İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Images'ten faydalanma

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bir sitem var, son zamanlarda google images'ten büyük çoğunluğu Abd olan çok fazla yabancı hit almaya başladı. Ve bu ziyaretçiler siteme hit kazandırmaktan başka hiçbir fayda sağlamıyor.

Sizce bu durumu nasıl lehime çevirebilirim, nasıl fayda sağlayabilirim?

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
js ile konuya yeniden yönlendirip çerçeveyi kaldırt
forumda detay vardı

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
reklam konusuna girmemişsin ama adsense veya benzeri bir şeyi kullandığını varsayaraktan; breeze in bahsettiğini uygulaman bir parça fayda sağlar.

<script type="text/javascript">
<!--
if (top.frames.length!=0) { top.location=self.location; }
-->
</script>

bunun dışında ziyaretçiyi kazanma açısından diyorsan, bu sitenin konusuyla ilgili bir başka site kur ve ziyaretçiyi oraya da gitmesine olanak sağla çünkü resme baktıktan sonra kişi ya sayfayı kapatacak ya başka sayfaya gidecek. ya da sitede ilgilendiği şeyden daha fazla içerik olmasını sağla ki sitede gezinsin. gezinen kullanıcı bulursan ve reklam alırsan faydası olabilir sanıyorum.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu konuda bende yardm istiyorum imagesten gelen kullanıcıları nasıl sitenin içerikdeki o sayfasına yönlendirebiliriz?

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Öneri ve görüşleriniz için teşekkürler.

Kodu 2-3 saat önce ekledim, çerçeve gidiyor, direk sayfa açılıyor. Şimdiden sayfa gösteriminde ve reklam tıklarında bir miktar artış var. Öbür türlü resimi alan ziyaretçi siteye bir daha dönüp bakmıyordu.

Peki bu yöntemden google images index'ime bir zararı olurmu?

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
google images in şöyle bir olumsuz tarafı var. mesela sık aranan bir kelimede yükseliyorsun. biri web sitesine eklemek için arama yapıyor o şeyi. senin siteyi buluyor. senin resmini kendi sayfasında gösteriyor. bu sefer google o kişinin (kişilerin) sitesi (sitelerini) gezdiğinde o resmin sonuçlarında o sayfaları verebiliyor. yani google-images hitleri çok uzun süreli olmuyor ne yazık ki.

onun için mümkün vakitte olabildiğince faydalanmaya bak.

ek olarak; arama motorlarının js yönlendirmelerine pek sıcak bakmadığı sanılıyor. ancak ciddi anlamda bir ispat veya kural yok.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Evet, dediklerinize şahit olmuştum. Örneğin "Dharma" aramasında google images'te ilk sıra benim sitem çıkıyordu ve 1 aya yakın sağlam hit almıştım, daha sonra arama sonucu aynı resim başka site olarak değişti...

Görüşleriniz için teşekkürler...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
evet cok degişken oluyor kısa vadeli 2-3 kelimedeki resimlerde cok güzel hit alıyordum bir anda kayboldu :) yönlendirmeyi bend eyapmıştım sitemi frame de actırmama kodu ile ama gec kalmıştım şimdi ise 3-4 tane ancak geliyor.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
reklam konusuna girmemişsin ama adsense veya benzeri bir şeyi kullandığını varsayaraktan; breeze in bahsettiğini uygulaman bir parça fayda sağlar.

<script type="text/javascript">
<!--
if (top.frames.length!=0) { top.location=self.location; }
-->
</script>

bunun dışında ziyaretçiyi kazanma açısından diyorsan, bu sitenin konusuyla ilgili bir başka site kur ve ziyaretçiyi oraya da gitmesine olanak sağla çünkü resme baktıktan sonra kişi ya sayfayı kapatacak ya başka sayfaya gidecek. ya da sitede ilgilendiği şeyden daha fazla içerik olmasını sağla ki sitede gezinsin. gezinen kullanıcı bulursan ve reklam alırsan faydası olabilir sanıyorum.

Bu kodu nereye eklemeliyiz? örneğin 4images scripti

ticaretim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Eğer adsense üyeliğiniz varsa adsense reklamları iyi para kazanmanıza yardımcı olabilir diye düşünüyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5