İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google İndex Hızımı Artırmak İçin Neler Yapmalıyım?

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Merhaba arkadaşlar;

İnternet sitemin index hızını artırmak için iyinet'te epey konu okudum. Bu konular içerisinde sunucunun önemi, seonun önemi, seo verimliliği gibi bir çok konu da araştırmalar yaptım. Benim sorum bu uygulamardan sonra başarılı olup, olamadığım ile alakalı. İnternet sitemi herhangi bi beklentim olmadan seo vb. konularda öğrenip öğrenemediğimi test etmek için açtım.

Site: www.denizliforum.net
Altyapı: phpBB3
Seo: phpbb3 ile alakalı seo modifikasyonları ( url, sitemap, meta tag vb. )
Alan adı yaşı: Yaklaşık 2 ay

Yukarıda bilgilerini verdiğim sitede eklediğim konular yaklaşık 3-4 günde index alıyor. Google Adsense hesabım 2 Mayıs tarihin de kapatıldı. O günden beri Google Analytics sayfam da ziyaretçi sayılarım hep sıfır. Sayyac üzerinden kontrol ettiğim de ise günlük 40-60 tekil hit yakalıyorum.

Mesela, denizli yöresine ait türküler araması bana göre oldukça geniş bir anahtar kelime. Hemen hemen her forum da bu tarz başlıklara değiniliyor. Bu arama kriterlerinde ilk sayfa 4. sıradayım.

Konuyu çok uzattım galiba ama; google sıralamalarımın iyi olduğu kanaatindeyken çok yavaş index aldığımı düşünüyorum. İndex hızı neye göre artar?
Toplistler vs. etkilimidir. Hiç biryer de sitemi kaydetmedim. Bir tek burada ki ve Denizlispor ile alakalı bir forumun imzasında var. Bana bu konu da yardımcı olur musunuz?

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39

bunların dışında sosyal ağ sitelerine sayfalarını paylaş karşılıksız toplist ve dizinlere ekle fayda görürsün mutlaka

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
@11seconds;

Ping servislerinde sadece site ismi mi yazacağım, yoksa siteismi.com/senicokseviyorum.html diye konu isimlerini mi yazacağım? Daha doğrusu bu ping google arama motorunun sık ziyareti için mi?

@Kıvancefe;

Evet, yaklaşık 10 gündür konuları facebook da paylaşıyorum. Ziyaretçi açısından faydası tabiki var ama index hızı için faydası olduğunu bilmiyordum.

Teşekkür ederim her ikinize de.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Önerim ilk etapta facebook (rss grafiti ile), twitter (feedburner aracılığı ile), friend feed (feed ekleyerek) otomatiğe bağlamak. Sonra ping.fm den otomatik imleme yaptırmak.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
FF ve Twitter kullanmıyordum. Şimdi twitter üyeliğimi açtım, sıra FF'de.

Teşekkür ederim Eif.

Gaddo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Indexlenmesini istediğiniz URL için backlink yaratırsanız süreç hızlanacaktır,fakat zaten sayfalarınızın 3-4 günde indexlendiğini söylemişsiniz bana sorarsanız bu yeterince hızlı:)

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Indexlenmesini istediğiniz URL için backlink yaratırsanız süreç hızlanacaktır,fakat zaten sayfalarınızın 3-4 günde indexlendiğini söylemişsiniz bana sorarsanız bu yeterince hızlı:)

Tam olarak olmasa da almak istediğim cevap aslında buydu. Bugün yazdıklarımı okuyunca yanlış ifade ettiğimi anladım zaten. Google index hızım yeter li diyorsun yani?

Ama yanlış ifadelerim sayesinde de nasıl artırılabileceği konusun da bilgi almış oldum. Teşekkür ederim.

Gaddo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Tam olarak olmasa da almak istediğim cevap aslında buydu. Bugün yazdıklarımı okuyunca yanlış ifade ettiğimi anladım zaten. Google index hızım yeter li diyorsun yani?

Ama yanlış ifadelerim sayesinde de nasıl artırılabileceği konusun da bilgi almış oldum. Teşekkür ederim.

Biri bana her linkimin 3-4 gün içinde indexleneceğini garanti etse aylık 200$ öderdim:) Bence index hızınız yeterli.

İmzanız'da hedeflediğiniz kelimenin "Denizli" olduğunu görüyorum,bana sorarsanız çok genel bir kelime,sıralamada yükselmek zor sıralamaya girseniz bile beklediğiniz faydayı alamayabilirsiniz.Eğer "denizli yöresine ait türküler" kelimesinde 4.sırada iseniz 1. sırayı hedeflesenize,1 ile 4 arasında trafik açısından çok fark olur.Kolay gelsin

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Biri bana her linkimin 3-4 gün içinde indexleneceğini garanti etse aylık 200$ öderdim:) Bence index hızınız yeterli.

İmzanız'da hedeflediğiniz kelimenin "Denizli" olduğunu görüyorum,bana sorarsanız çok genel bir kelime,sıralamada yükselmek zor sıralamaya girseniz bile beklediğiniz faydayı alamayabilirsiniz.Eğer "denizli yöresine ait türküler" kelimesinde 4.sırada iseniz 1. sırayı hedeflesenize,1 ile 4 arasında trafik açısından çok fark olur.Kolay gelsin

Evet hedeflediğim kelime 'Denizli' kelimesi. Kelime elbette çok genel ama sadece 'Denizli Yöresine Ait Türküler' kelimesini hedeflemek daha az ziyaretçi kitlemesi demek olmuyor mu?

Ha en gerçek olanı ise Denizli kelimesi ile sıralamaya girmek. Maalesef 2 ayda 203. sırada olabildim. Denemye devam. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5