İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google hakkında önemli birkaç soru.

ozyy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Arkadaşlar merhabalar;

Ben yıllardır ajanslarda çalışan bir tasarımcıyım flash ve xhtml konusunda şuan profesyonelim ve tecrübelerimi artık google dan para kazanmak için kullanmak istiyorum.

Sorularımı yanıtlarsanız çok mutlu olurum.

Google reklamlarında kaç hitli siteler ortalama ne kadar gelir getiriyor?
Hangi kelimeler ve sitelerin gelirleri daha yüksek oluyor?
Benim sitem şu kadar hit alıyor kelimelerim sunlar ve aylık şu kadar kazanıyorum diye örnek gösterebilir misiniz isim vermeniz şart değil sadece bir istatistik yapmak için soruyorum?
Google'dan banlanma nasıl oluyor ne tür hilelerde google adsense hesabını kapatıyor?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

mixcat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
i kere oncelikle ingilizce siten olmasi lazim cok gelir istiyorsan. Ozgun icerikli ve icergi bol olan site gerekir. Bu tanima uygun siteler cok hit alir, cok hit alan sitede ki reklamlara tiklanma orani yuksektir.

Benim tecrubelerime gore, host, sigorta-bankacilik, turizm en cok gelir getiren temalardan bir kaci.

25 e yakin domainim var, bi kismi sadece bosta duruyor (ilerde muhtemel projelerde degerlendirilmek uzere), yayinda olan site gorunumunde 10 sitem var. Bunlardan 4 tanesi yuksek hitli ve geliri iyi sayilabilecek durumda...

Google'a kesinlikle hile yapmamalisin. Kendi reklamlarina tiklamak, tiklatmak , herhangi bir mecrada reklamlarina tiklanmasi ricasinda bulunmak tammen kurallara aykiri. Daha detayli bilgi icin google kurallarini okumalisin.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Hit sağlanması en zor olan kategoriler çok para kazandırır. Falanca firmanın reklamları tık başına 10 $ verir belki ama sitene legal yollardan sokabileceğin maximum kişi sayısı 15-20 olur. Hepside tıklamaz tabiki reklamlarına. Video sitesi belki tık başına 0,3 verir, ama yüzlerce kişinin tıklaması söz konusudur. Olay bundan ibaret, karar sizin..

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle para kazanmak amacli site yapim nasil cabuk en cok kazanirim diyerek ise girismeyin, eninde sonunda zararli cikarsiniz verdiginiz emek bosa cikar.

Hakim oldugunuz konuda güzel bilgiler iceren bir site acarak da zamanla iyi para kazanabilirsiniz.

Kimse gelip de bu kelimede su kadar kazaniyorum diye söylemez, ortalama bile bisi söylemez.
Dedikleri gibi ing olarak kazanciniz daha yüksek olur ama o da ingilizceye hakim ve yine özgün bir site yapiyorsaniz.

Kredi, banka, emlak konusunda sadece ingilizler degil dünyadaki tüm webmasterler ugrastigi icin oradan hit almaniz ve kaliteli isler üretmeniz cok cok cok zordur. Zaten google'da bu konularda hit cekmeniz bile 1 yili asabilir.

Bildiginiz bir konuda güzel bir site acin gelistirin, icerik ekleyin zamanla hiti de geliri de artacaktir.

Ama bugün site yaparim 1 ay sonra ayda 500 ytl kazanirim gecinirim gözüyle bakmayin. Bu ay kazanirsiniz diger ay kazanamazsiniz.

Ha sunu da unutmayin actiginiz yeni siteler zaten öyle de böyle de google tarafindan sevilir basta hit gönderir ama sonrasi ayni sekilde devam etmez.

Hile yapmayi da denemeyin google'dan banlandiginizda bi kac kurus icin bunu yaptiginiza pisman olursunuz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5