İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Karşısında Git Gide Eriyorum???

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Önceden , Site:siteminadi.com yazdığımda 13.100 Sonuç Çıkarken Şimdi 4.800'lere inmiş git gide linklerim siliniyor , Yardım Ediniz.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
korkma , caffeinden kaynaklanıyor
sen yine aynı yerdesindir meraklanma

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
o herkeste olan bir olay eğer ziyaretçinde bir düşüş yoksa takma :) eğer düşüş varsa da güncel ve özgün bir kaç içerik ekleyip eski konularını da biraz editle eskiden senden iyi konumda olanları geride bırakacaksındır :)

me3met

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
bildiğim kadarıyla google zaten sitenizin tüm linklerini göstermiyor site:site.com ile kısıtlı link gösteriyor, sıkıntı değil beklemek gerekiyor ama beklemem derseniz: site haritası yapın ve dizine eklenen urlelerinize bakın sitenizin tüm sayfalarını sitemapa eklemelisiniz.

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
site haritam var ziyaretçilerde çok büyük bir düşüş var.

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Lütfen yardım edin sitem 1.5 senedir açık ama 4 bin indexim var daha 2 ay önce açılmış sitelerin bile 7 binden fazla indexleri var lütfen yardım edin...

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
site haritam var ziyaretçilerde çok büyük bir düşüş var.
index sayısının düşük görünmesi bir çok arkadaşta mevcut.
google'dan sizinle aynı kulvarda yeni sitelerin açılıp açılmadığına bakın eğer sizin çıkış yaptığınız kelimelerde yeni siteler açılmışsa google onları deneme amaçlı öne almıştır dolayısıla siz arka planda kalmışsınızdır.bir süre özgün içeriklerle sitenizi güncelleyin yüzde 99 düzelecektir

T

trgy

Misafir
Heyecan yapma, yaz sezonuna girdiğimiz için zaten herkesin hitleri düşüşte bu 1. etken. 2. etken index sayılarının düşmesi ise önemli değil, önemli olan hit aldığın indexlerin silinmemesi. İstersen 1 milyon index olsun 10 bin tanesi işe yaradıktan sonra geri kalanı işe yaramazdır.

Bazı kişileri anlamıyorum index sayısına çok önem veriyorlar. Çok index = çok hit demek değildir. Elbette mantık olarak çok sayfası olanın kelimelerden daha çok hit alabileceği anlamına gelir ama index sayısı arttıkça diğer alt sayfaların kalitesi düşer.

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Günlük 10000 hiti olan bir sitenin şimdi 800 hiti var... bu kadar düşüşte yani.

T

trgy

Misafir
Filtre'ye girmiş olma ihtimalin yüksek. Biryerde hata yapmış olmalısın ki böyle bir düşüş yaşanmış.

Site adresini söylemeden tam yorum yapamayız.

T

trgy

Misafir
Zaten o pop up açman bile sitenin hitini 1-2k arasında düşürür bu 1. hata.

nok_sid="2609"; nok_cid="2"; nok_pid="1830"; nok_url="www.turkmovo.com";

diye kod fazlalıkları var ve sitemap linklerini daha fazla parçaya ayır.

Backlink aldığını falan inceleyemedim bunlara falan da dikkat etmen gerekli. Site sahibi isen sitede ziyaretçiyi çok tutmaya çalışacaksın pop-up açarak az tutmaya değil. Kısa vadede kazanırsın ama uzun vadede kaybedersin pop-up ile.

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
popup ile alakası yoktur bence , domainimin süresi bitmişti ve forum 6 gün kapalı kaldı o sırada zaten bir sürü domainim silindi.

T

trgy

Misafir
popup ile alakası yoktur bence , domainimin süresi bitmişti ve forum 6 gün kapalı kaldı o sırada zaten bir sürü domainim silindi.

Alakası var, çünkü ziyaretçi pop-up olan yerde durmaz çabuk çıkar bu da google istatistiklerini etkiler sıralamalarda düşersin. :)

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Alakası var, çünkü ziyaretçi pop-up olan yerde durmaz çabuk çıkar bu da google istatistiklerini etkiler sıralamalarda düşersin. :)

evet katılıyorum,google da zaten kullanıcı gözü ile inceliyor siteyi.biz bir siteye girdiğimiz de neye dikkat ediyorsak google da dikkat ediyor.hızlı açılıyor mu,aranılan şey çabuk bulunuyor mu,kullanıcıyı rahatsız edecek bişi var mı vs

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
o popupta google adsense olsaydı belkide adsense den de banlanmıştın
popupa karşı değilim ama en azından belli sürelerde çıksın, her sayfa yenilemede çıkıyor reklam, her defasında tık alıyor. Nasıl bir reklam şirketin var, karşılayabilecek mi o kadar tıkı :p

bence bu olay google ın yeni algoritmaya geçiş sürecinden kaynaklanıyor, 80 bine yakın indeximden nerdeyse hiç birşey kalmadı

turknet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bende de Oldu Bir ara google de bakım var merak etme bişi olmaz 100 1000 olmaz :)

me3met

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
forumlarda sürekli görüyorum bu konuları herkesde oluyor bu sorun

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5