kısmına tıkladım ve karşıma böyle bir sayfa çıktı..
Ve bu şekilde “popüler ilgi alanlarını” kategorilenmiş şekilde buluyorsunuz ya da arayabiliyosunuz.
Buradaki alanları grup falan sanmayın, değiller. Sadece ilgi alanınıza yönelik son haberleri Google’ın site arşivinden görüntülüyosunuz. Milyarlarca sitedeki son ilgi alanınıza yönelik bilgileri size veriveriyor Google! Sadece bir tıkla yapıyorsunuz bunu. Allahını seven beğensin, 1 milyon kişi arıyoruz yok! DİREKT olarak istediğiniz bilgi, direkt olarak anasayfanızda.

Web yazdım ve ilgi alanıma ekledim, gördüğünüz gibi web alanıyla ilgili haberleri aliyorum.. Sol altta gördüğünüz gibi de istediğiniz zaman “x” işaretine basıp silebilirsiniz..

Profilinizi düzenlemenin ferahlığını yaşayın!
Google + üzerinde profil düzenlerken inanılmaz rahat olacaksınız. İnanın bana, gerçekten çok rahat olacaksınız.
Profilimize girdik ve profili düzenle dedik. TA-DAAAAAAAA! İşte şimdi gerçekten çok hoşunuza gidecek.. Nereyi düzenlemek istersiniz? Sadece tıklayın! Sadece bir tık! Ve düzenleyin, daha sonra kapatın. Herşeyinizi tıklayarak düzelttiğinizde “Düzenleme Tamamlandı”ya basın ve kaydetsin, herşey o kadar sade ve o kadar güzel..

Fotoğraflarınızı sürükleyerek, rahatça yükleyin!
Artık fotoğraf yüklerken uf şunu seçiyim, uf seç seç yeter yaaa. Gibi bi sıkıntı yok, direk, sürükleyip, yüklüyosunuz!
Profil resimleriniz otomatik olarak gruplanıyor, yeni bi fotoğraf eklemek istediğinizde sol üstte gördüğünüz yeni fotoğraf ekleye tıklıyorsunuz. Albüm oluşturmak zorundasınız çünkü bi albümünüz yok , eh hemen oluşturalım.

Albüm ismimi yazdım ve gördüğünüz gibi fotoğrafları sürükleyebiliyosunuz. Şimdi ben bi kaç fotoğraf sürükleyeyim, örnek görürsünüz böylelikle.

Fotoğraflarınız yüklenirken yavaş yavaş açılıyor, görüyorsunuz neler olduğunu..

Vee yüklendi! Burada önemli olan bi kaç ayrıntı var.. Fotoğrafın üzerine geldiğinizde silebiliyorsunuz, sağa/sola döndürebiliyosunuz ve açıklama ekleyebiliyorsunuz. Bunları yaptıktan sonra Albüm Oluştur’a tıklayalım..

Ve direk paylaşma ekranı geliyor, altta da kimlere paylaşmak istiyosanız onlara paylaşıyosunuz.. Paylaşalım herkese açık bakalım nasıl gözükecek.

Mükemmel bi görüntü! İstediğiniz fotoğrafın üzerine gittiğinizde büyütüyor ve size gösteriyor.Şimdi size fotoğraf bölümünden bi kaç özellik daha gösteriyim. Tıklayalım ve albümün içine tamamen girelim.

Vuuuh! diyebilirim sanırım. Oklarla da geçebiliyorsunuz fotoğraları, tıklayarakta. Hemen sağda yorum bölümü var.. Şimdi o yorum bölümünü kapatalım ve sadece benim o güzel fotoğrafıma odaklanalım(ne güzellik ama..)

Gösterdiğim yere tıklıyoruz ve gidiyor.. Şimdi de yorum girelim şizofrence..

Ve yorum yapınca üstteki 1 işaretini görüyoruz, işte bu da yorum yaptığımız kişi sayısını veriyor bize. Çok hoş !

Bence Google plus(+) Facebook’u tahtından kaldırabilir.

ALINTI: http://alkolik.org/google-plus-detayli-inceleme/

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Fena bir yazı olmuş..
Teşşekurler.. - +rep verecektim ama verilmiyor malesef.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5