• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

sohbet odaları

Google grupları ayarları 6 Mayıs 2019'dan itibaren değişecek

yasintekin

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
30 Aralık 2018
Mesajlar
160
Reaksiyon
54
Puanları
0
Şube
İstanbul
54 Aydır Üye
Eski Rumuz
YsnTKN034
Google'dan gelen bir mail ile anladığım durumdur. Buna göre 6 Mayıs 2019'dan itibaren Google grupları ayarları değiştirilmeye başlanacak.
Gelen mail şöyle:

Değerli Google Grubu sahibi veya yöneticisi,

Google Grupları'nın ayarlarında yapacağımız bazı değişiklikleri bildirmek istiyoruz.

Sizlerden gelen geri bildirimlerden hareketle, Google Grupları'ndaki ayarları 6 Mayıs 2019'dan itibaren güncelleyeceğiz. Bu güncellemeyle, grupların yönetim ve yapılandırmasını sizler için daha kolay hale getirmeyi hedefliyoruz.

Değişiklikler hakkında
  • Çok sık kullanılmayan bazı ayarları kaldırırken, benzer ayarları bir araya getiriyoruz. Ayarlardaki değişiklikler hakkında daha fazla bilgi edinin.
  • Söz konusu değişiklikler 6 Mayıs 2019'da geçerli olmaya başlayacak. Ancak bunların tüm kullanıcılara yayılması 21 Mayıs 2019'u bulabilir.
  • Değişiklikler geçerlilik kazandığında, mevcut grupların ayarlarını yeni deneyimle eşleşecek şekilde otomatik olarak güncelleyeceğiz.
Önemli notlar
  • Bazı grup üyeleri, grup yönetimi özelliklerine olan erişimlerini kaybedebilir. Şu anki ayarlarınıza bağlı olarak, halihazırda belirli grup yönetimi özelliklerine erişebilen bazı grup üyeleri, bu erişimi kaybedebilir. Grup üyelerinin doğru erişim izinlerine sahip olduğundan emin olmak için 6 Mayıs 2019'dan önce gruplarınızı denetlemeniz ve ayarlarda gerekli düzenlemeleri yapmanız uygun olacaktır.
  • Şu an sahibi olduğunuz veya yönettiğiniz grupların ayarları güncellenerek yeni ayarlarla eşleşmesi sağlanacak. Not: Grup ayarlarınızı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
  • 6 Mayıs'tan sonra oluşturduğunuz gruplar, varsayılan olarak yeni ayarlara sahip olacak.
  • Değişikliklerin geçerlilik kazanmasından sonra gruplarınızı denetleyerek grup ayarlarının istediğiniz şekilde olduğunu doğrulamanızı öneririz.
  • Yardıma ihtiyaç duyarsanız, Yardım Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Saygılarımızla,
Google Grupları Ekibi
 
Tüm sayfalar yüklendi.
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst