İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google double

B

besiktaslim

Misafir
arkadaşlar tam anlamıyla bilen varmı bu adsense reklamını sayfama 2 defa yerleştiriyorum bu kurallara aykırımıdır bilen varmı ??

googleda sadece reklam önizlemesinde şunu buldum

Google Adsense' Alıntı:
Not: Lütfen her sayfa için tek bir reklam biçimi seçin

Lütfen demiş bu bir zorunlu lütfenmi yoksa bir önerimi çözemedim.., sayfa bitmek üzere bunuda ayarlayıp kodlamayı bitirmek istiyorum.
herkeze kolay gelsin

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Ehuehue Onların ricasıda emir oluyor genelde. Dolayısıyla 1 tane koyman gerekiyor. Fakat az once yabancı bir sitede 2 tane google reklamı gordum. Benimde aklıma gelmisti bu konu..
Baslıgı actıgın iyi oldu :) Gerci ben adsense kullanmıyorumda sizleride dusunmuyor değilim :)

mavilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben mail attim cevap geldi olur dediler.3 tane koyabiliyoruz farklı boyutlarda...

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyi ki sordun bu soruyu beşiktaşlım bende baya zamandir düşünüorudum bu konuda başka sitelerde uc tane bile reklam var farklı boyutlarda tabi

B

besiktaslim

Misafir
Her web site sayfasında çoklu reklam birimleri gösterilebilir,
yanlış anlamış olabilirim ama-> farklı boyutlarda reklam eklerseniz ekleyin

fakat hiçbir reklam birimi diğer reklam biriminde yer alan reklamı içeremez. Tek bir sayfada iki veya daha fazla aynı reklamın gösterilmesi çifte gösterime girer ve Google tarafından desteklenmez.
reklam kutuları aynı reklamı gösterise google bunu desteklemez clickler sayılmaz diyor heralde öyleyse gene iyi :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar şimdilik 3 taneye kadar reklam koyabiliyorsunuz adsense reklamı. aynı zamanda farklı bannerlarda da farklı reklamlar çıkıyor. yani 1. bannerda çıkan reklam 2. de çıkmıyor.

mavilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar google sandıgınız kadar katı değil eğer hata yaparsaniz size kaldirin diye mail atiyorlar küt diye hesabınızı kapatmiyorlar merak etmeyin ;)

B

besiktaslim

Misafir
mavilim' Alıntı:
Arkadaşlar google sandıgınız kadar katı değil eğer hata yaparsaniz size kaldirin diye mail atiyorlar küt diye hesabınızı kapatmiyorlar merak etmeyin ;)

sana geldi galiba böyle bişey :) kahveler neden senden anlaşıldı :D

T

türkelit

Misafir
Ben de denedim aynı sayfada 2 adsense reklamını ..birçok sayfada görmeme rağmen bende çıkmadı bir türlü..farklı boyutlarda da denedim farklı kanallarda da denedim.. gözükmüyor bir türlü..sadece arada bir şu transparan banner tipinde olanlardan geliyor..belki günde bir defa ya geliyor ya gelmiyor.

mavilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
besiktaslim' Alıntı:
sana geldi galiba böyle bişey :) kahveler neden senden anlaşıldı :D
Yok daha öyle birşey olmadi olmazda inşallah zaten olacak birşeyde yapmiyoruz.

google' Alıntı:
Google reklamlarını yayınlayan sayfaları sürekli olarak izlediğimizi
hatırlatırız. Web sayfalarınızdan birinin kurallarımızı ihlal
ettiğini görürsek bunu size hatırlatacağız ve AdSense kodunu o
sayfadan çıkarmanızı isteyeceğiz.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beyler farkli tipte olmak uzere 3 tane google reklami koyabilirsiniz,
fakat su varki bu 3 reklamda da ayni anda reklam cikicak diye birsey yok birinde cikar digerlerinde cikmaz ama 3 tane koyabiliyorsunuz ben koyuyorum sorun olmuyor

isteyenler info4php nokta com adresine bakabilir

dedigim gibi 3 tane konabilir fakat ayni anda 3 unde de reklam gostermeyebilirler tamamen var olan ve sitenizin icerigi ile ilgili birsey bu

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bi sayfada aynı reklam 2 kere görünüyorsa yasak diye biliyorum... yanlışda olabilir ama siz genede dikkat edin...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
firar' Alıntı:
arkadaşlar bi sayfada aynı reklam 2 kere görünüyorsa yasak diye biliyorum... yanlışda olabilir ama siz genede dikkat edin...

google'ın sorular kısmında 3'e kadar koyabilirsiniz diyor. yasak değil yani.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
uyaniklik ile alakasi yok bu olayin arkadaslar, deneme yanilma filan ile kavradik olayi, birde 3 olayini burdan tecbureli arkadaslardan duymus idim, ve uygun yerlere koyduk kodlari farkli boyutlarda 3 adet konabilmekte,
isterseniz siz bu sayiyii artirin bakalim ne olcak gorelim

U

uyar

Misafir
sanırım pagerank durumuna göre koyabiliyorsun yani cikiyorsa koyunca dursun yoksa zaten cikmiyor ne yapsanda ben de arkadas gibi kasmistim baya kod mu yanlis falan diye : )

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi