İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İpucu Google dostu makale nasıl olur?

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
2 Haziran 2016
Mesajlar
788
Reaction score
112
Konum
Hatay
Sitenizin "Google" da yükselmesi için olmazsa olmaz şart; kaliteli makaledir. Sitenizin arama motorlarında yükselmesi her makale ile mümkün değildir. Yazılacak olan makalenin arama motorları kriterlerine uygun olması gerekmektedir.

Google dostu makale nasıl olur?

Makale yazarken öncelikle dikkat edilecek hususlar şunlardır:
  1. Başlık ilgi çekici olmalıdır
  2. Konu insanlara fayda sağlayıcı formatta olmalıdır
  3. Konu içeriği anlaşılır ve özetleyici olmalıdır
  4. Kesinlikle özgün yazı olmalıdır
seo-uyumlu-makale.jpg

Makale yazarken mutlaka bir anahtar kelime ya da anahtar kelime öbekleri çerçevesinde yazılmalıdır. Başlık mutlaka anahtar kelimeyi içermelidir. Başlığınızı belirledikten sonra, ,ilk yüz kelimelik paragraf içerisinde bir adet anahtar kelime kullanmanız gerekiyor. Daha sonra yazının tamamında belirli aralıklarla %2,5-3 arasında anahtar kelime kullanabilirsiniz.

Yazınızı sonlandırırken son yüz kelime içerisinde de mutlaka anahtar kelimenizi kullanmalısınız. Artık yazınız tamamlandı, şimdi uygun yerlere konu ile alakalı resimler eklemelisiniz. Resimlerin altına mutlaka ama mutlaka açıklama yazın. Hatta bu açıklamaya anahtar kelime de kullanabilirsiniz.

Bu kriterlere uygun şekilde yazılmış bir yazı," google dostu makale " olarak tamamlanmış olacaktır.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst