İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google dünya sınırlarını aştı !

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Google dünya sınırlarını aştı !
Internet devi Google, dünyayı uydudan görüntüleyen Earth’tan sonra Google Mars’i devreyi soktu.14 Mart 2006 23:12

Bir numaralı arama motoru Google, dünyanın uydudan çekilmiş görüntülerinin yer aldığı ''Google Earth'' programından sonra, Mars gezegeninin haritalarının görülebildiği ''Google Mars'' hizmetini internet kullanıcılarına sundu.

Google Earth ekibinden Chikai Ohazama, çalışmayı Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ve Arizona Üniversitesi ile birlikte yürüttüklerini belirterek, ''Kızıl gezegen her zaman, dünyadakileri cezbetmiştir'' dedi.

Ohazama, Google'ın elinde, çok ayrıntılı bazı Mars haritalarını internette yayımlayabilecek Google Maps teknolojisini bulunduğunu belirtti.

Google'ın yeni hizmetine ''www.google.com/mars'' adresinden ulaşılabiliyor.

adamlar yakında uzaya gezi düzenlerse hiç şaşaırmayın bu googledne herşey beklenir..

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla google yavaş yavaş uzayıda kapayacak :D Google Acaip büyümeye başladı. HEr çıkışın bir nişi vardır. Bakalım ne zaman düşüşe geçecek. hiç düşecekmiş gibi gözükmüyor ama

Wishmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu Microsoft Yahoo felan biraz sessiz kalıyolar nedense Büyük firmaların bu kadar sessiz kalması fırtına öncesi sessizlik gibi geliyor bana

K

karakter

Misafir
Wishmaster' Alıntı:
Bu Microsoft Yahoo felan biraz sessiz kalıyolar nedense Büyük firmaların bu kadar sessiz kalması fırtına öncesi sessizlik gibi geliyor bana

Şu saatten sonra onlardan bi durum çıkmaz artık

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
google bence cıraracagı projeler belli ve ziyaretcinin ilgisini cekecek şeyler + maddi yönden pahalı projeler googşle bu rsike giiryor işte tutmassa milyonlarca $ zarar girecegini ama yahoo ve msn bu riske girmiyor.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar şu gün istese Microsoft google'ı bitirebilir. Biraz mantıklı yorumlar yapalım lütfen. Karakter arkadaşım onlardan bi durum çıkmaz diyorsun güzel de demişsin ama dünyadaki insanların %85i hala explorer kullanıyor. www.google.com adresine microsoft 3 sn gecikme koysa kimin haberi olur? :) site yavaşladı der bırakırsın. google da o zaman microsofta dava açar diyenler olacaktır gerçi benim söylediğim çok uçlarda bi örnek oldu.

bunun gibi 150 metodu var bu işin. google aşırı şişen bir balon bence. esnek gözüküyor patlaması zor. ama gerçek değerine 5 sene içinde kavuşacağına inanıyorum. şu an biraz uçuk.

ilk çıkan telefonlar gibi düşünün 1 milyardan başlar 300 milyona düşer. alakayı kurmak için çok zeki olmak gerekmez.

60-70milyar$ deniliyor google için. bu tamamen abartma bir rakam. şirketin bu şekilde devam ederse 50 sene sonra ulaşacağı değerler onlar. Borsadaki şirket değeri gerçekleri yansıtmaz. Önemli olan google'a 10milyar$a alacak adam çıkar mı bunun tespitidir? ha çıkarsa aklına şaşarım. 10milyar$ reklam 5milyon$ da ARGE yatırımı ile 10 adet google kurulabilir.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
unutmadan dünya sınırını aştı dediğiniz hizmetleri 2000yılından beri veren firmalar mevcut. Google'da ararsanız çıkıyor :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5