İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google ın okunus Meselesi

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hah işte burada tartışın durun. türkçe kullanımı önemli tabii.

açılan bazı konularda konuya bir gün sonra bir bakıyorum 4. sayfa olmuş 4 sayfa okuyorum konuyla ilgili hiç bir şey yok. silmeye kalksam mesajları insanlar kızıp küsüyor, her birinin alakasız olduğunu yazma kalksam zamanıma yazık değil mi? biraz da diğer insanları düşünmek lazım.

bu konu çok güzel olmuş, çok sağolun.

saygılar..

O

OLTA

Misafir
ya millet iyimisiniz siz

gogıl yada gogle diye okumanın Türkçe'yi kötü kullanmakla alakası yok tamam mı...
herkes'i herkez yazmakla hele hiç ilgisi yok...

Türkçe yazıldığı gibi okunur. Herkes ingilizce okunuşunu da bilmek zorundan değil...
yazar www.gogle.com --> google amca onu yönlendirir kendi adresine...

siz ilk önce TDK'nin nasıl okunduğunu öğrenin (sözüm meclisten dışarı, örnek verdim)

TeDeKa değil TeDeKe

T

tahtakale

Misafir
ÖSS sınavına girecek olanlar;
19 Haziran Pazar günü, Türkçenin nasıl yazılıp nasıl okunduğunu ve herkes ile herkez arasında ki fark yüzünden nasıl sıfır alınacağını görecekler.

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tahtakale' Alıntı:
ÖSS sınavına girecek olanlar;
19 Haziran Pazar günü, Türkçenin nasıl yazılıp nasıl okunduğunu ve herkes ile herkez arasında ki fark yüzünden nasıl sıfır alınacağını görecekler.

+1
sadece öss olsa cok ii, is hayatında calisacak olanlar herkez yazınca herkes i ifade etmek isterken sözleşme işlerinde olsun resmi işlerde olsun o zaman çok daha iyi kavrayacaklar olayı...

cunku hızlı yazımdan kaynaklanan hata baska bir sey, bilinmediğinden yapılan bariz yanlışlıklar başka bir sey...

W

w0w

Misafir
drstranger' Alıntı:
+1
sadece öss olsa cok ii, is hayatında calisacak olanlar herkez yazınca herkes i ifade etmek isterken sözleşme işlerinde olsun resmi işlerde olsun o zaman çok daha iyi kavrayacaklar olayı...

cunku hızlı yazımdan kaynaklanan hata baska bir sey, bilinmediğinden yapılan bariz yanlışlıklar başka bir sey...

Ben bunu "L" harfini büyük yazan arkadaş içinde düşünüyorum. IRC de chat yaparken bende bir ara bağımlılık yapmıştı çok zor bırakmıştım. İşin önemini kavricaklar elbet hayat iyinet forumdan ibaret değil. İşe girdikleri zaman "Herkez böyLe kabuL etmeLi" yazarsa kağıda ve amiri/üstündeki kişi o kağıdı çalışanlara gösterirse düşüceği durumu düşünemiyorum bile :)

A

altar

Misafir
cpa' Alıntı:
Ayrıca altar burada bana çaktırmadan laf sokmaya çalışmışsın ama o yazılarımın altındaki 3 nokta imzamın 3 noktası. Eskiden orada bir url vardı fakat bazı kendini bilmezler yüzünden kaldırıp 3 nokta koydum. Sanırım bu açıklama yeterli olmuştur.

sen dikkatimi bile çekmedin, forumda bazı veletler var;

merhaba... ben adsense'e üye oldum..... pin kodum ne zaman gelir?... teşekkürler...

şeklinde yazıyorlar, bu yazı o çoluk çocuk tayfası içindi.

sanal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
drstranger' Alıntı:
biz kelime hatalarından daha dogrusu acele ile yazılmıs, baska bi deyisle "typo" denilen hatalardan söz etmiyoruz burada...

bir kere daha okursan ne oldugunu bulacaksın!

örnek: adsense'ye üye oldum
örnek: herkez
örnek: google'ye

hele herkez lafı daha oncede belirttim, tam manası ile sinir bozucu bi olay...

herkes dediklerimi yapsın (dogrusu)

herkez dediklerimi yapsın

dogru sanılanın asıl anlamı :" her defa dediklerimi yapsın"

+1500
Kısa ve öz yazmışsın.
Kendi dilini bizim kadar hafife alan başka bir millet var mıdır acaba?

B

Bedavalar-Net

Misafir
Valla ben okumadim arkadaslarin yazdiklarini,ben google a gugıl diyorum :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5