İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Gösterim Sayınızı Arttırın.

bomonti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Normalde backlink sayısını artırma sürekli güncel özgün yazı girme gibi genel kurallarla site gösterim sayısını artırmaya veya google da ön sıralara çıkmaya çalışılıyor. Bunları yapmadan önceden mevcut sitenizin durumunu kontrol etmekte fayda var. Farkında olmadığımız DNS, Sunucu kesintisi veya Hatalı URL gibi özellikle 404 hatası ile sitemiz gerileyebilir. Ben yazımda Google web master tools üzerinden nasıl URL hatalarının giderileceğini anlatmaya çalıştım. Daha önce formda google sayfa gösterimim düşüyor diye bir başlık açmıştım. Problemin sitemap eklentisi ve tema scriptindeki bir syntax hatasından kaynaklandığını bu tools üzerinden takip ettim. Hata html/feed olması gereken yerlerin boot tarafından htmlfeed olarak algılanmasıda olmuş. Yazıyı görseller yüzünden buraya koyamadım.
Detaylar...

altayis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler. ilk önce sitenin barınacağı firmayı iyi seçmek gerekir. sonra bu dedikleriniz...

bomonti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
rica ederim . Google sitemle ilgili manual bir işlem yapılmadığını bildirdi. Dalgalanma, algoritma değişikliği vs gibi sebebler de olabilir diye önceki başlığıma bir cevap gelmişti. Son çare gördüğüm 404 hataları düzeltmek idi. Normalde Google 404 hatalarının site performansını etkilemeyeceğini belirtmiş ancak gördüğüm kadarı ile de bu böyle değil :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5