İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google için kapatma talebi !

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ancak sayfanın sonuna sitenin google tarafından desteklendiği yazılmıştır.
Bunu Google bu siteyi destekliyor, arkasındaymış falan gibi algılayabilmek ancak internette birşey ararken klavyede her tuşa bastıktan sonra kafasını kaldırıp o harf ekranda çıkmış mı diye gözlüğünün altından bakan modellerden birinin yapabileceği bir iş. 16 yaşında, bilgisayar kullanan bir çocuğa sorsalar durumu ve ne yapılması gerektiğini açıklardı. Böyle abuk subuk işler yaptıklarında gerçekten kapatma gereken durumları da sulandırmış oluyorlar.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
osahin nerden biliyorsunuz ki sana mail yoluyla google ile iletişime geçtiklerini belki farklı yollarda denenerek iletişime geçilmiştir ve sonuç alınamamıştır. Olamaz mı olur...

"google tarafından destekleniyor" lafı da buradan kaynaklı söylenmiş olabilir.

Osahin şunu da hatırlatmak isterim size çünkü " Google' a dava açmak" kelimesini kullanmışsınız. Ne yani bazılarına dava açılabilir bazılarına dava açılamaz gibi bir durum mu var !

Hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz. İsteyen istediğine dava açabilir, eğer bir suç görüyorsa. Bunu kimse YADIRGAYAMAZ.

Burada asıl tartışılması gerekenleri söyledim. Ama hala "gericiliktir vs..." gibi suçlamalar yapılmakta.

Bumudur Atatürkçü düşünce sizce ? Evet, budur !

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiç bir şey olmaz googleye . Google internette devletin güvenlik bölümlerinin bilgi toplamadaki en büyük kaynağı . Youtube gibi olmaz öyle bir durum olursa anında açarlar geri.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Hayır suç konusunda hemfikiriz yagmayok, ancak ciddi bir şirkete karşı birşeyler söyleniyorken en azından işin içinde olan bizler konuyu farklı boyutlara çekmemeliyiz.
Siz inanıyorsanız google' a avukat yolu ile yapılan başvurunun sonuçsuz kalacağına elbette söyleyecek bir lafım yok. Bana versinler gerekli desteği ben çözeyim o halde bu olayı.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

büyük konuşma derim :p youtube içinde söyleniyordu ama kapandı.

Google sadece arama hizmeti veren bir kuruluştan cıktı ekonomiyede katkıda bulunan bir site oldu.

Kapanma işlemi davanın acılacagı hakim veya savcıya kalmış eger savcı bir dilekce ile durumu google türkiye temsilcilerine iletir ve google var olan siteyi kapatırsa kapanmadan sorun düzelir.

Ama savcı bilgi vermez ve direk uyarılmadan işlem yapıp kapatma işlemi yaparsa site geçiçi bir süre kapalı kalır. Avukatların itirazı ve gerekli düzeltmeden sonra site acılır.

Amaki bu tür davaları acanlara sesleniyorum. Ulu önce Mustafa Kemal Atatürke hakaret edilmesi herkesi kızdırır ve üzer. Neden bir günde su site pkk yandaşlıgı yayın yapıyor gerekcesi ile suc duyrusunda bulunmuyorlar. Benim kızdıgım şeyde buu türkiyeye zarar veren bir çok şey yapılıyor onlara nedne bu kadar hassas davranılıyor.

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yagmayok, kesinlikle haklısın, sadece o sayfa için dava açılsın, o kişi bulunsun, yargılansın, kanuna göre idam edilmesi gerekiyo idam bile edilsin ses etmem.
ama kalkıp, pire için yorganı yakmaya kalkarlarsa o zaman karşı durmak hakkımdır. osahin ve benim söylemek istediğimiz konu budur.
ayrıca, google adwords reklamlarının olduğu siteler ve google.com aramalarımı göz önünde bulundurup benim ne halt ettiğimi biliyorsa ve yeni çıkaracağı davranışsal reklam bilmemnesi gibi bir teknolojiyi bile geliştirmişse, bu siteye o yazıyı yazan kişiyi hayli hayli biliyordur. mesele gidip sormaktan ibaret. ADD buna bile tenezzül etmemiş demekki.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
youtube.com ve video.google.com nasıl kapatıldı ise tüm google'da kapatılabilir.
youtube, atatürke hakaret içeren videoları içinde barındırdığı ve silmediği için kapalı; google için de aynısı olur.

Biz eşek değilsek bir darbe de biz vururuz google'a; adsense ve adwords hakkında.
Yönetemiyorsan, güç sende değildir.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
youtube.com ve video.google.com nasıl kapatıldı ise tüm google'da kapatılabilir.
youtube, atatürke hakaret içeren videoları içinde barındırdığı ve silmediği için kapalı; google için de aynısı olur.

Biz eşek değilsek bir darbe de biz vururuz google'a; adsense ve adwords hakkında.
Yönetemiyorsan, güç sende değildir.

bu olayla video ayrı bir şey görüntü olayı ayrı google aramasında cıkıyor demek ayrı bir şey. googlenin verdiği ücretisz hizmette var olan bir şeyde o kişinin hesbaı durdurulur olay biter.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
O deilde bir TÜRK evladı ( ki sanmıyorum ) nasıl Mustafa Kemal hakkında böyle birşey yazar.

Onuda geçtim bu dava süreci başlıyalı baya oldu. Google bunn haberını almasına ragmen Türkler için en değerli insana yapılan bu saygısızlıga hala nasıl göz yumuyor. Onlar ıcın degerlı olan ınsanlara biz bu şekilde bi tutum gerçekleştirsek acaba onların ( google veya başka biri ) davranışları nasıl olurdu çok merak ediyorum.

Artık internet ortamı oyle bir hal aldıkı önüne geçilememekte. Bgun bunu kapatırsın yarın başkası cıkar.

Bunu kapatarak deılde cezalarla daha fazla onune gecılebılecegını dusunuyorum. Hem yapana hem izin verene ( google,Host şirketi,Alan adı saglayıcısı ...)

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Durdurmuyor ise google'da biter

google bu konuda kendini riske atmaz ama bunlar aslında oyun türkiyenin önünü kesmek için türkiyenin en zayıf noktasından vurup türkiyenin taviz vermesini istiyorlar. "bakın türkler batılı olamaz islam ülkeleri gibi sansür ve kapatıyorlar" gibi sözleri söylemek için zemin hazırlıyorlar.

Youtube video olayıda aynı silindi yenisi yapıldı bunu engellemek zordur. eger birinin zihniyeti bozuksa herşey yapar bu dini biel alay konusu eder o yüzden ya interneti kople kapatmadan bu tür olayla düzelmez sadece türkiye degil dünyada oda imkansızın imkansızı.

her devletin kendi kurucusu kendine göre en iyisi diger ülke kurucuları kötüdür. o yüzden her ülke senin deger verdiğin kişilere saygı göstermez cünkü onun için bir degeri yoktur.

şimdi abd kuran kişiye biri böyle yapsa ne tepki verirsin gülüp gecersin.. işte yabancılarda bizim bu olayalda öyle yaptıgı sürece bu tür olaylar azalmaz.

son_nefes63

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteyi yapana bişey yapamazlar zaten illa burası türkiye dedirtecekler.
siteyi yapanı bulsunlar bir temiz dövsünler sonra o siteye onun dayak yemiş halinin resimlerini koysunlar :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5