İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Domain Parking?

erdjan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba Arkadaslar ;

Google Domain parking etmek icin kollari sivadi veya yayina basladi mi?

Bir bilginiz var mi? yoksa beni mi yanlis anladim..

Tesekkurler

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
evet benim paneldede "Etki Alanları İçin AdSense" olayı çıktı

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
gerçi sedo da google a çalışor ama potansiyel hoşlarına gitmişse kendileri atağa geçmesi normal:D gerçi hiti olana zaten para var niye öldürelimki siteyi diyenlerde olucak vay be yine biz 10 ar bin toplıyacaz diyenlerde:D

JaBaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google adsense Etki Alanları İçin AdSense adında yeni bir reklam programı çıkarmış. Adında anlayacağınız gibi parkda tuttuğunuz domainlerinizde reklam yayınlayabiliyorsunuz.
Hemen bir domainimi parked’a çıkarttım ve sizin için denemeye çalıştım . Tam olarak deneyemesemde hoşuma gitti öncelikle parked’a çıkaracağınız domaininizi sözleşmeyi kabul ederek adsense hesabımıza ekliyoruz. En fazla 100 domaine izin veriyor. Ekledikten sonra CNAME, adres gibi bir takım ayarlar istiyor. Cpanel kullanıyorsanız hosting firmasına mail atarak size verdiği değerleri girmesini isteyebilirsiniz eğer plesk kullanıyorsanız DNS kısmından bu işi halledebilirsiniz.
Domainin ayarlarını yaptıktan sonra siteniz adsense tarafından doğrulanıyor ve artık o sitede reklamlarınızı yayınlamaya başlayabilirsiniz.
Gördünüz gibi panelinizden reklamlarınızın sitilini düzenleyebilirsiniz.

etkibv0.png

Kaynak : Etki Alanları İçin AdSense

Noite

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İsimtescildeki domainimin birini deneme amaçlı ekledim. Başladı reklam gösterimine ama anlamadığım gösterimemi kazanıyoruz yoksa reklamlara tıklama başına mı? Çünkü adsense raporlarda Etki alanı için Adsense kısmında tıklamayla ilgili bir bölüm yok. Sadece gösterim sayıları yazıyor. Bilgisi olan var mı?

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
İsimtescildeki domainimin birini deneme amaçlı ekledim. Başladı reklam gösterimine ama anlamadığım gösterimemi kazanıyoruz yoksa reklamlara tıklama başına mı? Çünkü adsense raporlarda Etki alanı için Adsense kısmında tıklamayla ilgili bir bölüm yok. Sadece gösterim sayıları yazıyor. Bilgisi olan var mı?

arkadaşın dediği gibi çok garip bir sistem

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
samimi sormadığını biliyorum ama bilgi için bey yinede koyayım :) çünkü benim mp3 kelimesi geçen bir domainimle anlam veremediğim lyrics kelimesi geçen bir domainim alttaki nedenlerden dolayı onaylanmadı.sağlık olsun.

Alanım neden reddedildi?

Alanları, Alanlar için AdSense ilkelerine uygunluklarına göre elemeye tabi tutmak üzere, bir otomatik uyarılar ve el ile incelemeler birleşiminden yararlanıyoruz; bu ilkeleri ihlal ettiğine inandığımız alanları reddedebiliriz. Reddedilen alanlar, Alanlar için AdSense ürününe katılmaya uygun değildir.

Program ilkelerinde belirtildiği gibi, Alanlar için AdSense programına katılmak üzere bildirilen alanların URL'sinde bazı terimler bulunamaz. URL'deki terimler aşağıdakilerden herhangi birini içeremez veya bunlardan biriyle ilişkili olamaz:

* uygun-değilgrafi, yetişkin veya erişkin terimleri. Bu terimler, çıplaklık, kısmen çıplaklık, cinsel imgeler/davranışlar, cinsel çağrışım/grafik öğe veya küfre yönelik veya bunları öneren tüm terimleri, yalnızca bunlarla sınırlı kalmaksızın içerir.
* Şiddet içeriği, ırkçı dil veya bir kişiye, gruba ya da organizasyona karşı nefret ifadesinin herhangi bir biçimi
* Aşırı küfürbazlık
* Yasadışı uyuşturucu maddeler ve uyuşturucu madde aletleri
* qumarla veya qumarhanelerle ilgili içerik
* Ateşli silahlar, cephane, sustalı, kelebek bıçak, muşta gibi silahlar
* Bira veya sert alkol
* Tütün veya tütünle ilgili ürünler
* Reçeteli ilaçlar
* Yasadışı veya başkalarının yasal haklarını ihlal eden etkinlik tanıtımı.
* Trajedilere veya diğer hassas güncel olaylara göndermeler
* Yasadışı, yasadışı etkinlikleri teşvik eden, diğer kişilerin yasal haklarını ihlal eden herhangi bir başka terim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi