İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Doğal olmayan Bağlantılar Nedir ?

Keer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar Bugün Google'dan Bir e-mail Aldım. Bu e-mailde google bana ne anlatmak istiyor yardım lütfen.

İşte e-mail

XXXXXX sitesinin sayın sahibi veya web yöneticisi,

Sitenizdeki sayfaların bazılarında Google'ın Web Yöneticisi Kuralları'na uymayan teknikler kullanılıyor olabilir.

Özellikle sitenizde, PageRank'i etkilemek amacıyla diğer sitelere yönelik sahte görünen veya doğal olmayabilecek bağlantıları arayın. Örneğin, bağlantı değişim şeması kapsamında eklenen bağlantılar aşırı olarak değerlendirilebilir.

Sitenizin kalite kurallarımıza uyması için sitenizde gerekli değişiklikleri yapmanızı öneririz. Bu değişiklikleri yaptıktan sonra, lütfen sitenizi Google'ın arama sonuçlarında yeniden değerlendirilmesi için gönderin.

Bu sorunun nasıl çözüleceği ile ilgili başka sorularınız varsa lütfen destek için Web Yöneticisi Yardım Forumumuza bakın.

Saygılarımızla,

Google Arama Kalitesi Ekibi

yardım lütfen.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bana da geldi bir süre önce aynısından. Sitenizden ilgisiz bir siteye link çıkışı verdiyseniz bunu satış olarak düşünüp pr cezası getiriyorlar. Linki kaldırıp bu mesajda yer alan değerlendirme formunu doldurmanız gerekir. Ben aynı şekilde yaptım, başvuru yaptığım gün site pr si geri geldi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5