Google keyword planner alternatifi 4 anahtar kelime aracı

Mehmet Budak

Onaylı Üye
Katılım
24 Mart 2019
Mesajlar
57
Reaction score
17
Konum
İstanbul
Google keyword planner iyi güzel de kullanışlılık yönünden biraz sıkıntılı gelebiliyor. Çok detaylı olduğundan bazıları Google keyword planneri kullanırken problem yaşayabiliyor. Ancak Google anahtar kelime aracına alternatif olan siteleri de deneyebilirsiniz. Gayet güzel bu siteleri inceleyerek karar verin. Ücretsiz Google Anahtar Kelime Aracı’nı yakın zamanda kullanmaya çalıştıysanız, "Keyword planner has replaced keyword tool" uyarısı ile karşılamış olabilirsiniz. Alternatiflere göz atmak için bir sebep bu.

Keyword-Tools-1.png


Yukarıdaki mesaj size korku, endişe ya da hayal kırıklığına neden olmuşsa, derin bir nefes alın ve okumaya devam edin!

Hala kullanabileceğin birçok Google keyword planner alternatifi site var, bu yüzden panik yapmanın zamanı değil.

Anahtar Kelime Araştırmanız için 4 Ücretsiz Alternatif
Aşağıda, en sevdiğim anahtar kelime araştırma araçlarından 5'ini ve her birinin yararlarını ve sınırlarını bulacaksınız.

En sevdiğiniz aracı unuttuysam, bu yazının sonunda bir yorum bırakmayı unutmayın!

1. Ubersuggest
Ubersuggest, Google Suggest ve diğer önerilere dayanan ücretsiz bir anahtar kelime aracıdır.

Sezgisel ve kullanımı kolay UberSuggest, hızlı bir şekilde size eklediğiniz anahtar kelime veya cümle ile ilgili yüzlerce anahtar kelime önerisi sunar. Önerebileceğim bu sistem benim de favorilerimden biridir.

Keyword-Tools-3.png


Bu, çok fazla alakalı anahtar kelime önerileri sunmak için mükemmel bir araç olsa da, anahtar kelimelerin seviyeleri ve düşüşü, anahtar kelimenin rekabet düzeyi hakkında bir fikir vermiyor.
Anahtar kelime sorgusunu dilediğiniz kadar yapabilirsiniz ama çok fazla detay vermez.2. SEO Book
WordTracker’ın Anahtar Kelime Aracı’nın sağladığı verilerle desteklenen SEO Book Anahtar Kelime Aracı, WordTracker, Google, Yahoo ve Bing’den gelen günlük trafik tahminleri ve Google Anahtar Kelime Planlayıcı dahil olmak üzere diğer çeşitli anahtar kelime araçlarına bağlantılar dahil olmak üzere birçok veri sunar.

Testlerimde SEO Book, diğer bazı araçlardan biraz daha az anahtar kelime önerisi getirdi, ancak aynı zamanda (daha derinlemesine araştırma yapmak için kullanabileceğiniz) çeşitli araçlara da bağlandığı için hala kullanışlı bir araç.

Keyword-Tools-5.png


Diğer pek çok ücretsiz anahtar kelime aracında olduğu gibi, SEO Book da anahtar kelimeleriniz ile ilgili çalışmalar ve reklamlarla rekabet hakkında bir fikir vermez ve araca erişmek için ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekir.
Diğer anahtar kelime araştırma araçlarına bağlantılar (tamam, bu URL'lere kendiniz gidebileceğinizi biliyorum, ancak bunları anahtar kelime raporunuzda sağlamanız oldukça yararlı!)


3. Bing Anahtar Kelime Araştırma Aracı
6 aya kadar bir arama verisine dayanarak, bu araç, verilerini Bing arama motorundan (tahmin etmemiş olmanız durumunda) çeker. Bing keyword planner Google'a alternatif olabilecek bir hizmet sunuyor.

Anahtar kelimenizi veya ifadenizi yazdıktan sonra, diğer ilgili anahtar kelimelerin bir listesi ve oldukça kafa karıştırıcı olan küçük bir 'trend' grafiğinin bir listesi verilir. Anahtar kelime önerileri şu anda 100 ile sınırlıdır, bu nedenle daha fazla öneri listesine ihtiyaç duyarsanız, Ubersuggest gibi bir araç kullanmanızı öneririm.

Keyword-Tools-6.png


Gerçek, geçmiş arama verilerine göre (Google’dan daha küçük bir örnek de olsa) Rekabet düzeyini göstermez ve araca erişmek için oturum açmış ve bir web sitesi doğrulamış olmalısınız.

4. Google Anahtar Kelime Aracı
Ücretsiz araçlar açısından hala Google'a alternatif olmak mı, bence bu mümkün değil. Google Anahtar Kelime Aracı’ndan Planlayıcı’ya geçiş olsa bile.

Hem alakalı reklam grubu (PPC için) hem de anahtar kelime önerileri içeren yüzlerce teklif sunan Anahtar Kelime Planlayıcı, aylık ortalama arama hacmi, rekabet ve tıklama başına ortalama maliyet (AdWords kullanıcıları için) gibi veriler sunar.

Keyword-Tools-7.png


Anahtar kelime önerilerinin sayısı ve kalitesi açısından rekabet eden başka ücretsiz anahtar kelime araçları olsa da, rekabetçi anahtar kelime araştırması söz konusu olduğunda, hiçbiri Google Planner’a yaklaşamaz bile. Anahtar kelimenin rekabet gücü hakkında bir fikir verir. Sınırlı yanı da Google AdWords hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekir.
 

SebastiHan

0
İyinet Üyesi
Katılım
26 Ekim 2002
Mesajlar
395
Reaction score
85
Konum
Almanya - Flensburg
Teşekkürler. Çok ikrama geçti bu paylaşımınız. Ubersuggest gayet kullanışlı bir araç. Eksikleri olsa da işimi gördü.
 

yasintekin

Onaylı Üye
Katılım
30 Aralık 2018
Mesajlar
160
Reaction score
54
Konum
İstanbul
Teşekkürler. Bana da Ubersuggest'in ücretsiz olması güzel de çok fazla detay vermiyor.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst