İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google muhendisi Matt Cutts ile roportaj - PR

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birkaç soruya cevap

Q: “My sitemap has about 1350 urls in it. . . . . its been around for 2+ years, but I cannot seem to get all the pages indexed. Am I missing something here?”
A: One of the classic crawling strategies that Google has used is the amount of PageRank on your pages. So just because your site has been around for a couple years (or that you submit a sitemap), that doesn’t mean that we’ll automatically crawl every page on your site. In general, getting good quality links would probably help us know to crawl your site more deeply. You might also want to look at the remaining unindexed urls; do they have a ton of parameters (we typically prefer urls with 1-2 parameters)? Is there a robots.txt? Is it possible to reach the unindexed urls easily by following static text links (no Flash, JavaScript, AJAX, cookies, frames, etc. in the way)? That’s what I would recommend looking at.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
sanırım bilinen şey alıntın :) Her gün güncellene sitedeki linkin önemi.. Yüksek prli siteden alınan bir sitenin linki ve indexlenmeye dosyalar..

ama eminim yakında goole bu frame ve flashıda indexlicekdir.VE yine fark atacaktır.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Q: “is bigdaddy tamamen konuşlandırdı? ”
Bir: Benim yazılım altyapıda şimdinin bigdaddya yükselttirdiği her veri merkezine inandığım evet zaman bu hafta sonu

Q: “what’s mozilla googlebottaki hikaye? Şu ne bigdaddy dışarıdayı gönderir? ”
Bir: Benim inandığım evet yani. “googlebot/2.1'in bir kullanıcı temsilciye sahip olan daha eski googleboduyla büyük ihtimalle emekleyen daha azı göreceksiniz +http: //www.google.com/bot.html ”. Bigdaddydan emeklemeye inanırım , altyapı “mozilla/5.0 olan bir yeni kullanıcı temsilciye sahiptir uyumlu; Googlebot/2.1; +http: //www.google.com/bot.html ”

Q: Sizin aldığınız “do san franciscoya seninle emmy? ”
Bir: Nope emmy içeri bir doğrudur kedi; O seyahat etmek gibi doesn’t

Q: Daha fazlaya supplemental sonuçları gösteren sitelerdeki “any yeni sözcük? ”
Bir: Kareli olan şu sitelerden daha fazlaya siteleri göstermek için değişimle dolu olan bir ek geç geçen hafta fakat (başka birkaç gün) hala zamanın birazcığını alabilir indeksdeki ortaya çıkmak için şu için. I’ll nasıl şu sitelerin ortaya çıktıklarını görmek için örnekler olarak insanların verdikleri sitelere gözkulak ol

Q: Rk parameterin kapattığı “is ya da tekrar onu görmek için biz ummalı mıyız? ”
Bir: Ben wouldn’t rk parameteri görmeyi um tekrar bir sıfırdan farklı değere sahip

Q: “what’s bir rk parameter? ”
Bir: Bir parameter o sizin bir google toolbar sorguda görebildiği it’s. Googlenin biraz insan dışarısı şunu tartmıştı , bigdaddy ve daha eski altyapı etcin arasında o pagerankın farklılık gösterdiği canlı pageranktı

Q: “now o bigdaddy dışarıdadır yakında pagerank her zamanın bir yeni ihraç malı var olacak mı? Bizim halen tecrübe ettiğimiz yuvarlama yayınlandığı bigdaddyın deploymentinin dengede tuttuğu ” ve “will? ”
Bir: I’ll şunun hakkında etrafta sor. Orada hafta sonraki çiftin içerisinde pageranksın bir yeni takımını görülebilir yapabilirdiysek aren’t lojistik engel i’ll soruyor. I’d bigdaddy olarak şunu um her yere dengede tut fert adresler için da daha fazla yerleşmekten hoşlandığır toolbardaki değişiklik

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Q: “this datacentre http: //64.2Diğerilerin tümüne 33.185.104/ farklı olarak çalışır. Biraz saat önce henüzü fark et. O dc nerede şeylerin şemasına sığar? O başlıca yapar mı yenice spidered veri? ”
Bir: Keskin g1smdi bakar. O wouldn’t süpriz ben. Bigdaddy sakinleştiği için şu bizi serbest bırakır kadar new/other şeyler

Q: “not bir question…un aldığı çok fazla bir psp! ”
Bir: Biriye bugünü aldım talltroll. Ben ve (mamk) katamarim ve dışarıda dönen bir tutup kaldırdım firmware v1.52'ye sahip ol o. Yükseltebilirdim 2.0 ardından iniş aşağıya 1.5'e yani koşabilirdim , homebrew programlar. Fakat düşünürüm , mamk firmwareyi gerektirir , bir bir yol anlamına gelen 2.5 ya da oynamak için 2.6 yükseltip belki runumd ya da bir benzer programı kullanıyorlar. Hemen eğlenen i’mi söylemek için ona yet geeking çevresinde.

Googlenin önünde bir iyi düşünceyi almayın sizin bize bir genel yolu verdiğiniz q: “canı? ”
Bir: It’s bizdev there’s sizin bağlantı kurabildiğiniz googledeki bir bizdev dept.. It’s bir business/patent/proprietary düşünce i’d zikir o burada ya da blog hakkında o bir yerde. Bir salyangozu yaz mektubu postala da iyi çalış

Q: Sütteki robotun san franda sandıkladığı yapan gümüşdeki boyayan sizin heriflerden tüm ayrıldığınız “did? ”
Bir: Fisherman’s iskeleyle nope that’s tüy. We’re asılı yakın birlik karesini alır

Q: “why siz seosda dikkadınızı çok fazla odaklar mısınız ve güncel özellik web sitesini yapan webmastersde? ”
Bir: That’sı düşünürüm bir sayı ben şahsen çünkü spama bakan zamanımın çok fazlasını harcarım. Sitemaps takım gibi yardımcı olan genel webmastersde diğerin bir çok insanlar odaklarlar örneğin. Başlattım , “seo yapmak için advice” henüzün yerine postalar , “seo mistakes” postalar fakat you’re hak: Özelliğe hoşnut ettiren sitelerde odaklamayı sürdürmek için şahsen bir hatırlatıcıyı kullanabilirdim ve nasıl şu siteleri bitti çekmek henüz kopya çeken sayaç siteler nasıllar. Şuna bittiyi neden olarak teşekkür edin

Q: “my sitemap civarında 1350 adrese sahiptir o. . Onun etrafta 2+ yıldır fakat gibi görünemem , heri almak için sayfalar indekslediler. Ben bir şeyi burada özlüyor muyum? ”
Bir: Googlenin kullandığı stratejilerle dolu olan klasikin birisi sayfalarınızdaki pagerankın miktarıdır. çok hemen çünkü siteniz etrafta bir çift yıllar için olur ya da sizin razı olduğunuz bir sitemap o doesn’t otomatik olarak o we’ll anlamına gel sitenizde her sayfayla dolu ol. Genelde alan iyi özellik bağlantı büyük ihtimalle siteniz daha fazla emeklemek için bizim tanıdığımız yardımdı derinden. Kalan unindexed adrese bakmak için ayrıca isteyebilirsiniz; Onlar (1 2 parametersle tipik olarak adresleri tercih eder parametersin bir tonuna sahip olurlar mı? Orada bir robots.txt mu? Takip eden durağan metin bağlantıyla kolayca unindexed adreslere varmak için o mümkün mü yolda javascript ajax kurabiye çerçeve etc.i yakıp söndür? Bakan benim önerdiğim that’s

Q: Daha fazlayı var olan hariç etmek için bir robots.txtun emekleyen varlıktan dosyaladığı benim değiştiğim “when indeksden çıkarılmış olmak için o ne kadar zamandır onlar için alır? Belki cevap bir fonksiyondur hangi sıklıkta site emeklenir ve it’s pr? ”
Bir: Bir fonksiyondur hangi sıklıkta site emeklenir. Yüz geçmiş o her birçoğa inanırım , sayfa ya da birkaç gün botu alıp getirir re robots.txtla kontrol eder miydi. Not sizin robots.txt dosya için düzende supplemental googlebotla olmak için recrawlinge ihtiyaç duyduğunuz supplemental sonuçlar için şu al şu sayfalarda etkile. Bir zamanda altı aydır adresleri ortadan kaldırmak için you’re gerçekten emin olursa asla şunları istemezsiniz , sizi görmek için sayfalar adres removal aracımızı kullanabilirler. Fakat i’d çok adres removal araca özen gösteriyor ise you’re bir uzman. Bir hatayı yaparsanız ve (örneğin) sizin tüm site that’s sizin sorumluluğu ortadan kaldır. Google bazen kendi removalsı temizleyebilir fakat biz don’t teminat o

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Q: Html kodu aramak için “i ister ve nasıl görün o ranks.”
Bir: Da şunu isterim. Indeksleyen görünmeyen şey noktalama javascriptten hoşlanır ve html büyük olurdu fakat indeksin büyüklüğünün yukarısına ayrıca cüssedidir. Bir yeni özellik düşünen zaman you’re e.g. numrange aramamız kapalı ne kadar ticaret yapmalısınız , indeks daha büyük karşıyı alırdı özellikin yararlılığı. Tahminim şudur biz wouldn’t teklif bu zaman yakında

Q: Sizin seçerek planladığınız yapan “seriously hangi cevaba bu sorular? ”
Bir: Kısa ve genel yeteri ilgilendiren bakan olanlar o bir kişiden daha fazlanın ilgilendirildiği i’m tackling

Q: (tab) “%09¨ ve googles index.”deki adresin önünde (uzay) “%20¨la “i birçok siteyi görüyor
Bir: I’ll şunun hakkında birisini sor

Q: ppP paraphrasing “ bir kullanıcı temsilcisiyle alıp getirmenin olmak göründüğü sitemaps geçerlilik? Araba reddetme kurallarım o kullanıcı temsilciyi reddeterler
Bir: I’ll şunun hakkında birisini sor. Siz ip menzil o googlebotun geldiği whitelist ortalama saatta

Q: “if sitesinde uzayı satmak için biri teklifeydi ya da bir diğeride onu satın almak düşün o bir nofollow püskülü eklemek için teklife bir iyi düşünceyin bu yüzden fakat bağlantıların satın almayı yoluyla yapay pr yönetimin appearencesine sahip? ”
Bir: Evet bağlantıları satarsanız nofollow püskülle onları işaretlemelisiniz. Yap googlede şöhredinizi etkile

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Q: (kaliteli) aynıyla uluslararası audiences hoşnut etmekir için “on siteler yönelttiler , mydomain.com mydomain.de mydomain.fr gibi birçok tlds yapmak için birçok dilde daha iyi odur mydomain.eu vesaire ya da en.mydomain.eu de.mydomain.eu fr.mydomain.eu ya da mydomain.com/en mydomain.com/de mydomain.com/fr gibi başka bir şey gibi subdomains yap? ”
Bir: Iyi soru. You’ve sadece subdomains e.g.le benim yola çıkabildiğim sayfaların bir küçük sayısına de.mydomain.eu ya da de.mydomain.comu alsaydı. Bir kere her dil that’sda bir önemli hazır bulunma ya da sayfaların sayısını geliştirirsiniz nereye gelişen ayrı alanı başlatmak için sık sık duyuyu yapar

Q: “any sonuç niçin idn alan don’t şov pagerank? ”
Bir: I’ve yapan bir çifti gör fakat i’ll denetim niçin birçok don’t. Toolbar pagerank patikada tahminim bir yerde o there’s bir normalizasyon sayıdır

Q: “would o sorgulara bir tarih menzili eklemek için mümkün? 91 000 000 sonucu alabilirim fakat ilk 200 2 3 yıl yaşlı mı. 6 12 aydan artığı ayrıntıları ile yazmak için sonuçları kısıtlamayı isterim old.”
Bir: Seçmede ileri arama sayfamızdan ayrılın. Da buna kazıyı ilgilendiren gerçekten ayrıca bazıyı yapan tara calashain e.g. onun açığa çıkardığı bu bilgi. Google kuru öksürük daha fazla eğlence googleyi okumak gibi you’d doğrarsa bir şirin katı rezerve eder mi

Q: Dizinler ve alışveriş yapan karşılaştırma spam overriding gerçek sayfanın problemin hakkında “whadı? ”
Bir: Adil bize yazın. Da bir googlerden yakın zamanda şunu duydum. Bazen gizli metin cloaking etc gibi strictly şeyler olarak spamı düşünürüz. Fakat kullanıcılar gürültü olarak spamı düşünürler: Şey onlar don’t iste. Bir problemin okuduğu bilgi almak için denemek onardık they’re ardından etc.i gözden geçirirse yardımcı olarak aren’tten hoşlanan siteler

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Q: “even mat kullanmak için korkmuştur bir www.mattcutts.com/blog/a www.mattcutts.com/dan tekrardan yönlendirin çünkü google web sitesisini cezalandırıp supplemental hell.”e onu koyar
Bir: Heh. That’s o. Nasıl bizim şimdi yaptığımızı görmek için bir test durum olarak ve yoldan aşağıya kasten onları ayrı terk eden i’m

Q: Siz gibi “just bana söyledi (sg) supplemental googlebotun sitem ve ayrılmışa dışarıdayı alan şeylere etrafta aldığı ay öncenin bir çifti. Teşekkür edin. San franda ve monterey akvaryumdan ayrılmayı isterseniz siz lütfen bir kısaya incelemeyi yazabilir miydiniz? I’ve ziyaret edip merak etmeyi düşün kıymetinder olsadır trip.”
Bir: Bir kupon ya da diğer iyi pazarlığı bulabilirseniz özellikle kesinlikle monterey koy akvaryumu önerirdim. Yüksek derecede samurlar kelp orman ve denizanası bölgeyi öneririm

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşalr elimdki programla cevirdim yazıyı umarım işinize yarar ben cok merak ettim çünkü ne dedi diye :p

uamrım işinize yaramıştır..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Soru: Bigdaddy tamamen geliştirildi mi?
Cevap: Evet, bu haftasonu itibariyle bütün datacenterlarda bu sistem kullanılıyor.

S:Mozilla Googlebot'un durumu nedir? Bu Bigdaddy'in gönderdiği bir şey mi?
C: Evet, bence öyle. Eskiye nazaran daha az user agent'i Googlebot/2.1 olan eski Googlebot tarafından indexlenmiş sayfa görüyorsunuz. Bence Bigdaddy'ın yapısında user agent “Mozilla/5.0 (compatible; Googlebot/2.1; +http://www.google.com/bot.html)” olacak

S: Emmy'yi San Fransisco'ya götürecek misin?
C: O ev kedisi, seyahat etmeyi pek sevmez

S: RK parametresi nedir?
C: Google toolbar'da gözüken değerdir. Bazı insanlar (Google dışından) bunun live pagerank olduğunu söyleseler de doğru değil. (özet yaptım burada)

S: RK parametresi iptal edildi mi? bir daha 0 değerini alır mı?
C: bir daha RK parametresinin 0 değerini alacağını zannetmiyorum.

Herkes 3 soru çevirse tamamdır bu iş :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5