• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

sohbet odaları

Google, Facebook ve Twitter'a alternatif olarak Shoelace'i çıkardı

KaRNeC

Müptela
Bilgiler
Katılım
4 Ekim 2002
Mesajlar
2,836
Reaksiyon
266
Puanları
38
Şube
Kahramanmaraş
252 Aydır Üye
Teknoloji devi Google, yakın zaman önce Google Plus’ın fişini çekmişti. Google şimdilerde yeni bir sosyal medya ağ üzerinde çalışıyor. Shoelace isimli bu platform, etkinlik odaklı yeni bir sosyal ağ olma özelliği taşıyor.
Günümüzde Twitter, Instagram, Facebook gibi birçok popüler sosyal ağ bulunuyor. Bazı sosyal ağların kullanıcı sayısı 2 milyarı geçmiş durumda. Google, sosyal ağ pazarında tutunmayı birkaç defa denedi ancak beklediği ilgiyi bir türlü bulamadı. Şirket en son Google Plus‘ın fişini çekmişti.
Bilindiği üzere insanlar; iletişim, eğlence ve bilgi amacıyla sosyal ağları kullanıyor ve ilişkilerini / iletişimlerini sosyal ağlar üzerinden online olarak sağlıyorlar. Google ise bunların aksine insanları buluşmaya, sosyalleşmeye, gerçek hayatta bir şeyler yapmaya davet etmeyi amaçlıyor. Şirket bu misyonu destekler nitelikte yeni bir ağ üzerine çalışıyor.
google-shoelace-nedir.jpg


Shoelace Nedir?
Google tarafından oluşturulan Shoelace, etkinlik oluşturma ve yönetme platformu olarak faaliyet gösterecek. Google tarafından geliştirilen Shoelace adlı etkinlik oluşturma platormunun başarılı olması için teknoloji devi, bu günlerde yoğun bir çaba sarf ediyor. “Facebook Etkinlikler”e rakip olacağı düşünülen Shoelace, ilgi görecek gibi duruyor. Uygulama oldukça sade tasarlanmış ve kolay bir kullanıma sahip. Bu arada belirtmekte yarar var; Shoelace, içerisinde detaylı, özet ve büyük bir haritayı da barındırıyor.

Shoelace Bünyesinde Neler Var?
Shoelace, etkinlik oluşturmanın yanı sıra şimdiden farklı birçok özelliğe sahip. Uygulamada genelliğin yanı sıra ilgi alanına göre sınıflandırma bulunuyor. Uygulamanın içerisinde yer alan haritada bir bölgede katılmak istenilen etkinlik kolayca filtrelenebiliyor. Ayrıca bu etkinliğin takibi de sağlanabiliyor.

Shoelace’te üyeler kendi etkinliklerini de oluşturabiliyorlar. Bu sayede ve basit kullanımı nedeniyle birçok insan hem tanıdığı kişilerle hem de tanımadığı kullanıcılarla etkinlik planlayıp keyifli anlar yaşayabilecek.

Uygulama Test Aşamasında
Uygulama test olarak denemelerini sürdürüyor. Bu arada uygulamayı kullanmak için yani Shoelace’e katılabilmeleri için özel bir davet kodu gerekiyor. Hatırlatmakta yarar var; Google, davet koduyla üye kabul etmeye yönelik bu stratejiyi Google Plus kurulduğunda da uygulamıştı.

Shoelace, Android cihazlarda Android 8.0 ve üstü, Iphone cihazlarda iOS 11 istiyor. Test aşaması süren uygulamaya şuan sadece New York lokasyonundan ulaşılabiliyor. Diğer bölgelere ve tüm dünyada kullanıma ne zaman geçileceği şimdilik bilinmiyor.

Google’ın Sosyal Ağ Denemeleri
Aslında bu çalışma Google’ın sosyal medya platformu oluşturma yönündeki ilk çalışması değil. Yıllar içinde birçok sosyal ağ denemesi olan şirket genelde pek başarılı olamadı. Yakın zaman önce Google, Area 120 ve Schemer adlı uygulamaları da denedi. Ancak Schemer istenilen sonucu vermedi ve durduruldu. Ancak şuan test sürümünde olan Shoelace’de, Schemer’in birçok özelliği bulunuyor.

Kaynak: https://www.brandingturkiye.com/googlein-yeni-sosyal-agi-shoelace/
 

elviopowell

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
24 Ocak 2019
Mesajlar
55
Reaksiyon
8
Puanları
0
Şube
England/Marylebone
53 Aydır Üye
İngiltere'ye döndüğümde bakarım giriliyor mu diye. Çok çok başarılı bir konu olmuş. Daha çok böyle konular bekliyoruz, başarılar :)
 

myakut

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
27 Aralık 2018
Mesajlar
32
Reaksiyon
3
Puanları
0
54 Aydır Üye
Masaüstünde de giriliyor mu? yani facebook gibi hem mobil hemde uygulamalı mı?

---- Önceki mesajınıza ilave bir mesaj daha yazdınız ----

Ek: inceledim E-ticaret siteleri içinmiş, mağaza açma vs sosyal hesap ile ilgisi yok :)
 
Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst